Soyuttan Somuta Dünya Kültür Mirasları ve Türkiye

1

Bazı eserler ve değerler  tek bir topluluğa, kültüre ya da ülkeye ait değildir. Bu minvaldeki eser ve değerleri "Dünya Kültür Mirası" olarak tanımlamak mümkündür. Bir eseri anlamak, yorumlamak ve benimsemek için onun geçmişini de irdelemek gereklidir. Tüm bunların yanı sıra söz konusu eserin hangi koşullarda muhafaza edildiği de eserin korunması açısından insanlığın önemli bir görevidir. Şu an görebildiğimiz tüm eserler o eserin geçmişten bugüne ortak bir bilinçle sahiplenildiği için bugünlere gelebilmiştir.

Peki, sizce tüm bu eserler nasıl ve kimler tarafından korunuyor? UNESCO'nun "Dünya Kültür Mirası" listesinde ülkemizden hangi eserler var ve bizler bu eserleri korumak için neler yapabiliriz? 

Bizler bu konuları konuşmak için 18 Mart Perşembe günü 20:30’da Antonina Turizm’in Youtube platformunda ücretsiz bir seminer gerçekleştireceğiz. Engin bilgi ve tecrübeleriyle Dünya Mirası Gezginleri Derneği başkanı Nevin Salman, Gezimanya kurucusu Murat Özbilgi  ve DMG üyesi Recep Topçu da bizimle olacaklar.  Mutlaka katılmanız gereken bir etkinlik? Sorduğumuz soruların cevaplarını keşfetmek için hepinizi bekliyoruz. :)