Bir Tatil Arkadaşında Olmaması Gereken 5 Özellik

Yaz geldi, tatil ihtiyacımız malum top noktada :) Kimileri erken rezervasyon yaptırdı, kimileri şimdi fıldır fıldır tatil yapacak yer arıyor. Peki bu tatil planının en önemli noktası olan tatil arkadaşınızı belirlediniz mi? Henüz belirlemediyseniz bu yazı tam size göre!

Hani derler ya ''İnsanları tatilde tanırsınız'' diye, çok doğru bir laf. Her insan ne hikmetse kendini daha çok gevşettiğinden midir nedir, gerçek kişiliğini tatilde belli ediyor. ''Ben onu tanıyorum yaa çok iyi çocuktur'' aşamasından ''Bir daha onunla tatil mi amaaan tövbe'' aşamasına geçmek istemiyorsanız iyi bir tatil arkadaşı için edindiğim tecrübelere kulak vermenizi tavsiye ederim :)

1- Uykucu

Normal hayatta herkes uykuyu sever. Bende dahil olmak üzere! Hani uyku en doyulmayan şeydir tamam ama tatildesin arkadaş! Uyuyup uyuyup geç saatte kalkan, miskin miskin hazırlanan ve siz bu durumdan şikayetçi olunca da mızıldanan arkadaşlardan aman uzak durun! Şimdi diyeceksiniz ki nasıl anlayacağım bunu? Çok basit. Konuşma aralarında önceki tatil tecrübelerini sorun ya da ''Ya orası çok turistik bir yer. Sen 6'da kalkıp gezmeye başlamışsındır.'' gibi muhabbet eder şekilde ağzını yoklayın. ''Yok yeaa 12'de anca kalkabiliyordum!'' diyorsa kendinize yeni bir tatil arkadaşı belirlemekte fayda var :)

2 - Uykusuz

''Gizem neyin kafası bu yaa?'' demeyin vallahi :) Tamam uykucu arkadaşa kötü dedik de bir de bunun uykusuz versiyonu var. Sabah'ın 6'sında başınıza dikilip ''Hadi yeaa çıkalım!'' diyen :) Uykucu tayfa ne kadar kötüyse bu tayfa da o kadar kötüdür. Tatil yan gelip yatma yeri değildir, kabul ama biraz da dinlenip yapacağınız gezi için enerji toplamanız gerekir. Sonuçta bütün gün gezmek sağlam bir enerji istiyor. Bu arkadaş türünü de belirlemek için 1 numaradaki sorma taktiğinden faydalanabilirsiniz :)

3 - Huysuz

Bir tatil arkadaşındaki en önemli şey; iyi huydur. Yaşadığınız yerdeki dengesizliklerine bir yere kadar tahammül edebilirsiniz belki ama tatilde dayanılmaz buna. Sürekli ''Ayyhh ben burda yiyemem. Ben burada kalamam. Ben gidiyoruuum!'' tribinde olan, her an mutsuzluk saçan ve sizin de enerjinizi darma duman eden insanları yanınıza almayın! Zaten o tarz insanlara soru sormaya bile gerek yok, normal yaşadığınız yerde de birlikte zaman geçirdiğinizde onlar kendilerini belli ediyorlar :)

4 - Meraksız

Deniz, kum, güneş tatillerinde tamam keşfedilecek pek bir şey yok. Lakin bir kültür turuna çıkıyorsanız mutlaka keşfetmeniz gereken bir ton yer oluyor. Gerçek bir gezginseniz gittiğiniz yerin her bir toprağını gezip görmek, keşfetmek istiyorsunuz. Peki ya birlikte gittiğiniz arkadaşınız? ''Ayyhh ben müze sevmem. Aman hep çıplak çıplak adam heykelleri. Sıkıldım, boğuldum, yoruldum müze gezmekten.'' diyen bir arkadaşınız varsa topuklayarak kaçın derim. Onunla değil tatile, kasaba bile gidilmez. Bu meraksızlıkla bozuk et yedirir size. Meraksız insanları da anlamak çok kolay, götürün yaşadığınız yerde bir müzeye ve bir saat tepkisini ölçün! İncelerse sizindir, sıkılırsa zaten hiç sizin olmamıştır :/

5 - Sıkıcı

Gezmekten sıkılan, eğlenmekten sıkılan ve bu hareketleriyle sizi de sıkan bir insanla tatilde ne işiniz var? Tatile gelen kişiler aksilikle bile karşılaşsalar bence tatilin tadını çıkarmalılar. Ne olursa olsun sıkılmış, bıkmış gibi durup enerjinizi düşürmemeliler öyle değil mi? Akşam gel bir canlı müzik dinleyelim dediğinizde ''Tamam hazırlanıp 10 dakikaya çıkıyorum.'' diyen arkadaşlar olmalı tatilde :) Bu arada sıkıcı arkadaşlarımızda kendini kabak gibi ortaya çıkarıyor merak etmeyin. Ekstra çabaya gerek yok!

Şimdiden seçeceğiniz tatil arkadaşınızla iyi tatiller diliyorum :)

Sevgilerimle...

Etiketler