Friedrichshafen Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Almanya'da bulunan Friedrichshafen, Bodensee yani Konstanz kıyısında bulunan sakin bir turizm şehridir. Alplerin manzarasıyla Konstanz Gölü’nün birlikte yarattığı muhteşem manzaranın kenarında kendine turizmde önemli bir yer bulmuştur. Friedrichshafen için yeni bir şehir denebilir çünkü Almanya'da tarihi yüzyıllar öncesine dayanan birçok şehir varken Friedrichshafen'in geçmişi 1810'lu yıllara dayanmaktadır. İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra yeniden kurulmuş olan şehir, bu dönemde İsviçre için liman görevi görüyordu. Ayrıca Friedrichshafen, havacılık konusunda da çok ilerlemiş bir şehirdir. Zeplin burada icat edilmiştir ve ilk kullanımı burada olmuştur. 

Friedrichshafen'e Nasıl Ulaşılır?

Uçak ile:

İstanbul'dan Friedrichshafen Havaalanı'na (Bodensee Airport Friedrichshafen) direkt uçuş bulunmaktadır ve uçuş süresi yaklaşık olarak 3 saat sürmektedir. Bunun dışında eğer İstanbul'dan değil de başka bir şehirden ulaşım sağlanacak olursa Berlin, Londra ya da Prag gibi şehirlerden de Friedrichshafen'e uçak ile ulaşım mümkün olmaktadır.
 
Tren ile:

Tren ile ulaşım sağlanmak istenirse, Zürih (İsviçre) veya Münih (Almanya) gibi şehirlere uçak ile ulaşım sağlandıktan sonra tren ile Friedrichshafen kentine ulaşılabilir. Bu trenler düzenli seferleri olan trenlerdir ve genellikle saat başı kalkmaktadırlar. Tren yolculuğu yaklaşık 2-2,5 saate yakın sürmekte olup güzel manzaralarla birlikte güzel bir yolculuk sunmaktadır. 

Friedrichshafen Gezilecek Yerler 

Dornier Müzesi


 
Friedrichshafen şehri havacılık konusunda dünyanın parmakla gösterilen şehirleri arasındadır. Çok eski zamanlarda bile savaşlarda ve ticarette havacılıktan yararlanmış ve bu konuda uzmanlar yetiştirmiştir. Avrupa'daki havacılık endüstrisinin kalbi burada atmaktadır. Friedrichshafen'in çok ünlü bir havacılık müzesi de bulunmaktadır. Dornier Müzesi'nde Friedrichshafen'in tüm havacılık geçmişini sergileyen parçalar bulunur. En ileri teknoloji ürünlerinden, en ilkel uçağa kadar havada süzülen neredeyse her şeyi burada bulmak mümkün olacaktır. Claude-Dornier-Platz Caddesi’nde bulunan Müze, her gün açık olmakla birlikte dönemsel olarak farklı etkinlikler planlamaktadır.

Schlosskirche (Lutheran Kale Kilisesi)

Lutheran Kale Kilisesi'nin, 2 adet 50 metre yüksekliğinde kulesiyle Friedrichshafen siluetine önemli ölçüde katkı sağlamaktadır. 1700 yılında inşası tamamlanmış olan kilise, o dönemde Konstanz Gölü kenarındaki en büyük barok kilise olmuştur. İkinci Dünya Savaşı’nda çok büyük bir tahribata uğrayan kilise, yenilenme projesi kapsamına alınmış ve bu yenilenme 1959 yıllarında son bulmuştur. Kilise uzunlamasına bir kilise olmakla birlikte, gösterişli sütunlar ile ayakta durmaktadır.
 
Friedrichshafen Okul Müzesi (Schulmuseum)

Almanya'nın eğitim sistemini yansıtan bir müzedir. Yalnızca okul sistemi değil, okul tarihini de Müze ziyaretçileriyle paylaşır. Friedrichshafen Okul Müzesi’nin en önemli özelliği yıkılmış olan eski okulların sınıflarının bire bir kopyasını içermesidir. Friedrichshafen Okul Müzesi, 1980 yılında eski bir okul binasında açılmıştır; daha sonra bugünkü yeri olan Friedrichstraße ana caddesinde yer alan 3 katlı villaya taşınmıştır. Bu villa 1893 yılında inşa edilmiş olup, evin 19 odasında okul müzesi sergileri sergilenmekte ve ziyaretçilerine Alman eğitimiyle ilgili bilgiler sunmaktadır.
 
Zeplin Çeşmesi (Zeppelin Brunnen)
 
Eski Belediye Meydanı’nda bulunan ve 1909 yılında Diamant tarafından inşa edilen çeşme, Kont Zeppelin'in adını almıştır. Heykel ve çeşmede, dünyanın üzerinde duran bir çocuk ve elinde tuttuğu zeplin tasvir edilmiştir. 1950'li yıllarda çeşme kırılmıştır ama yeni yapılan çeşmede üst tarafı kullanılmıştır ve bazı modern detaylar eklenmiştir. Çeşmenin bugünkü sanatı da yansıtılması istenmiştir. Friedrichshafen’e uğrarsanız bu çeşmeyi mutlaka görmeli ve önünde fotoğraf çektirmelisiniz.
 
Haldenberg Şapeli (Haldenbergkapelle)

Haldenberg Şapeli, 1892 yılında ölen oğulları Johann Eberle’yi anmak adına ebeveynleri tarafından yaptırılmıştır. Daha sonra 2. Dünya Savaşı'na adanmış olan Şapel, küçük bir girişi ve beyaz boyasıyla manzara içinde çok uyumlu görüntüler sergilemektedir. Neo-Gotik tarzdaki yapı, çok büyük özelliklere sahip olmayan küçük bir şapel olmasına rağmen öyle bir noktadadır ki tüm Konstanz Gölü ve Alpler gözler önüne serilmektedir. Şapel 1996 yılından itibaren restoran olarak faaliyetini sürdürmektedir bu nedenle daha çok manzara için gidilen yerlerdendir. Manzara için gidildiğinde güneşli günlerin tercih edilmesi önerilmektedir, diğer zamanlarda sisten dolayı manzara görünmeyebilir.
 
Zeplin Müzesi (Zeppelin Museum)
 
Zeplin Müzesi, 1996 yılında açılmıştır ve Hafenbahnhof'da (Friedrichshafen Limanı) bulunmaktadır. Müze, dünyanın en büyük havacılık koleksiyonunu içinde barındırmakla birlikte teknoloji konusunda çok ilginç bilgiler de sunmaktadır. Zeplin Müzesi, 1996 yılından beri zeplinin anavatanı olan Friedrichshafen'de bulunmaktadır. Müze’de fotoğraf çekmeye izin verilmeyen çok fazla bölüm bulunuyor. Ziyaretiniz sırasında acıkırsanız öğle ve akşam yemekleri için Zeplin Müzesi’nin restoranında yeni lezzetleri tadabilirsiniz.

Friedrichshafen ile İlgili

Friedrichshafen’da Nerede Kalınır?

Konstanz Gölü’nün kuzey kıyısında yer alan Friedrichshafen, 2. Dünya Savaşı’ndan sonra yeniden inşa edilmiş modern bir şehirdir. Alpler’in etekelerinde bulunan bu güzel şehir harika bir manzaraya ve tarihî bir dokuya sahiptir. Ünlü müzeleri, kiliseleri, farklı aktiviteleri ve etkinlikleriyle Friedrichshafen seyahatiniz dolu dolu geçecektir. Bu güzel şehirdeki yorucu günün ardından otelinize döndüğünüzde en iyi şekilde dinlenmek istersiniz, bu yüzden otelinizi dikkatli seçmelisiniz. Friedrichshafen’da çok sayıda otel bulunur. Bu oteller fiyat ve hizmet açısından geniş bir yelpazede hizmet verir bu yüzden aradığınız oteli kolayca bulabilirsiniz.

İpucu: Otellerde seyahatinizden iki veya üç ay öncesinde rezervasyon yaparsanız çok daha uygun fiyatlara yer bulabilirsiniz. Ayrıca Friedrichshafen otel fırsatlarını buradan görebilirsiniz.

Friedrichshafen’da Nerede Kalınır – Friedrichshafen'ın Bölgeleri

Friedrichshafen’daki seyahatinizde Adenauerplatz, Fischbach, Brühlpfad, Laimgasse ve Allmansweiler bölgelerinde konaklamanızı tavsiye ederiz. Bu bölgeler turistlerin ziyaret ettiği en popüler bölgelerdendir ve en güzel oteller bu bölgelerde bulunur. Aynı zamanda turistik merkezler, alışveriş mekânları ve restoranlara da kolayca ulaşabileceğiniz bölgelerdir.

Friedrichshafen’dan otobüs, tren ya da feribotla diğer şehirlere ve ülkelere kolayca ulaşabilirsiniz. Şehir içinde otobüs ya da bisiklet ile her yere gidebilirsiniz. Bazı dönemlerde trafik çok yoğun olabilir bu yüzden yürümek ve bisiklete binmek sizin için avantajlı olacaktır.

Adenauerplatz Bölgesindeki Friedrichshafen Otelleri

Şehrin güneyinde bulunan Adenauerplatz bölgesi nehir kıyısındaki güzel bölgelerden biridir. Birçok lüks otelin yanısıra mağazalar, şık restoranlar, kafeler ve parkların bulunduğu bu bölge gezinti yapmanız ve şehri keşfetmeniz için uygun bir bölgedir.

 • Hotel City Krone
  Özellikler:
  Park yeri, engelli konuklar için olanaklar, bar, golf sahası, spa ve sağlık merkezi, yüzme havuzu, teras, bahçe
  Fiyat: Geceliği 123 € - 180 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • aika seaside living hotel
  Özellikler:
  Park yeri, restoran, snack bar, teras, evcil hayvan girebilir
  Fiyat: Geceliği 164 € - 332 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Best Western Hotel Goldenes Rad
  Özellikler:
  Park yeri, teras, sauna, bar, restoran, sigara içilmeyen odalar, evcil hayvan girebilir
  Fiyat: Geceliği 94 € - 154 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Apartments im s'Wirthaus
  Özellikler:
  Balkon, sigara içilmeyen odalar, yemek alanı
  Fiyat: Geceliği 215 € - 471 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Residenz am See
  Özellikler:
  Park yeri, transfer ve havaalanı servisi, engelli konuklar için olanaklar
  Fiyat: Geceliği 186 € - 300 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Residenz am See

Fischbach Bölgesindeki Friedrichshafen Otelleri

Tarihi oldukça eskiye dayanan Fischbach bölgesi, eski istasyon binasındaki kültür merkezi, taş sütunlu binaları, manastır ve kiliseleriyle dikkat çeker. Aynı zamanda çok güzel parklara ev sahipliği yapan bu bölgede manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.

 • Bio-Inn am See
  Özellikler:
  Park yeri, engelli konuklar için olanaklar, teras, bahçe
  Fiyat: Geceliği 84 € - 379 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Bio-Inn am See

 • Luxus Ferienwohnung Claudia 2
  Özellikler:
  Park yeri, havaalanı servisi, balkon, hiking
  Fiyat: Geceliği 163 € - 221 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Casa Sofia
  Özellikler:
  Park yeri, balkon, hiking, aile odaları
  Fiyat: Geceliği 93 € - 207 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Gastehaus zur Mühle Dehm
  Özellikler:
  Park yeri, masa tenisi, bahçe, aile odaları
  Fiyat: Geceliği 71 € - 111 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Hotel Traube am See
  Özellikler:
  Park yeri, bahçe, yüzme havuzu, fitness merkezi, spa ve sağlık merkezi, bar, restoran, engelli konuklar için olanaklar
  Fiyat: Geceliği 142 € - 217 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Hotel Traube am See

Brühlpfad Bölgesindeki Friedrichshafen Otelleri

Şehir merkezine yakın bir bölge olan Brühlpfad size birçok konaklama imkânı sunar. Aynı zamanda her ihtiyacınıza uygun mağazalar bulunan bölgede birçok restoran ve kafe de bulunur.

 • Central Hotel Friedrichshafen
  Özellikler:
  Park yeri, teras, sigara içilmeyen odalar, evcil hayvan girebilir
  Fiyat: Geceliği 86 € - 146 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Central Hotel Friedrichshafen

 • Viktoria
  Özellikler:
  Park yeri, balkon, sigara içilmeyen odalar, evcil hayvan girebilir
  Fiyat: Geceliği 60 € - 203 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Ferienwohnung Monika
  Özellikler:
  Park yeri, bahçe, barbekü, sigara içilmeyen odalar
  Fiyat: Geceliği 130 € - 169 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Einzelzimmer
  Özellikler:
  Balkon, sigara içilmeyen odalar, ücretsiz Wi-Fi
  Fiyat: Geceliği 35 € - 109 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Gasthof Rebstock
  Özellikler:
  Park yeri, restoran, teras, bahçe, evcil hayvan girebilir
  Fiyat: Geceliği 63 € - 73 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Gasthof Rebstock

Laimgasse Bölgesindeki Friedrichshafen Otelleri

Eyalet Parkı’nın hemen yanında bulunan bu bölge en güzel manzaralardan birine sahiptir. Laimgasse; harika otelleri, farklı lezzetler sunan restoranları ve lüks mağazaları ile konaklama açısından en avantajlı bölgelerden biridir. 

 • Carli's Bed-No-Breakfast
  Özellikler:
  Park yeri, fitness merkezi, transfer ve havaalanı servisi, aile odaları, evcil hayvan girebilir
  Fiyat: Geceliği 89 € - 145 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Carli's Bed-No-Breakfast

 • Appartement Turan
  Özellikler:
  Park yeri, aile odaları, yemek alanı
  Fiyat: Geceliği 77 € - 148 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Carli's Base Camp
  Özellikler:
  Park yeri, transfer ve havaalanı servisi, fitness merkezi, evcil hayvan girebilir
  Fiyat: Geceliği 92 € - 150 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Haus Pia Executive Apartments
  Özellikler:
  Park yeri, transfer ve havaalanı servisi, teras, bahçe, fitness merkezi
  Fiyat: Geceliği 149 € - 278 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • PE Loft Central
  Özellikler:
  Park yeri, transfer ve havaalanı servisi, fitness merkezi, sigara içilmeyen odalar
  Fiyat: Geceliği 89 € - 141 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  PE Loft Central

Allmansweiler Bölgesindeki Friedrichshafen Otelleri

Şehir merkezinde bulunan Allmansweiler bölgesi, havaalanının çok yakınındadır. Aynı zamanda Friedrichshafen Futbol Kulübü’nün sahasına da yakın olan bu bölge hem ulaşım hem de konaklama açısından avantajlıdır.

 • Holiday Inn Express Friedrichshafen
  Özellikler:
  Park yeri, bar, ücretsiz Wi-Fi, evcil hayvan girebilir
  Fiyat: Geceliği 84 € - 178 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın. 


  Holiday Inn Express Friedrichshafen

 • Hotel Heuschober
  Özellikler:
  Park yeri, restoran, sigara içilmeyen odalar
  Fiyat: Geceliği 396 € - 470 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Casita Amann
  Özellikler:
  Park yeri, sigara içilmeyen odalar, ücretsiz Wi-Fi
  Fiyat: Geceliği 62 € - 98 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Casa Friedolin
  Özellikler:
  Park yeri, aile odalar, havaalanı servisi, ücretsiz Wi-Fi
  Fiyat: Geceliği 90 € - 130 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.

 • Ferienhaus Jäger
  Özellikler:
  Park yeri, sigara içilmeyen odalar
  Fiyat: Geceliği 160 € - 255 € arasında (Standart oda için ortalama fiyatlar temel alınmıştır)
  Detaylı bilgi için tıklayın.


  Ferienhaus Jäger

Friedrichshafen'de bölgelere konaklama önerilerimiz bu şekilde, bu rehberde aradığınızı oteli bulamadıysanız Friedrichshafen Otelleri Rehberi'mize bakmanızı da öneriyoruz. Ayrıca tüm Friedrichshafen otellerini görmek için tıklayın.

Friedrichshafen Otelleri

Konstanz Gölü’nün kıyısında, İsviçre ve Avusturya’ya komşu olan Friedrichshafen, mükemmel dağ ve göl manzarasıyla göz kamaştıran bir şehirdir. Endüstri ve teknolojide çok gelişmiş olan şehir, tarih boyunca da ekonomik açıdan önemli bir yere sahip olmuştur. Birçok müze, kilise, anıt ziyaret edebileceğiniz bu güzel şehirde; bisiklet sürebilir, kanoyla gezintiye çıkarabilir, tırmanış yapabilir ya da zeplinler ile şehrin manzarasının tadını çıkarabilirsiniz.

Bu güzel şehirdeki seyahatinizde oteliniz de büyük önem taşır. Friedrichshafen’da 100’den fazla otel bulunur. Farklı bütçelere uygun ve farklı kriterlerde hizmet veren Friedrichshafen otelleri beklentinizi karşılayacaktır. Lüks otellerden hostellere kadar çok çeşitli oteller arasından en uygununu seçebilmeniz için bu rehberi hazırladık. Özellikle yoğun dönemlerde erken rezervasyon yapmak sizin için avantajlı olacaktır. Yüzlerce kişinin yararlandığı ve en uygun alternatifleri sunan Friedrichshafen otelleri rehberimizin devamını okumak için tıklayın.

Devamını Oku

Friedrichshafen Künyesi

 • Yerel saat

  Yerel Saat -

 • Kur Farkı

  Kur Farkı -

 • Priz Tipi

  Priz Tipi Type F / 250V / 16 A

 • Hava Durumu

  Hava Durumu -oCSon Güncelleme: - (TSI)

Yıllık Ortalama Sıcaklık

  • Oca oC
  • Şub oC
  • Mar oC
  • Nis oC
  • May oC
  • Haz oC
  • Tem oC
  • Agu oC
  • Eyl oC
  • Eki oC
  • Kas oC
  • Ara oC

Kısa Kısa