Google+

Arama formu

En Popüler Mil Biriktirme Uygulamaları

Sık sık seyahate çıkan biriyseniz biriken milleri kullanma hakkında illa ki bir bilginiz ve tecrübeleriniz vardır. Olmayanlar için kısaca özetlemek gerekirse mil biriktirme günümüzün vazgeçilmezi olan kredi kartlarının sunduğu bir avantajdır. Bankaların mil biriktirme özellikli kredi kartlarını kullanarak yaptığınız alışverişlerden puan kazanıp bunu uçak bileti vs. alırken kullanabiliyorsunuz.

Peki hangi banka mil biriktirme yarışında üst sıralarda?

- Garanti Bankası / Miles & Smiles

Mil biriktirme özelliğini Miles & Smiles ile Türkiye’ye getiren Garanti Bankası bu avantajını Türk Hava Yolları ve Shop & Miles ile yaptığı ortaklaşa çalışmalar ile gösterir. Zaten mil biriktirme denilince akla ilk gelen uygulama olan Miles & Smiles ile Shop & Miles kartınızdan yaptığınız harcamalardan puan kazanırsınız. Bu puanlar ise Miles & Smiles kartınıza aktarılır. Sonra ise biriktirdiğiniz puanlarla Türk Hava Yolları’ndan yurt içi ve yurt dışı uçak biletini indirimli veya ücretsiz alabiliyorsunuz.

- Akbank / Wings

Yapılan 1 TL tutarındaki alışveriş için 1 mil puan kazandıran Wings kart, Akbank’ın atak yaparak mil biriktirme konusunda rakiplerinin önüne geçtiği bir uygulamasıdır. Yaptığınız alışverişler karşılığında biriktirdiğiniz puanlarla Lounge hizmetlerinden ve transfer gibi hizmetlerden yararlanabiliyorsunuz. Ayrıca biriktirdiğiniz puan ile ücretsiz uçak bileti de satın alabilirsiniz.

- Yapı Kredi / Adios

Yapı Kredi’nin medarı iftiharı Word kart işlevi de gören Adios kart ile hem yurt içi hem de yurt dışında yaptığınız alışverişlerde puan toplayabiliyorsunuz. Ayrıca bu kredi kartında biriktirdiğiniz puanlar ile sadece uçak bileti değil deniz ve kara ulaşımlarınız için de ücretsiz bilet satın alabiliyor ya da indirimlerden yararlanabiliyorsunuz.

- İş Bankası / Maximiles

İş Bankası’nın Maximiles kredi kartı ile yaptığınız alışverişlerden kazandığınız puanlar ile uçak bileti satın alabiliyorsunuz. Bilet fiyatlarındaki indirimin yanında yurt dışı sigortası, valiz hizmetleri gibi avantajlara da sahip kredi kartının avans mil uygulamasından da yararlanabiliyorsunuz.

- HSBC / Pegasus Kart

Uygun fiyatlara yurt içi uçuşlar sağlayan Pegasus Havayolları’nın HSBC Bankası ile ortak çalışmalarının ürünü olan Pegasus Kart ile Nakit Puan ya da Tatil Puan biriktirebilirsiniz. Ayrıca Atatürk Havayolları’nda ücretsiz Advantage Lounge’dan faydalanma hakkı da sağlamaktadır.  

Etiketler