Kemer’de Alışveriş

2739083.jpg

Kemer tatiliniz sırasında hem kendinize hem sevdiklerinize hediyelik eşyalar alabileceğiniz birçok yer bulunmaktadır. Kemer’de alışveriş denince uğramanız gereken ilk durak Kemer Çarşı’dır. Yan yana dizilmiş dükkânlarda çanta, kıyafet ve ayakkabının yanı sıra hediyelik eşya ve süs eşyaları da bulabilirsiniz. Magnetler, biblolar, ev süsleri, seramik figürler Kemer’den alabileceğiniz hatıra eşyalar arasındadır.

Kemer; deri ürünlerin en fazla rağbet gördüğü yerlerden biridir. Deri ceket, çanta, ayakkabı, eldiven gibi ürünleri bir arada bulabileceğiniz Kemer Çarşı’da pazarlık yapmayı sakın unutmayın. Kemer Çarşı gecenin ilerleyen saatlerine kadar açıktır. Gündüz denizin keyfini çıkardıktan sonra akşam saatlerinde rahatça alışveriş yapabilirsiniz.

Kemer merkezde kuyumcu ve gümüşçüler de yer almaktadır. Farklı tasarımlara meraklıysanız uğramanızı tavsiye ederiz. Deniz Caddesi’nde her salı kurulan giyim pazarında kıyafetten ayakkabıya, aksesuardan çantaya kadar birçok şeyi oldukça uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Pazartesi günleri kurulan gıda pazarında ise yörenin en taze ürünleri sizleri bekliyor. Yerli turistlerin yanı sıra yabancı turistlerin de ilgi odağı olan pazarda sebze ve meyvenin yanı sıra salça, köy ekmeği, peynir, yumurta, tereyağı gibi yöresel ürünlerden satın alabilirsiniz. Akdeniz yöresinin turunç reçeli ve bergamot reçeli oldukça lezzetlidir. Pazarda köylü kadınların evlerinde hazırladığı reçellerden hem kendinize hem de sevdiklerinize satın alabilirsiniz. Atatürk Bulvarı’nda ünlü markaların mağazalarının yanı sıra butikler de yer almaktadır. Tasarım kıyafet, çanta ve ayakkabılara göz atabilir, beğendikleriniz için pazarlık yaparak daha uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.