Google+

Bolu'da Alışveriş

80424 Kas 2015Lokasyon Detay

Bolu'da Alışveriş
cdn1.vtourist.com

Geleneksel el sanatlarının şehir ekonomisine büyük katkıda bulunduğu Bolu'da turistler için birçok alışveriş alternatifi var. Çarşılar, büyük alışveriş merkezleri, halk pazarları ve butik dükkanlar alışverişin en yoğun yaşandığı alanlardır. El sanatlarının oldukça yaygın olduğu kentte çeşitli ürünler satılmaktadır. Buraya geldiğinizde Mudurnu'da iğne oymacılığı, Gerede'de bakır ve deri ürünleri ve Göynük'te ise ahşap oyması ürünleri satın alabilirsiniz.

Hediyelik eşyaların yanı sıra gıda ürünlerinin de alışverişte oldukça sözünün geçtiği Bolu'da onlarca çeşit taze ürüne sahip olabilirsiniz. Çam kolonyası, çam balı, Bolu çikolatası gibi ürünleri satın alabilirsiniz. Bunların yanında bir Karadeniz kentine gelip de fındık almadan dönmemelisiniz.

Mudurnu Çarşısı'nda sevdiklerinize hediyeler alabilir, Bolu sanatını yakından inceleyebilirsiniz. Dilerseniz çeşitli günlerde kurulan semt pazarlarına uğrayarak birbirinden farklı ürünleri satın alabilirsiniz. Ankara-İstanbul otoyolu üzerinde bulunan HighWay Outlet ise Bolu'nun en büyük modern alışveriş merkezidir.

Bolu ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-