Google+

Arama formu

DÜNYACA ÜNLÜ FİLM FESTİVALİNE EV SAHİPLİĞİ YAPAN ŞEHİR: CANNES

Yıllarca dünyaca ünlü film yıldızlarının filmlerinin yarıştığı Film Festivali’ne ev sahipliği yapan, kırmızı halı üzerinde yürüyüşlerini televizyonda keyifle izlediğim bir yer iken, bir gün o şehrin Arnavut kaldırımlı sokaklarında, dünyaca ünlü markaların mağazalarının kenarında, kırmızı halı üstünde olmasa da masmavi denizin süslediği, son model arabaların turladığı, upuzun sahilinde, salına salına yürüyeceğimi hayal bile etmemiştim.

Cannes

Cannes-1
 
Son derece şık bir şehir olan Cannes, trenden indiğimiz sabah saatlerde oldukça tenha olsa da ilerleyen saatlerde kalabalıklaşmaya başladı. Festival zamanı olmadığı için sanatçılar, oyuncular ve yönetmenleri göremedik ancak yaptığımız şehir turunda Brad Pitt, Angelina Jolie gibi ünlü artistlerin kaldıkları otelleri, yemek yedikleri yerleri görme şansımız oldu.

Cannes-2

Cannes-3
 
Muhteşem yelken ve yatların demirlediği marinasını yine şehir turu yapan trenle yaptığımız gezinti esnasında çıktığımız, tepeden görme şansımız oldu. Dünyaca ünlü bulvarı La Croisette üzerinde özellikle Art Nouveau tarzı mimari ile yapılmış, pek çok ünlü filme set olmuş, görkemli oteller, tüm ihtişamı ile bize göz kırpıyordu. Burası ayrıca casino ve kumarhaneleri ile de dünyada oldukça ünlü bir şehir. Her sabah kurulan sebze ve meyve pazarında ise oldukça canlı ve renkli görüntüler ile karşılamak mümkün.

Cannes şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Citilet Marina, Citilet Florian 5, immo conseils riviera. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Amazing Studio, Croisette One Bedroom Bagatelle gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz ACCI Cannes Republique, Cannes Immo Concept - Helvetia, Two Bedrooms Apartment in Cannes tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Cannes aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Cannes-4
 
Şehrin eski limanı Le Vieux Port, en eski bölgesi Le Suquet’te yer alan Notre Dame de L’Esperance Kilisesi ve La Castra Müzesi, film festivalinin yapıldığı Palais des Festivals et des Congrès, sahil boyunca uzanan eski oteller, Musee de Malmaison modern sanat müzesi de gördüklerimiz arasında.

Etiketler


Yazar Hakkında

SEMRA KADAİFÇİO...

YOLCULUK HİKAYELERİ... Çocukluğumdan bu yana yaşadığım yerden farklı coğrafyalardaki yaşam biçimlerine ve kültürlerine ilgi duymuşumdur… İnsanın gelişiminin ve düşünce şeklinin bu sayede zenginleşeceğine olan inancım ile gerek kendi ülkemdeki, gerekse diğer ülkelerdeki yaşamlara tanık olabilmek için bulduğum her fırsatta yola çıkmak...