Olimpos’taki Festivaller

teleferik12.jpg

Olimpos’ta doğaya ve denize doyduktan sonra seyahatinize denk gelen festivallere uğrayabilirsiniz. Olimpos’a gittiğinizde halkın geleneksel eğlencelerine katılmak ve onlarla birlikte coşku dolu anlar yaşamak isterseniz bu etkinlikleri not etmenizi öneriyoruz. Festival ve şenliklerin detaylı bilgilerini yazımızda okuyabilirsiniz.

Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali

Her yıl ağustos ayında Olimpos’ta düzenlenen Gökyüzü ve Bilim Festivali gökbilim tutkunlarını bir araya getirmektedir. Ülkemizin en geniş kapsamlı astronomi ve uzay bilimleri etkinliklerinden biri olan festivalde üç gün boyunca bilimsel aktiviteler gerçekleştirilmekle birlikte atölye çalışmaları yapılmaktadır.

Salcano Cycle Bisiklet Festivali

Tüm branşlardan bisikletçilerin katıldığı Bisiklet Festivali her sene mayıs ayında Kemer ilçesinde düzenlenmektedir. Bisiklet konvoyu ile turun yanı sıra, teleferik ile Tahtalı Dağı’na çıkış ve akşam partileri ile keyifli bir üç günün yaşandığı festival renkli görüntülere sahne olmaktadır.

Tarım ve Seracılık Festivali

Kumluca ilçesinde her yıl ağustos ayında on gün boyunca süren Tarım ve SeracılıkFestivali’nde yağlı güreş müsabakaları, konserler ve yarışmalar eşliğinde eğlenceli anlar yaşanmaktadır. Siz de ülkemizin en büyük festivallerinden biri olarak gösterilen Tarım ve Seracılık Festivali’ne katılarak seyahatinizi daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Kumluca Deve Güreşi Festivali

Her yıl ocak ayında Kumluca’da düzenlenen Deve Güreşi Festivali Türkiye’nin farklı şehirlerinden en ünlü güreş develerini ağırlamaktadır. Yörük kültürünün yaşatılması adına düzenlenen festival kıran kırana bir mücadeleye sahne olmaktadır.

Uyarı: Her festivalin tarihleri yolculuk öncesi kendi sitelerinden teyit edilmelidir.