Kütahya’da Nerede Kalınır?

tsr06287636337412519952074.jpg

Ülkemizin önemli turizm bölgelerinden biri olan Kütahya’da konaklama seçeneği oldukça fazladır. Her bütçeye uygun konaklama imkânı sunan Kütahya termal otelleri ile ünlüdür. Sağlık ve kaplıca turizmi ile yıl boyunca binlerce kişiyi ağırlayan Kütahya termal otellerinin bir kısmı şehir merkezinde yer alırken bazı tesisler ise Yoncalı ve civar ilçelerdedir.

Emet Thermal Otel, Kütahya’nın en çok tercih edilen termal tesislerindendir. İlçe merkezine 85 kilometre uzaklıkta bulunan otel termal bölümünün yanı sıra Spa ve güzellik alanı ile de misafirlerine keyif dolu bir tatil vadetmektedir. Gülümser Hatun Termal Otel Kütahya’nın kaplıcaları ile öne çıkan Yoncalı ilçesinde yer almaktadır. Sedef hastalığı, romatizma, nevraji gibi birçok hastalığa iyi gelen Yoncalı termal suyu ile şifa bulabilir, tüm yılın yorgunluğunu geride bırakabilirsiniz. Yoncalı Termal Otel Kütahya’da konaklamak için tercih edebileceğiniz diğer bir tesistir. Oda-kahvaltı veya yarım pansiyon seçeneklerinden dilediğinizi seçebileceğiniz otelin Spa/Welness bölümünden çıkmak istemeyeceksiniz.

Hem iş hem de seyahat amaçlı konaklamayı düşünüyorsanız şehir merkezinde yer alan oteller sizleri bekliyor. Hilton Garden Inn Kütahya konforlu odaları ve zengin kahvaltısı ile öne çıkan tesislerden biridir. Atatürk Bulvarı’nda yer alan otel iş ve alışveriş bölgelerine yakınlığı ile tercih sebebidir. Oda-kahvaltı konsepti ile hizmet veren Qtahya Otel uygun fiyatlı konaklama seçenekleri arasındadır. Merkezi konumu ile dikkat çeken otel güler yüzlü hizmet anlayışı ile müşterilerini ağırlamaktadır. Toplantı salonları ile iş amaçlı seyahat edenlerin sıklıkla tercih ettiği Grand Çınar Hotel ücretsiz Wi-Fi ve otopark imkânlarına da sahiptir. Ecrin Apart Otel, Akpınar Otel, Atay Pansiyon, Gül Palas Kütahya’da konaklamak için tercih edebileceğiniz tesisler arasındadır. Kütahya Merkez Öğretmenevi de konaklayabileceğiniz devlet misafirhanelerinden biridir. Temiz odaları ve cüzi konaklama ücreti ile tercih sebebi olan öğretmenevi Kütahya’nın merkezindedir. Kütahya’da otel fiyatları sunulan hizmete göre değişiklik göstermekle birlikte termal otellerin geceliği ortalama 150 -200 TL’dir. Şehir merkezindeki otellerde 80 TL’den başlayan fiyatlarla konaklamak mümkündür. Yaz mevsimi ile birlikte fiyatlarda az da olsa artış yaşanırken kışın konaklama fiyatları düşüş gösterir. Otellerin doluluk ihtimaline karşı erken rezervasyon yaptırırsanız daha uygun fiyatlara konaklama şansına sahip olabilirsiniz.