Google+

Arama formu

Bodrum’daki Festivaller

Bodrum’daki Festivaller
 

Bodrum şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en çok tavsiye edilenleri Six Senses Kaplankaya, Spektr Otel Bodrum, Bodrum İstanbul Hotel. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Ağan Pansiyon, Cennet Apart Hotel, Modern Life Bodrum Otel. gibi otelleri tercih edebilir ya da en yüksek indirime sahip olanları merak ediyorsanız Weekend Bodrum Hotel, Modern Life Bodrum Otel, Seray Class Apart Hotel tesislerini incelebilirsiniz.

Bodrum otellerini Tatilsepeti.com üzerinden incelemek için tıklayın.
Bodrum otellerini Jolly Tur üzerinden incelemek için tıklayın.

Gerek kendine has özellikleriyle gerekse eğlenceli aktiviteleriyle meşhur olan Bodrum’da yaz-kış birçok festival düzenlenmektedir. Yöresel tatlar deneyebileceğiniz, son ses müzikle dans edebileceğiniz, yeni bir hobi edinebileceğiniz veya sanata doyabileceğiniz çeşitli festivaller arasından istediğiniz seçebilirsiniz. Nitekim Bodrum’da bitmek bilmeyen festival havası hakimdir. Bu sayede de çok farklı kitlelere ve ilgi alanlarına hitap eden etkinlikler bulmak mümkündür. Yeni başlayan farklı etkinliklerin yanı sıra çoğu festival her sene tekrarlamaktadır. İşte bunlardan bazıları ve dönemleri:

Mandalina Festivali

Her sene ocak ayında düzenlenen bu festivalde, Bodrum denilince ilk akla gelen şeylerden biri olan mandalina ile yapılmış çok çeşitli yiyecekler sunulmaktadır.

Gündoğan Sucuk ve Şarap Festivali

Her yıl şubat ayının son cumartesi günü plajda yapılan bu festival, kışın da Bodrum’un tadını çıkarmak isteyenler için oldukça uygun.

Slow Cheese Bodrum

Her iki senede bir düzenlenen bu festival farklı peynirleri tadabileceğiniz ve onların sürdürülebilirliğiyle ilgili bilgi alabileceğiniz bir etkinliktir. Mart ayında düzenlenir.

Bodrum Pedasa Festivali

Eski değerleri yaşatmak ve öğretmek üzere düzenlenen bu festivalde çok çeşitli söyleşiler ve yarışmalar yapılmaktadır. Her sene nisan ya da mayıs ayında düzenlenir.

Bodrum Uçurtma ile Farkındalık Festivali

Her sene mayıs ayında Gümbet Değirmenler mevkiinde gerçekleşen festival, yaş gözetmeden herkese açıktır. Sloganı “Engelleri gökyüzüne kaldıralım” olan festival, ziyaretçilere çok özel bir deneyim vadeder.

Uluslararası Bodrum Dans Festivali

2017 yılında 18’incisi düzenlenen bu festival, Avrupa'nın en büyük dans festivali olarak bilinir. Avrupa Birliği ülkelerinin katılımıyla rengarenk ve baş döndüren bir eğlence vadeder. Her sene mayıs ayında Bodrum sokakları ve Bodrum Kalesi’nde gerçekleşen tüm gösteriler ücretsiz ve herkese açık olarak düzenlenmektedir.

Summer Tango Fest Bodrum

Bardakçı Koyu’nda düzenlenen bu festival her sene haziran sonu veya temmuz başı yüzlerce tangoseveri ağırlar. Festival kapsamında çeşitli dersler, atölyeler ve ekstra partiler de düzenlenmektedir.

Chill-Out

Sınırsız müzik, deniz ve güneş vadeden Chill-Out, ziyaretçilere temmuz ayının ortasında oldukça eğlenceli iki gün sunar.

The Bodrum Cup

Ekim ayında düzenlen yelken yarışlarıyla başlamış ama kapsamını tüm denizseverlere göre genişletmiş, Bodrum’a özel festivallerden biridir.
 
D-Marin Uluslararası Klasik Müzik Festival-Bodrum Müzik Festivali, Karaova Bağbozumu Günleri, Bodrum Caz Festivali, Karyasanat Barok Müzik Festivali, SunSplash, Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali, Slow Food Bodrum, Bodrum Antik Tiyatro Konserleri de yıl boyunca Bodrum’da düzenlenen etkinliklerden bazılarıdır.  

* Bu bilgiler 2017 Aralık ayında düzenlenmiştir. Her festivalin tarihleri yolculuk öncesi kendi sitelerinden teyit edilmelidir.


Bodrum Turları