Side’de Gece Hayatı  

Side’de gündüz denizin ve güneşin tadını çıkardıktan sonra akşam kendinizi hızlı gece hayatının ritmine kaptırabilirsiniz. Side Antalya’da gece hayatının en renkli yaşandığı beldelerden biridir. Yerli turistlerin yanı sıra yabancı turistlerin de yoğun olarak tercih ettiği Side’de eğlence merkezlerinde sabahın ilk ışıklarına kadar müzik devam eder.

Side’deki dört ve beş yıldızlı otellerin hemen hepsinin kendisine ait diskosu ve barı bulunmaktadır. Eğer konaklama tercihinizi lüks otellerden yana kullanırsanız geceleri çok daha eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Turgut Reis Caddesi’nde yer alan Karma Club Side’nin en ünlü gece kulüplerinden biridir. Yerli ve yabancı DJ performansları ile eğlencenin kesintisiz devam ettiği mekânda dansçıların şovu da geceye hareket katmaktadır. Dilerseniz gece kulübüne geçmeden önce restoran kısmında yemek yiyebilir, ardından eğlenceye başlayabilirsiniz. Liman Lounge Club Side’de tercih edebileceğiniz gece kulüpleri arasındadır. DJ performansları ve ışık gösterileri ile birlikte dans edebilir, şarkılara eşlik edebilirsiniz. Side House Cafe & Bar akşamlarınıza renk katabilecek bir diğer mekândır. Canlı müzik eşliğinde keyifli vakit geçirebileceğiniz mekânın kokteylleri oldukça lezzetli.

Side’de canlı müzik dinleyebileceğiniz mekânlardan biri de Old Town Pub & Bistro’dur. Alkol kullanmayanlar için alkolsüz kokteyl seçeneklerine de yer veren mekânda dostlarınızla sohbet edip, gecenin ilerleyen saatlerine kadar müziğin tadını çıkarabilirsiniz. Denize karşı buz gibi bira içmek isterseniz Cafe Easy Rider’ı tercih edebilir, Side Beach Club’ta gün batımına karşı kadeh tokuşturabilirsiniz. Twins Pub & Bistro, Royal Castle Pub, Harbour Bar Side’de keyifli bir akşam geçirebileceğiniz barlar arasında yer almaktadır.

Dostlarınızla birlikte rakı-balık yapmak isterseniz Orfoz Restaurant, Liman Restaurant ve Side Balık Evi’ni tercih edebilirsiniz. Daha sakin bir akşam geçirmek isterseniz sahil kenarında yürüyüşe çıkabilir, deniz kenarındaki kafelerde çay molası verebilirsiniz. Yaz ve sonbahar aylarında Side Antik Tiyatro’da birbirinden güzel konserler düzenlenmektedir. Tarihî atmosferde müziğin tadını çıkarmak isterseniz etkinlik takvimine göz atmayı unutmayın.