Bolu’daki Festivaller

bolu_03.jpg

Bolu’da doğanın ve yemeklerin keyfini çıkardıktan sonra şehri daha yakından tanımak ve yerlilerle bir araya gelmek isterseniz şehirde düzenlenen festivallere katılabilirsiniz. Bolu’ya gitmeden önce şehirde düzenlenen etkinliklere göz atmanız gezinizi daha keyifli hale getirmeye yardımcı olabilir. Festival zamanlarında şehre gittiğinizde bu sayede farklı deneyimler yaşayabilirsiniz. Bolu’da düzenlenen etkinliklerin listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Uluslararası Köroğlu Festivali

Her yıl ağustos ayında düzenlenen Uluslararası Köroğlu Festivali 3 gün boyunca renkli anlara sahne oluyor. Doğa yürüyüşü ve bisiklet turlarının yanı sıra dans gösterilerinin düzenlendiği ve birbirinden ünlü sanatçıların sahne aldığı festival halk arasında büyük bir coşku yaratıyor.

Uluslararası Mengen Aşçılık ve Turizm Festivali

Bolu’nun Mengen ilçesinde 32 yıldır kesintisiz olarak düzenlenen festivalde yemek yarışmaları ile birlikte konserler ve halk oyunları gösterilerini izlemek mümkün. Her yıl ağustos ayında gerçekleşen festivalde Bolu’nun yöresel lezzetlerini de deneyebilirsiniz.

Mudurnu Uluslararası İpek Yolu Kültür Sanat ve Turizm Festivali

Her yıl haziran sonu ve temmuz başında 3 gün boyunca Bolu’nun Mudurnu ilçesinde düzenlenen festivalde halk dansı gösterileri, resim sergileri ve konserlerle coşku dolu anlar yaşamak mümkün. Festivalde katılanlara pilav ikramı da yapılıyor.

Karagöl Kültür ve Sanat Festivali

Bolu’nın Kıbrıscık ilçesinde temmuz ayında düzenlenen Karagöl Kültür ve Sanat Festivali Köroğlu’nun diyarını yakından tanıtmak amacıyla gerçekleştiriliyor. Yörük çadırlarının kurulduğu ve Yörük ateşinin yakıldığı şenliklerde halk dansları ve konserler eşliğinde keyifli iki gün geçirmek mümkün.

Not: Her festivalin tarihi kendi sitesinden yolculuk öncesi teyit edilmelidir.