Frankfurt’ta Gece Hayatı

Global bir şehir olan Frankfurt, gerçekten de ay ışığını gölgede bırakacak renkte bir gece hayatına sahiptir. Şehirde eğlence, gece saatlerinde başlayıp sabaha kadar hiç hız kesmeden devam eder. Nispeten küçük olmasına rağmen Frankfurt, canlı bir gece geçirmek için Almanya'nın önde gelen şehirlerinden biridir. Frankfurt gece hayatı, Almanya'nın dört bir yanından ve daha da ötesinde, tekno kulüplerden özel atmosferlerdeki jazz barlarına kadar geniş bir yelpazede hizmet vermektedir.

Avrupa Merkez Bankası'na ev sahipliği yapan Frankfurt, ticaret açısından oldukça güçlü bir şehir olmasıyla ünlüdür ancak aynı zamanda bir eğlence şehridir. Bankacılardan sanatçılara kadar Frankfurt'taki herkes, şehrin birçok bar ve kulübünde rahatlamak için bir araya gelir.

Frankfurt'un gece hayatı için şehirle yeni tanışan ziyaretçilerin geleneksel barlarla kaplı şehrinin bir parçası olan Alt-Sachsenhausen'den başlaması gerekiyor. Frankfurt'taki muhteşem manzaralar için, şehrin çatı barlarından birinde bir kokteyl yudumlayın. Böylece Frankfurt'un neden Mainhattan lakabıyla anıldığını daha iyi anlayabilirsiniz.

Bornheim ve Nordend, gece hayatı için de popüler yerlerdir. Kentin büyük göçmen nüfusu, uluslararası barların Frankfurt'un dört bir yanında bulunması ve enerjik atmosferinin olması her hafta sonu dünyanın farklı yerlerinden DJ’leri buradaki mekânlara çekmektedir. Jazz kulüpleri özellikle Frankfurt'ta popülerdir. Sunduğu en iyi özelliklerden bazılarını keşfetmek için Jazzgasse olarak bilinen Kleine Bockenheimer Strasse'ye doğru yürüyüş yapın.

Frankfurt'un gece hayatı ayrıca eklektik canlı müzik sahnesi ile de ünlüdür. Şehrin opera binaları Avrupa'da ve dünyada oldukça popülerdir ve bu durum ziyaretçilerin büyük Avrupa sanatıyla tanışması için ideal bir ortam yaratmaktadır.

Bunların haricinde de Almanya’nın hemen her bölgesinde görüldüğü gibi renkli, ilginç konseptlere sahip eğlence mekanlarına Frankfurt şehrinde de denk gelebilirsiniz. Gürültü sizi rahatsız etmeyecekse ve kaliteli müzikten hoşlanıyorsanız, hem eğlenmek hem de dans etmek için bu mekanlara gelebilirsiniz. Şehrin eğlence kulüpleri genel olarak oldukça güvenlidir. Ancak yine de pasaportunuzu yanınızdan ayırmamalı ve kalabalık yerlerde şahsî güvenliğinize dikkat etmelisiniz.

Eğer gecenizi daha sakin geçirmek isterseniz, nehrin kenarında güzel bir şehir yürüyüşü yapabilirsiniz. Frankfurt sokaklarında büyük suç oranları da görülmemektedir ve şehir gece vakti tenha olmayacaktır. Frankfurt manzarasına bir de gece ışıklarıyla bakabilir, kafelerde dostlarınızla keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

Ayrıca şehirde dilerseniz sinema, tiyatro ya da bir opera etkinliğine de katılarak sanat dolu bir gece geçirebilirsiniz. Şehirde birçok noktada bu faaliyetleri gerçekleştirecek mekân bulabileceğiniz gibi şehrin web sitesinden etkinlik takvimine bakarak kendinize güzel bir program oluşturabilirsiniz.

Özellikle Frankfurt’a geldiğiniz dönemde şehirde düzenlenen bir festival varsa, geceniz muhakkak oldukça renkli geçecektir. Festivaller için düzenlenen konserler, sokak etkinlikleri, yerel kültüre ait şenlikler ve diğer gösteriler ile festival zamanları oldukça hareketli ve güzel olmaktadır.

Lokasyon Sayfasında Detayı Göster
Kapalı