Google+

Arama formu

Praia Gezilecek Yerler

Praia Gezilecek Yerler

Şehir merkezindeki “Albuquerque Square”de, yani meydanda Vali General Alexandre Alberto Da Rocha de Serpa Pinto’nun heykeli ve çevresindeki banklarda ağaç gölgesinde dinlenebileceğiniz büyük bir havuz yer almaktadır. Meydanın çevresindeki kolonyal mimariye sahip binalar fotoğraf çekmek ve incelemek için idealdir. 1920’lerde inşa edilen Eski Belediye Binası da bu meydanda yer alır. Yavruağzı rengiyle dikkat çekmemesi mümkün değildir.

Şehrin en önemli müzesi, orijinal dilde “Museu Etnografico” olarak adlandırılan Etnografya Müzesi’dir. 1997 yılında 19. yüzyıldan kalma, kolonyal mimariye sahip bir binada açılan müze, ülkenin ilk etnografik müzesidir. Müzede pek çok kültürel ve müzikal obje sergilenmektedir.

Praia şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Aparthotel sol & Mar, Pensao Esplanada Music Mito Alves güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Casa Privada Do Plateau, Apto T1 Comfort, Elegant Modern Blue Apartment. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz City Center Studio, Pensao VIP, Praça Alexandre Albuquerque gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Praça Alexandre Albuquerque, Morabeza Kriol Hostel, Hostel Maresia tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Praia aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Palácio Presidencial” olarak adlandırılan Başkanlık Sarayı, Cape Verde’nin 19. yüzyıl sonlarında inşa edilmiş önemli yapılarından biridir. 1975 yılından Cape Verde’nin bağımsızlığına kadar Portekiz yöneticilerinin kullandığı bir bina oldu.

Praia Gezilecek Yerler-1

Quartel Jaime Mota”, yani Jaime Mota Kışlası, eskiden kullanılan ve Avenida Andrade Corvo’da yer alan eski bir yapıdır. Eski şehrin tepesinde, Başkanlık Sarayı’nın yakınında bulunan yapı, 1826 yılında kolonyal mimarinin özelliklerine uygun olarak inşa edildi. Burası, şehrin en eski yapılarından biridir. Hemen yakınındaki “Monumento de Diogo Gomes”, yani Diogo Gomes heykeli, Portekiz denizci ve kaşifi anmak için yapılmış. 1460 yılında Santiago adasını keşfeden Diogo Gomes’in bronz heykeli 8 metre yüksekliğindedir.

Eğer eski şehirleri gezmeyi seviyorsanız, Praia’nın 10 kilometre batısında yer alan, Cape Verde’nin eski başkenti Cidade Velha’yı da mutlaka görmelisiniz.