Dikili’de Gece Hayatı 

2371540-dikili-geceleri.jpg

Dikili, genellikle orta yaş üstü kişilerin tercih ettiği sakin bir ilçe. Daha çok aileler ve emekliler tatillerini bu ilçede değerlendiriyor. Bu sebeple sabaha kadar süren, yüksek ses müzik ve dansın bir arada olduğu işletmeler bulmak pek de mümkün değil. Birkaç kafe ve barın dışında da genellikle salaş mekânlar ilçede ön plana çıkıyor.

Dikili’de çoğu işletme uzun sahil şeridinde yer alıyor diyebiliriz. Denizin ve deniz mahsullerinin bu denli hâkim olduğu yörede bir akşam rakı - balık keyfi yapmak isteyen ziyaretçiler Ayazma Restoran veya Sunar’ın yeri gibi mekânlarda gecesini geçirebilir. Dalga seslerini dinleyerek ve huzurlu bir gece hayatı için ilk alternatif olarak değerlendirilebilir meyhane ve türevleri olan mekânlar.

Eğer tercihinizi bu tarafa değil de kafe & bar tarzı yerlerden yana kullanmak isterseniz de tercih edilebilecek yerler elbette bulunmaktadır. Hem akşam yemeğinizi yemek hem de aynı yerde eğlencenize devam etmek isterseniz, Brothers Cafe & Bar, Pitaneon Cafe & Bar ve Musti Cafe & Bar gibi işletmeler sizin için ideal olacaktır. Musti Cafe & Bar kumsaldaki yeri ile denize sıfır yemek yeme ve içeceğinizi yudumlayabilme imkânı sunuyor. Burada yalnızca gece değil gündüz de keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Keza diğer kafe & bar konseptli yerlerde de yemek yiyebilir, müzik dinlerken sohbet edebilir ve içeceklerinizi yudumlayabilirsiniz. Ayrıca zaman zaman Brothers Cafe & Bar’da maç yayınları da yapılmakta olup bunu da bir alternatif olarak değerlendirebilirsiniz. Biraz daha hareketli bir gece hayatı için Dikili’de farklı alternatifler de bulabilirsiniz. Yaptıkları lezzetli ve çeşitli kokteylleriyle ünlenmiş Q-ba Bar gerek müziğiyle gerek ise zaman zaman yaptığı Latin Dans Geceleri ile Dikili gece hayatına renk katıyor. Ayrıca Narkiss Beach Bar da kokteyl yudumlayıp sohbet edilebilecek işletmelerden birisidir. Burada da haftanın belirli günleri canlı müzik yapılmaktadır.

Tüm bu alternatiflerin yanı sıra alkol almayı tercih etmeyen daha nostaljik bir akşam geçirmek isteyen ziyaretçiler için aile çay bahçeleri de değerlendirilebilir. Ulu Aile Çay Bahçesi, Gülüm Cafe Aile Çay Bahçesi gibi açık havada oturabileceğiniz işletmelerde, sakin bir ortamda çay, kahve, oralet, gazoz gibi içecekler tüketip belki de çiğdem çitleyebilirsiniz. Dikili’de hayat genel anlamda yaz mevsiminde hareketlendiği için bazı işletmeler kış döneminde kapalı olmayı tercih edebiliyor. Bu sebeple bu bölümde karşılaştığınız mekânları yaz dönemi dışında ziyaret etmek isterseniz önceden irtibat kurmanızda fayda olacağını da söylemeden geçemeyiz.

Ayrıca ağustos ayının sonlarında düzenlenen Dikili Kültür, Sanat, Bilim, Düşünce ve Emek Festivali de yoğun etkinliklerle geçen bir festival olduğundan bu etkinin gece hayatına da yansıması da kaçınılmazdır. Konserler, modern dans gösterileri, yöresel dans gösterileri, film gösterimleri, şiir dinletileri ve panayırlarıyla gece gündüz ilçeye hareket katmaktadır.