Bodrum’da Gece Hayatı 

Bodrum’un gündüzü gibi gecesi de çok hareketlidir. Bodrum, gece hayatı en renkli, en dinamik olan tatil mekanlarından bir tanesidir. Gerek yerli, gerekse yabancı turistler açısından bu yönüyle de oldukça rağbet görmektedir. Sabaha kadar barlarda, gece kulüplerinde, restoranlarda, meyhanelerde, hatta sokaklarda devam eden bir eğlence anlayışı vardır Bodrum’un. Canlı müzik, karaoke geceleri, fasıllar, elektronik müzik, DJ performansları veya ünlü sanatçıların sahneleriyle birçok farklı seçenek sunulur. Her türlü kitleye hitap edecek bir eğlence bulunabilmektedir. İsterseniz ünlü gece kulüplerinin çılgın eğlencelerine katılabilir, isterseniz bir rakı-balık sofrasındaki muhabbet ile gecenizi geçirebilir ya da “Param cebimde kalsın ama yine de eğleneyim” diyorsanız Bodrum’un her daim canlı sokaklarında yapılan sokak eğlencelerine katılabilirsiniz. Kısacası, Bodrum’da özellikle yaz geceleri canınız ne yapmak isterse onu bulabileceğiniz kadar hareketli bir hayat vardır.

En popüler gece kulüpleri denilince akla ise M&M, Deli Bar, Seyfi Bar, Mavi Bar, Kedi Kulüp, Veli Bar gibi mekanlar gelmektedir. Bunlar dışında Halikarnas The Club, Adamik Bar, Mandalin ve Marina Yatch Club da adından en çok söz ettiren eğlence mekanlarındandır. Ayrıca Karpuz, pop müzikleriyle Bodrum’un en gözde mekanları arasında gösterilir. İstanbul’da popüler olup daha sonrasında Bodrum’da şube açan birçok mekan da mevcuttur. Hardal, Türkbükü’nde bulunur ve gerek yemek kalitesiyle gerekse DJ performanslarının olduğu partileriyle Bodrum’un gözdeleri arasına girmiştir. Ayrıca yine İstanbul’dan sonra Bodrum’da şube açan Fenix, Anjelique, Zuma ve Eva Klein da en popüler gece kulüpleri arasındadır. Sahne İstanbul ise Türkbükü’nde ünlü sanatçıların konserlerine gelenlerle dolup taşmaktadır. Türkbükü’ndeki Maça Kızı, pahalı ama çok popüler mekanların başında gelmektedir. Bilionaire ve Sess de Yalıkavak Palmarina’nın popüler mekanlarındandır.

Bir diğer alternatif ise Gümüşlük’teki Özak Pansiyon’da Teoman ve Göksel gibi ünlü isimlerin konserlerine gitmektir. Daha alternatif müzikler için, Kule Rock City ve Körfez en popüler rock barlardandır. Meyhane müzikleriyle ve dostlarınızla keyifli bir gece için Filika tercih edilebilir. Daha düşük seste müzik isteyenler için Moonlight Cafe Bar, deniz manzarası eşliğinde bir gece geçirmek için iyi bir tercih olabilir. Kokteyl sevenler içinse Gekko Coctail&Whisky çok eğlenceli bir alternatif olacaktır.

Özellikle yaz aylarında yoğunlaşan kalabalık, tüm yaz gecelerinde popüler mekanlarda ve sokaklarda varlığını sürdürür. İnsanların merkezdeki sokaklarda zar zor yürüdüğü sıcak yaz aylarında, ünlü restoran ve gece kulüplerinde yer bulmak da hayli zor olacaktır. Kış aylarında Bodrum'daysanız, Bodrum’un çok daha sakin olması nedeniyle gece hayatı durgun olacaktır. Fakat bazı mekan sahipleri kışın da Bodrum'daki gece hayatını hareketlendirmek için özel etkinler düzenleyip canlı müzik geceleri gibi eğlenceler sunmaya başlamıştır. Böylece kışın da Bodrum halkıyla gece hayatı bir şekilde sürmektedir.

Bodrum’un merkezinde yer alan birçok eğlence mekanı sabah saatlerine kadar hizmet vermektedir. Müzik dışında dans gösterilerinin ve ışık gösterilerinin de yer aldığı mekanlar mevcuttur. Ünlü ve popüler mekanlardaki fiyatlar oldukça yüksektir. Hesabınızı ona göre yapıp gecenizi planlamanız önerilir. Bodrum’un gece hayatı neredeyse bitmek bilmez. Değişen trendlerle yeni mekanlar açılmaya devam etmekte, varolan mekanlar müzik veya mekan tarzlarını değiştirmektedir. Ünlü isimlerin de sık sık eğlendiği ve müdavimleri çok olan mekanlar da oldukça fazla sayıdadır.

Günümüzde turist beklentileri ve güncel eğlence anlayışı sebebiyle alternatif eğlence mekanları daha çok merkezin dışına taşmıştır. Daha sakin bir gece hayatı arayanlar için Gümüşlük ve Yalıkavak’taki mekanlar önerilebilir. Buralar merkeze göre daha sakin olacaktır. Bodrum merkezden minibüsle gidilebilir. Gecenizi aileniz veya arkadaşlarınızla bir restoranda Ege mutfağının lezzetli yemekleriyle de geçirebilirsiniz. Özellikle Gümüşlük, deniz kenarındaki balık restoranlardan birinde rakı-balık sofrası ve müzikler eşliğinde eğlenebileceğiniz alternatifler sunmaktadır.

İlla bir mekana girmeden de vakit geçirebileceğiniz en uygun yer sahildir. Bodrum’un pek çok noktasında sahil boyunca tiyatrolar, müzikler, dans performansları ile gecenizi geçirebilirsiniz. Hatta Bodrum’da mutlaka akşam saatlerinde bir sahil yürüyüşü yapmanız önerilir. Sahil yolu boyunca tezgah açmış süs eşyaları, hediyelikler, tablolar, takılar satan insanlar bulabilirsiniz. Geç saatlere kadar dolu ve ışıl ışıl olan sokaklarda sıkılmadan vakit geçirebilirsiniz.

Lokasyon Sayfasında Detayı Göster
Kapalı