Edirne’de Nerede Kalınır?

Marmara Bölgesi’nin önemli turizm kentlerinden biri olan Edirne her yıl binlerce kişinin uğrak noktalarından biridir. İstanbul gibi büyük şehirlere yakın olması ile dört mevsim ziyaretçilerini ağırlayan Edirne’de her bütçeye göre konaklamaseçeneği bulunmaktadır. Tarihî ve kültürel gezi amacıyla Edirne’ye ziyaret edenler daha çok merkezi otelleri tercih ederken doğal güzellikleri görmek ve yaz tatili geçirmek için gelenler içinse çevre bölgelerde konaklama imkânı oldukça fazladır. Edirne’de konforlu bir seyahat deneyimi arzulayanlar için dört ve beş yıldızlı otellerin sayısı giderek artış gösterirken kent otelleri ve pansiyonlar da daha uygun fiyatlarda konaklama imkânı sağlamaktadır. Tatil oteli ve apart oteller de yaz aylarında Edirne’ye gelen tatilcilerin konaklama ihtiyacını karşılamaktadır. Bulgaristan ve Yunanistan ile sınır komşusu olması ile Edirne önemli bir konumda yer almaktadır.

Uzun yıllar boyunca Osmanlı Devleti’ne başkentlik yapan Edirne sayısız cami, menderes, türbe, kervansaray ve köprüye sahiptir. Kentteki tarihî değerleri görmek isterseniz merkezde yer alan otelleri tercih ederek kolaylıkla ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Ottoman Palace Hotel Edirne merkezde yer alan uygun fiyatlı bir konaklama tesisidir. Tarihî ve turistik mekânlara yürüme mesafesinde olması ile öne çıkan otel lezzetli yemekleri ve güler yüzlü hizmeti ile rağbet görmektedir. Mihran Hanım Konağı Butik Otel 100 yıllık geçmişi ile sizleri nostalji yolculuğuna çıkarmaktadır. Kaleiçi’nde yer alan Osmanlılardan kalma butik otel tarihi bir atmosferde konaklama imkânı sağlamaktadır. Hilly Otel Edirne şehir merkezine yakın konforlu bir seyahat için tercih edebileceğiniz konaklama seçeneklerinden biridir. Toplantı salonları ile iş seyahati için gelenlerin yanı sıra spa, sauna ve buharodası ile kusursuz bir tatil düşleyenlerin de isteklerini sonuna kadar karşılamaktadır.

Masmavi denizi, tertemiz kumsalları ile Keşan; Edirne’de konaklayabileceğiniz bir diğer adrestir. Yaz aylarında tatilcilerin yoğun ilgi gösterdiği Keşan’da konaklamak için apart oteller ve pansiyonları tercih edebilirsiniz. Bulgaristan ve Yunanistan ile sınır komşusu olan Enez de tatilseverlerin Edirne’de en çok tercih ettiği ilçelerden biridir. Enez’de bulunan motel ve pansiyonlarda uygun fiyatlı tatil yapabilir, denizin ve doğanın tadını çıkartabilirsiniz. Dalış meraklılarının uğrak adreslerinden olan Saros Körfezi sakin ve sessiz tatil arayışında olanların beklentilerini fazlasıyla karşılamaktadır. Saros otellerinde konaklayarak berrak sularda yüzebilir, su altı dünyasını keşfe çıkabilir, şehrin gürültüsünden uzak birkaç gün geçirebilirsiniz.

Edirne’de nereyi gezmek istediğinizi önceden planlayarak Edirne otellerine erken rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz. Edirne otellerinde fiyatlar kış aylarında düşüş gösterirken ilkbahar ve yaz aylarında yükselişe geçmektedir. Edirne otel fiyatları yaz sezonunda 80 TL’den başlıyor, 300 TL’ye kadar değişiklik gösteriyor. Siz de erken rezervasyon yaptırarak otellerin doluluk problemine karşı önleminizi alabilir ve daha uygun fiyatlara Edirne’de konaklama imkânına sahip olabilirsiniz.