Yılbaşı Gecesi Evde Yapılabilecek Birbirinden Keyifli Aktiviteler

Her yıl 31 Aralık gününe yaklaşırken bu yıl yılbaşını yurt dışında geçirmek isteyen seyahat severlere dünyanın hangi köşesinden hangi destinasyonu önersek diye düşünürdük ama bu yıl maalesef şartlar dolayısıyla kimseye herhangi bir lokasyon öneremiyoruz. Çünkü herkesin bildiği gibi corona nedeniyle bu yıl gireceğimiz yeni yılı evlerimizde karşılamak zorundayız. Yılbaşıyla ilgili sokağa çıkma yasağı ilan edildiğinde belki siz “evde yılbaşı” fikrinden hoşlanmadınız ve kendinizi kötü hissettiniz ama inanın yılbaşını evde geçirmek düşündüğünüz kadar kötü olmayabilir. Evin içinde de yapılabilecek birbirinden eğlenceli aktiviteler var. E tabii bir de evde kalarak corona tehlikesinden korunabilecek olmanın verdiği huzur da bu aktivitelerin verdiği keyfe eklenince evde yılbaşı düşünülenden daha eğlenceli bile olabilir.

Bugün hazırladığımız içerikte yılbaşında evde yapılabilecek birbirinden eğlenceli etkinlikleri derledik. Siz de bu etkinliklerden birini yaparak ailece eğlenebilir ve 2021’i olumlu duygularla karşılayabilirsiniz. Herkese öncelikle içeriğimizden keyif almasını sonrasında da mutluluklarda bir 2021 geçirmesini dileriz.

Hazırsanız başlıyoruz.

1

Karaoke Partisi Başlasın!

Söz konusu evde eğlenmek olduğunda şüphesiz akla gelen ilk fikirlerden biri ailenizle karaoke partisi yapmak oluyor. Çünkü birlikte bağırarak şarkı söylemek hem keyifli vakit geçirmeyi sağlıyor hem de kişinin içerisinde biriktirdiği stresi atmasına yardımcı oluyor. Kısacası siz de keyifli bir yılbaşı gecesi için söylemek istediğiniz şarkıların listesini hazırlamaya şimdiden başlayabilirsiniz. En sevdiğiniz rock parçaları not alarak onları söyleyip 2021 yılına stresten arınmış bir şekilde girebilirsiniz. Eğer evde karaoke setiniz yoksa endişelenmeyin. Çünkü şu an neredeyse 10 gün var. Sipariş verirseniz yetişecektir. Bizden söylemesi! J

Kutu Oyunlarıyla Rekabet Zamanı

Kutu oyunları öyle büyük nimetler ki oyun oynanacağı zaman katılmak istemeyenleri zorla oyuna alırsanız bir süre sonra onların da kendilerini oyunun ruhuna kaptırdığını gözlemleyebilirsiniz. Yani söz konusu oyunu olduğunda öyle bir ortam oluşuyor ki asla oyun oynamak istemeyenler bile bir anda kendilerini eğlenirken buluyor. Kutu oyunları bu denli eğlenceliyken yılbaşı gecesinde onlarla eğlenerek 2021’i karşılamamak tabii ki de bir hata olur. Bu nedenle siz de o gece kutu oyunları oynayarak ailenizle eğlenebilir hatta keyifli bir rekabet ortamı oluşturabilirsiniz. Bu rekabet ortamı sayesinde aranızda ufak sürtüşmelerin oluşmasına izin verebilir ve 2021’e girmeye dakikalar kalmışken evinizi kahkahalarla inletebilirsiniz. Kutu oyunları dendiğinde bizim en sevdiklerimizden biri Tabu, sizinkiler hangileri?

2

Tombala Keyfi

Madem yılbaşında evdesiniz bir yılbaşı geleneğini yaşatmaya ne dersiniz? Cevabınız evet ise sizi gireceğiniz ilk alışveriş merkezinden tombala almaya davet ediyoruz. Bildiğiniz üzere tombala da tıpkı hindi gibi yılbaşı dendiğinde akla gelen öncelikli unsurlardan biri. Siz de evde geçireceğiniz bu yılbaşında ailenizle tombala oynayarak keyifli anılar biriktirebilirsiniz. İddia ediyoruz tombala kulağa klişe olarak gelse de sizin yeni yılı mutlu bir şekilde karşılamanızı sağlayacak!

Film Zamanı

Eğer içinde bulunduğunuz ana uygun filmi seçmeyi başarırsanız film izlemek her zaman akla gelecek en keyifli aktivitelerden biridir.  Yılbaşınızı evde geçirirken de keyifli bir akşam için film izlemeyi tercih edebilirsiniz. Hatta her ne kadar batıl bir inanış olsa da 2021’inizin güzel geçmesi için size kendinizi iyi hissettirecek bir film seçebilirsiniz. Kısacası yılbaşında güzel bir gece geçirmek için ailenizle hepinizin seveceği bir filmi tercih edebilir ve onu izleyerek verimli bir akşam geçirebilirsiniz. Eğer ki uzun zamandır izlemediğiniz bir seri varsa ertesi gün tatil olacağı için o seriye başlayabilir, sabaha kadar bol bol film izleyebilirsiniz.

3

Televizyon Programlarıyla Keyiflenin

Yılbaşı gecesi televizyonda reyting savaşlarının en çok kızıştığı zamanlardan biridir. Hemen her kanal yılbaşına uygun konseptte bir program hazırlar ve sevilen ünlüleri programına davet ederek adeta reyting yarışında ben de varım der. Siz de 31 Aralık gecesi ne yapacağınızı henüz bilmiyorsanız televizyondaki programlara bir şans verebilirsiniz. Bu programlar sayesinde birbirinden güzel şarkılar dinleyebilir, gülebilir ve oldukça keyifli bir akşam geçirebilirsiniz. Hatta ekran karşısındayken lezzetli atıştırmalıklar da tadabilir, programınızdan aldığınız keyfi katlayabilirsiniz.

Aileyle Bol Bol Sohbet

Yılbaşını dışarıda geçirmemeyi üzücü bir olay olarak görmektense bunu ailenizle vakit geçirmek için bir fırsat olarak görmeyi tercih edebilirsiniz. Bu doğrultuda da 2021’i karşılarken ailenizle bol bol sohbet edebilir, eskileri anabilir, geleceğe dair umutlarınızı paylaşabilirsiniz. Enfes yemeklerle dolu bir sofra hazırlayıp lezzetli yiyecekleri tadarken fotoğraflar çekilip anılarınızı ölümsüzleştirebilirsiniz.

4

Bizim evde yılbaşı önerilerimiz bu kadar. J Siz de bu önerilerden sizin için en uygun olanı seçebilir, 2021’i sevdiklerinizle birlikte gülerek karşılayabilirsiniz.