Didim’deki Festivaller

concert-1209323_960_720.jpg

Didim’e gittiğinizde yöresel tatları denemek, yöre halkını daha iyi tanımak ve Ege havasını solumak için bu etkinliklere katılmanızı öneriyoruz. Festival ve şenliklerin detaylı bilgilerini yazımızda okuyabilirsiniz.

Altınkum Plaj Festivali

Ağustos ayında Didim Altınkum’da düzenlenen Plaj Festivali birbirinden eğlenceli yarışmalar ve gösteriler ile katılımcılarına oldukça keyifli saatler yaşatıyor. Ünlü sanatçıların da sahne aldığı festivale katılarak gönlünüzce eğlenebilirsiniz.

Altınkum Yazarlar Festivali

Her yıl ağustos ayında düzenlenen Yazarlar Festivali’nde birbirinden ünlü yazarlar okurlarıyla bir araya geliyor. 15 gün süreyle imza günleri ve söyleşiler düzenlenen festival Didim’in en önemli kültür sanat etkinliklerinin başında geliyor.

Apollon Motofest

Didim’de geleneksel olarak düzenlenen etkinliklerin bir diğeri de Apollon Motofest’tir. Her yıl eylül ayında Didim merkezde düzenlenen Apollon Motofest motosiklet kulüplerinin katılımı ile gerçekleştiriliyor.

Vegan Festivali

Türkiye’de ilk kez Didim’de nisan ayında düzenlenen Vegan Festivali vegan beslenmenin sağlığa olan etkilerine dikkat çekilerek düzenlenen atölye ve paneller ile vegan beslenmenin önemi katılımcılara anlatılıyor.

Uyarı: Her festivalin tarihleri yolculuk öncesi kendi sitelerinden teyit edilmelidir.