Münih Otelleri

Uygun bir zaman aralığı belirlediniz, belirli bir bütçe ayırdınız ve harika bir tatil için tamamen hazır olduğunuzu hissediyorsunuz. Tarihi ve kültürel dokusu yoğun; capcanlı ve büyük bir şehre adım atmaya karar verdiniz. Öyle ki bu şehir yüzyıllar boyu önemli savaşların, olayların ve kişilerin büyük bir çoğunluğuna ev sahipliği yapmış Almanya’nın hem turistik geziler hem de yaşamak için en çok tercih edilen şehirlerinden biri olsun. O halde Bavyera Alpleri'nin kuzeyinde ve Isar Nehri kıyısında kurulmuş Münih, sizin için muhteşem bir seçenek olacak. Zira hem on beşinci yüzyıldan kalma Gotik mimarisi, hem de II. Dünya Savaşı’nda aldığı ağır bombardıman saldırıları ile biriktirdiği o korkunç fakat merak uyandırıcı havasıyla Münih, özellikle dünya tarihine düşkün gezginler için harika bir güzergahtır.

Münih’in gelişmiş bölgeleri Augsburg, Ingolstadt, Rosenheim, Landshut ve Landberg gezi içeriği olarak pek çok doyurucu elemente sahiptir. Görkemli ve önemli yapılar, müzeler ya da sanatsal faaliyet alanları bu bölgelerde çok sayıda mevcuttur. Bu nedenle stratejik bir konaklama yaparak tek bir gün içinde çok fazla zaman kaybetmeden pek çok yer gezip görebilirsiniz.

Münih hakkında diğer bilgiler

Büyük bir şehir olduğu için en az üç gün kalmanızın tavsiye edildiği Münih’te günlerinizi etkili bir şekilde geçirebilmek adına Münih otelleri konusunda titiz bir araştırma yapmak isteyebilirsiniz. Şehrin neredeyse her bölgesinde pek çok otel, pansiyon, apart ya da hostel olması işinizi zorlaştırma potansiyeline sahip olsa da bazı otel tavsiyeleri, misafir yorumları ve konaklama ipuçları tam olarak hayalinizdeki Münih tatilini yaşamanıza büyük bir katkıda bulunacak.

310 km2’lik bir yüzölçümüne sahip Münih, son derece geniş bir konaklama işletmesi ağına sahiptir. Bu nedenle de rotanızı Münih’e çevirmekte karar kıldıysanız uzun soluklu bir araştırma süresine başlıyorsunuz demektir. Öncelikle Münih’te bulunan pek çok önemli yapı ve etkinlik arasından kesinlikle görmek isteyeceklerinizin bir listesini çıkarmakla işe başlayabilirsiniz. Birbirlerine yakın yerleri gruplandırarak bu bölgelere en yakın konumda bulunan otellerin bir listesini çıkarıp seçeneklerinizi daraltabilirsiniz. Tabii ki her şeye rağmen elinizde hala çok fazla seçenek bulunmaya devam ediyor olacak. Bu durumda kullanmak isteyeceğiniz bir diğer filtre Münih otelleri fiyatları filtrelemesi olacaktır.

Münih otel fiyatları

Bütçe planlaması hayatın her alanında büyük bir önem taşıdığı gibi tatil planlamasında da oldukça önemli bir unsurdur. Kısıtlı bir süreyi en verimli şekilde değerlendirebilmek için sadece yeme içme ya da gezme eylemleri için değil, konaklama yapmak için de titizlikle hesap yapmalısınız. Almanya’da para birimi olarak Euro’nun kullanılması ve kur farkının yüksek olması da bu konuda sizi motive edecek bir başka neden olabilir. Yine de umutsuzluğa kapılmayın; çünkü doğru zaman ise Münih’te şartlarınıza ve bütçenize uygun pek çok seçenek bulunur. Örneğin bir ipucu olarak, her sene çok sayıda turist ağırlayan Münih’i Octoberfest zamanı ve Mayıs-Eylül ayları dışında ziyaret ettiğinizde daha düşük otel fiyatları ile karşılaşacaksınız. Genellikle serin bir iklimi olduğundan kış aylarında daha az ziyaret edilen Münih’e yine kış aylarında gitmeyi tercih ederek de daha hesaplı fiyatlar yakalayabilirsiniz.

En nihayetinde otelin bulunduğu konuma, türüne (otel, pansiyon, apart otel, hostel, butik otel) ve hizmet çeşitliliğine göre değişen Münih otel fiyatları arasında bir gecesi en az 41 €’ya, en çok ise 1300 €’ya konaklayabilirsiniz.

Erken Rezervasyonun Önemi

Tatil yapacağınız yer her neresi olursa olsun bu fikir aklınıza düştüğü andan itibaren otel fiyatlarını araştırmaya başlamalı, mümkünse erken rezervasyon yapıp yer ayırtmalısınız. Cazip bir Avrupa şehri olarak bir nebze daha pahalı olan Münih için de bu hamleyi uygulayarak ekonomik bir planlama yapabilirsiniz. Online otel ve rezervasyon temalı web siteleri, araştırmacı gezginler için bir anda ve sınırlı sürede kampanyalar hazırlayarak son derece cazip fiyat tabloları ortaya çıkarırlar; bunlardan faydalanabilmek için farklı siteler aracılığıyla çeşitli olanakları belirleyip not almalısınız. Unutmayın ki belirli bir süre biçilen bu odalar ya da kampanyalar hemen tükenebilir; bu nedenle kararınızı verdiğiniz gibi yer ayırtabilirsiniz. Üstelik bazı siteler ve konaklama yerleri için ücretsiz iptal gibi güven verici bir seçenek de mevcuttur.

Münih Otel Fiyatlarını Etkileyen Etmenler

Münih otel fiyatlarını biçimlendiren pek çok element mevcuttur; haliyle bunların neler olduğunu bilmek gezginlerin bütçelerini korumalarına yarayabilir. Hem ekonomik hem de doyurucu bir tatil için bazı noktaları atlamamak son derece doğru bir hamle olacaktır.

Octoberfest

 Octoberfest, her sene eylülün son günleri ila ekimin ilk günleri arasında düzenlenen iki haftalık bir festivaldir. Tam olarak Theresienwiese Ludwigsvorstadt-Isarvorstadt’da yapılan bu açık hava festivali, bahsedilen tarihlerde son derece kalabalık ve bir o kadar da pahalı olmaktadır. Bu nedenle biranızı keyifle yudumlayıp yöresel lezzet ve eğlence yolculuğuna içiniz rahat bir şekilde kapılmak istiyorsanız Oktoberfest’i hesaba katarak otel tercihi yapmalısınız.

Münih otel fiyatları 2

Lig Dönemi

Sadece Türkiye değil, dünyada da futbol son derece önemli bir spor dalı olduğu gibi milyonlarca taraftara sahiptir. Keza Almanya da dünya futbol kültürüne pek çok takım kazandırmış ülkelerden biridir. Örneğin Münih’te kurulu Bayern Münih bu takımlardan birisidir. Fröttmaning’de bulunan Bayern Münih’in Allianz Arena adlı stadı, özellikle önemli maçların olduğu zaman aralıklarında Münih otellerinin pahalılaşma nedenlerinden biri olarak gösterilebilir. Bu nedenle dünya şampiyonası yahut önemli lig maçlarının olduğu tarihlere göz atmanız gerekebilir.

Yeni Yıl

Münih’in meşhur pazar yerleri arasından biri olarak gösterilen ve her aralık ayında Marienplatz’da kurulan yeni yıl pazarında pek çok hediyelik eşya bulabilir, yeni yıl ruhuna hemen bürünebilirsiniz. Fakat bu bölgedeki otel fiyatlarının aralık ayı boyunca yükseleceğini unutmamalısınız. Zira Noel Pazarı, tematik olduğu için süreyle alakalıdır ve bir ay boyunca popülaritesini korur.

Hem otellerin sunduğu belli başlı hizmetlerden yararlanmak hem de bunun karşılığında son derece ekonomik bir ücret ödemek cebini düşünerek tatil planlaması yapan tüm gezginlerin hayalidir. Bu da “olmasa da olur” denebilecek lüks hizmetlerin mevcut olmadığı otelleri araştırarak mümkün olabilir. Özellikle genel olarak lüks otellere göre uygun fiyatlı otelleri tercih eden misafirlerin yoğunlukta olması, araştırılacak oteller için yol gösterici niteliğe sahip pek çok yorumda bulunması anlamına geldiğinden, misafir yorumlamaları ve puanlamaları mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Özellikle tatil yapacağınız dönemlerde (mevsimsel ya da ay baz alınarak) yapılmış yorumları okumak fikir almak konusunda çok daha yardımcı olacaktır.

Otellerin ucuz olmasının pek çok sebebi vardır; fakat en genel hatlarıyla lüksten uzak ve şehir merkezine pek de yakın sayılamayacak oteller diğer işletmelere göre daha ucuz bir fiyat biçerler. Eğer Münih’te araba kiralamayı düşünüyorsanız ya da şahsi arabanız varsa veya toplu taşıma araçları ile gezinizi tamamlama planlarınız varsa bu tip otellerde kalarak bütçe dengelemesi yapabilirsiniz. Zira şehrin en canlı ve yoğun noktalarına yaklaştıkça fiyatlar artacaktır ve seçenekler çoğalacaktır. Fakat Münih’in her köşesinde, her cebe ve koşula uygun ucuz bir otel bulmak mümkündür.

ucuz Münih otelleri

Örneğin, Paul-Heyse-Str. 18, Ludwigsvorstadt konumunda yer alan Atlas City Otel hem müşteri yorumları hem de fiyat-performans açısından son derece ilgi çekmeyi başarmış ucuz Münih otelleri arasında yer almaktadır. Gecesi 59 € olan ve bu fiyata çift kişilik yataklı bir oda sunan otel, özellikle konum olarak pek çok olumlu yorum almıştır; çünkü Münih Merkez İstasyonu ve Theresienwiese Oktoberfest alanına yalnızca 5 dakikalık yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Bunun yanı sıra bir diğer özelliği, diğer toplu taşıma araçlarına da yürüme mesafesinde bulunması ve pek çok yere ulaşımı rahat bir hale getirmesidir. Arabayla gitmek isteyenler için otele yakın bir konumda bulunan ücretli otopark da mevcuttur. Ücretsiz Wi-Fi, kahvaltı, fitness merkezi, sauna gibi özelliklere sahip otel, özellikle çiftler tarafından ziyaret edilmiş ve çoğu misafir tarafından son derece beğenilmiştir.

Ludwigsvorstadt bölgesinde bulunan BOLD Hotel München Zentrum da ekonomik fiyatı ve son derece olumlu pek çok yorumuyla göz dolduran bir başka ucuz Münih oteli seçenekleri arasında. Meşhur Oktoberfest'in düzenlendiği Theresienwiese'ye ve Poccistrasse Metro İstasyonu'na beş dakikalık yürüme mesafesinde olması ile lokasyon olarak oldukça beğenilen otel aynı zamanda Münih’in en güzel yerlerinden biri olan eski kente de yaklaşık olarak sadece 1,5 km mesafededir. Etrafı restoranlar ve barlarla bezeli otel içerisinde ücretsiz internetten, kahvaltıdan, bardan, otoparktan, oyun ve eğlence alanlarından ve 24 saat açık resepsiyon hizmetinden faydalanabilirsiniz. Fiyat-performans olarak öne çıkan otelde bir gece konaklamanın bedeli ise sadece 69 €.

Yine “otel” kategorisi altında son derece uygun fiyatıyla dikkat çeken Hyperion Hotel München, Münih şehir merkezine sadece 4 km uzaklıkta konumlanmıştır ve özellikle arabayla gezmeyi planlayan gezginler için stratejik bir konuma sahiptir. Bunun nedeni araçla ana yola kısa bir sürede bağlanabilme olasılığıdır. Aynı zamanda otelin Bogenhausen’de konumlanması şehir turları, alışveriş ve kültürel gezilerle Münih tatilini çeşitlendirmek isteyenler için harika bir fırsat anlamına geliyor. Özellikle çiftler tarafından tercih edilen ve genel olarak her kesim ve bütçeden olup burada konaklamayı seçen misafirlerden son derece yüksek puan alan otelde ücretsiz Wi-Fi bağlantısı, geniş ve klimalı odalar, TV, çay-kahve yapma imkânı, yerden ısıtmalı banyo, kahvaltı, park yeri, restoran, bar ve fitness gibi hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Özel fırsatlar dahilinde bu hesaplı ve lüks otelde kalmak için ise yapmanız gereken tek şey 118 € ödemek olacak.

Tatil hem yeni kültürleri tanımak ve onlarla bütünleşmek, hem de konforlu ve eğlenceli günlerin tadını çıkarmak demektir. Birinci kısım tamamen gezginlerin rotalarına, tecrübe ettikleri olaylara, tadına baktıkları yerel yiyecek ve içeceklere ya da tanıştıkları insanlara göre şekillense de ikinci kısımda konaklama yapılacak yerin önemi çok büyük ve etkilidir. Zira lüks faktörü işin içine girdiğinde deliksiz bir uykudan estetik zevkleri taçlandıran oda dekorasyonlarına kadar uzanan pek çok element bir araya gelir ve turistler için unutulmaz bir tatil ortaya çıkarır. İşte Münih’in en lüks otelleri de tam olarak bunun için; yani size kusursuz bir Münih tatili sunmak için kapılarını aralarlar. Münih’in tarihi, kültürel ve sosyal alanlarına yakın yerlerde konumlanmış ve bu hali hazırdaki avantajlı durumu yüksek kaliteli hizmet seçenekleri, konforun ve şıklığın bir araya geldiği tasarımlar, birbirinden lezzetli yemek menüleri, eğlenceli aktivite imkanları ya da araçları ile birleştiren beş yıldızlı oteller sizleri en iyi şekilde ağırlamayı hedefler.

Baştan sonra memnun kalacağınız Münih tatiliniz için konaklama yapacağınız lüks oteller arasından birini seçmek zor gelebilir. Yine de farklı özellikleriyle öne çıkarak tam olarak size hitap edebilecek oteli bulmanız mümkün; üstelik favori otelinizi bulduğunuz gibi rezervasyon yaparak tatilinizin en önemli adımlarından birini de atmış olacaksınız. Çift olarak, ailece ya da tek başınıza lüks bir odanın ve otelin keyfini sürerek Münih’te soluyacağınız farklı ve etkileyici havanın keyfini ona katlayacaksınız.

Münih en lüks oteller

Tam olarak Sophien str. 28, Maxvorstadt konumunda bulunan Rocco Forte The Charles Hotel, sade ve mütevazı görünüşüne rağmen daha içeri adım attığınızda size benzersiz bir görsel şölen sunmayı hedefliyor. Eski Botanik Bahçesi'ne (Alter Botanischer Garten) bakarak harika bir manzaraya sahip olması her ne kadar olumlu bir özellik olsa da misafir yorumlarına da dayanarak pek çok özelliğinin kusursuz olduğu söylenebilir. Marienplatz'a yürüyerek yaklaşık 15 dakikada gidebileceğiniz avantajlı konumu aynı şekilde Münih Merkez İstasyonu’na 500 metre mesafededir. Özellikle şehir merkezinde kültürel ve mimari olarak sizi tatmin edecek yürüyüşler yapmayı hedefliyorsanız doğru bir otel seçmiş olacaksınız. Bunun yanı sıra spa ve sağlık merkezi, fitness merkezi, kapalı yüzme havuzu, havaalanı servisi, farklı ihtiyaçlara uygun oda ve yatak seçenekleri, masaj ve kuaför gibi kişisel bakım hizmetleri, bar, kahvaltı ve pek çok ücretli ya da ücretsiz aktivitelerden faydalanabilirsiniz. Müşteri puanlamasının son derece yüksek olduğu Rocco Forte The Charles Hotel’de bir gece konaklama ücreti ise 400 €’dan başlıyor.

Modern ve şık bir şekilde dizayn edilmiş geniş odaları ve göz dolduran hizmetleri ile dikkatleri çeken bir başka lüks otel seçeneği ise BEYOND by Geisel olarak misafirlerinin karşısına çıkıyor. Altstadt-Lehel’de bulunan ve Belediye Sarayı veya Rindermarkt Meydanı manzaralarına ev sahipliği yapan otel konum itibariyle yemek, alışveriş ve mimari ile ilgilenen turistlerin dikkatini çektiği gibi ulaşım kolaylığı arayanların da dikkatini çekiyor; zira otel metro istasyonuna sadece birkaç adım uzaklıkta. Tüm bunlara ek olarak ses-ısı yalıtımlı ve harika görünüşlü odaları; bar, kahvaltı, ikram, ilgili, güler yüzlü hizmetliler ve 24 saat açık resepsiyon gibi otel içi hizmetleri, ücretli otopark, tanıtım turları, havaalanı servisi gibi otel dışı hizmetleri ile keyifli bir konaklama yaşayacağınız kesin. En genel hatlarıyla neredeyse 10 tam puan almayı başarmış otel, daha önceki misafirleri tarafından son derece beğenilmiş ve övülmüştür. Eğer siz de bu hizmetlerden yararlanarak Münih gezinizin zevkini ikiye katlamak isterseniz bir gece için vermeniz gereken ücret en az 650 € olacaktır.

Doğu esintilerini Alman çizgilerle buluşturan tasarımıyla ön plana çıkan Mandarin Oriental, Münih’in lüks otelleri kategorisine bambaşka bir hava katıyor. Eski Kent bölgesinin ortasındaki konumu, Hofbrauhaus Bira Fabrikası'nın yanı sıra Marienplatz Metro ve S-Bahn Tren istasyonlarına 5 dakikalık yürüme mesafesinde bulunuşu, Marienplatz Meydanı'na ve alışveriş caddesi Maximilianstrasse’ne olan yakınlığı ile gezginler için harika bir lokasyonda bulunmayı başarıyor. Fakat bununla sınırlı kalmayıp görkemli mimarisi, restoranında ünlü şef Nobu Matsuhisa tarafından sunulan Doğu Asya mutfağından gelme özel yemekleri; çok çeşitli masaj ve hamam seçenekleri, spa ve fitness merkezi hizmetleri gibi pek çok özelliği ile de Münih’i ziyaret etmiş gezginlerin favori oteli olma konusunda yerini sağlamlaştırıyor. Herkese ve her amaca uygun bir yapıda tasarlanmış otelde bir gece konaklamanın bedeli ise 650 €’dan başlıyor.

“İyi” bir tatili ve oteli belirleyen pek çok etken vardır. Bunlar herkes için farklı şeyler; hatta spesifik ayrıntılar bile olsa bile bazı özellikler vardır ki asla değişkenlik göstermez. Stratejik bir lokasyon, konforlu odalar ve kaliteli çalışan hizmeti gibi özellikler de bunlara örnek olarak gösterilebilir. Genel olarak iyi olanı keşfetmek için yapılması gereken çok sayıda insanın ortak fikrini almak, yorumlama ve puanlama sistemine bakıp bu insanların en çok nelerden hoşnut kaldığını ya da neleri eksik bulduğunu analiz ederek bireysel ihtiyaca en uygun konaklama seçeneğine ulaşmak için seçenekleri daraltmaktır. İşte Münih’in en iyi otelleri, fiyat-performans oranı en yüksek olup misafirleri tarafından en yüksek puanlarla oylanmış işletmeler tam olarak bu kategori altında toplanır. Pek çok alanda kullanılan oylar ile belirlenen ortalama puan ile bu puan ve fiyat arasındaki uygunluk tablosuna göz atarak hem ekonomik hem de konforlu bir konaklama deneyimi yaşamanız mümkündür.

Münih En İyi Oteller

Bir tasarım oteli olarak karşımıza çıkan Design Hotel Stadt Rosenheim, tarihi bir binada bulunur ve belki de en pahalı Münih otellerinde bile bulunmayacak bir görsel şölene ev sahipliği yapar. Muhteşem dekorasyonu ile beğeni topladığı gibi Ostbahnhof Tren İstasyonu'nun karşısındaki konumuyla Marienplatz'a trenle 5 dakika; Gasteig Sanat Merkezi’ne yürüyerek 15 dakika ve Opera Binası’na tramvayla 10 dakika uzaklıkta bulunur. Kısacası Münih şehir merkezine olan yakınlığı ile konum olarak müşterilerinden 9,1 puan almayı başarmıştır. Bunun yanı sıra otel içi hizmetleri, oda temizliği ve konforu, hizmetliler gibi özellikleri ile de toplamda 9,0 puana ulaşan otelde her köşede sizi bekleyen farklı tasarımların dünyasına dalmak ya da resepsiyonda ücretsiz alkolsüz içeceklerden içmek için geceliği yaklaşık olarak 160 € gözden çıkarmanız kâfi.

Schwanthalerhöhe bölgesinde yer alan Jugend- und Familienhotel Augustin de gerek konumu gerek ise otel içi donanımı ile yine neredeyse tam puan almayı başarmış otellerden biridir. Özellikle Octoberfest döneminde sıklıkla tercih edilir; bunun nedeni de festival alanına yürüme mesafesinde oluşudur. Bu nedenle şehir gezileri ve yeme içme etkinliklerine katılmak isteyen gezginler için muhteşem bir lokasyona sahiptir. Fakat otelin imkanları mevcut konumuyla sınırlı kalmaz; kontinental ya da açık büfe kahvaltısı, özel banyolu, TV ve klimalı odaları, barı, restoranı, tesis içerisinde alışveriş dükkanları gibi pek çok avantajlı özelliğe de sahiptir. 9,1 konum puanı ve 9,4 genel puanı ile çok sayıda gezginin kalbini fethetmiş otelde bir gece konaklama bedeli 165 €’dan başlıyor.

Eski Kent bölgesinde bulunan Haus im Tal’ın ilk göze çarpan özelliklerinden biri lokasyon olarak 10 tam puan ile taçlandırılmış olmasıdır. Bavyera Devlet Operası, Viktualienmarkt, Marienplatz Metro İstasyonu, New Town Hall, Münih Noel Pazarı ve Isartor gibi gezip görülmesi gereken turistik noktalara yürüme mesafesindedir. Ayrıca Münih havasını solumanıza sebep olacak konumu aynı şekilde oda manzarasıyla da kendini belli eder; zira otelin tüm odaları şehir manzaralıdır. 4 yıldızlı otelde fitness, spa, restoran, bar, kahvaltı, ücretsiz internet gibi iç hizmetler; yürüyüş ve geziler, bisiklet kiralama, otopark yeri kiralama gibi dış hizmetler de bulunmaktadır. Modern dekorasyonu ve ferah odaları da dahil edildiğinde en genel şekliyle misafirlerinden 9,8 puan almayı başaran otelde gecelik konaklama ücreti 163 €’dan başlamaktadır.

Münih gibi gezip görülmesi tarihi ve kültürel noktaları, şehrin canlılığını elinde tutan alışveriş merkezleri, restoran ve kafeler ya da sanatsal etkinlik mekanları birbirine yakın yerlerde konumlanmış büyük şehirlerde şehir merkezine yakın bir yerde kalmak çok büyük bir önem taşır. Bunun nedeni, birbirine hali hazırda yakın bulunan önemli yerleri kısa bir süre içinde, daha ziyade zaman kaybetmeden ziyaret edebilmektir. Bu şekilde planlanan bir tatil son derece verimli ve hesaplı olacaktır. İşte bu nedenle de Münih merkez otelleri Münih tatili planlayan gezginler için son derece avantajlı ve ayrıcalıklı özelliklere sahiptir. Zira bu tip otellerde konaklama yaparak tempolu, dolu dolu ve tatmin edici bir tatil planlaması da uygulaması da mümkün kılınmış olur.

Fiyat-performans olarak en çok beğenilen ve konum puanı ile yüksek oy kazanan Münih şehir merkezi otelleri ile yüksek performanslı bir rota oluşturabilirsiniz.

Bavyera bölgesindeki Münih'te, Sendlinger Tor'a 100 metre, Asamkirche'ye ise 400 metre uzaklıkta yer alan Hotel Altmünchen by Blattl konum özellikleri olarak son derece zengindir: Çevresinde her biri yürüme mesafesinde olacak şekilde Viktualienmarkt, Marienplatz ve Rathaus-Glockenspiel gibi popüler uğrak yerler bulunmaktadır. Şehrin kalbinde yer alışıyla yüksek konum puanı kazanan bu merkez oteli, sade ve şık odaları, ücretsiz Wi-Fi bağlantısı, kahvaltı, restoran, bar gibi özellikler de sağlamaktadır. Üstelik evcil hayvanı olan misafirlerini de düşünür ve buna göre niteliklere sahiptir. Yürüyerek şehri gezmek isteyenlerin çok seveceği otel, 9,4 konum ve 8,4 genel puanıyla her kesime hitap eder durumdadır. Üstelik bir gecelik ücretlendirmesi 101 €’dan başlamaktadır.

Münih Merkez Otelleri

Kısacık bir sürede Messe Sergi Merkezi ve Münih Havaalanı'na trenle ulaşım sağlamanıza yardımcı olacak Isartor S-Bahn Tren İstasyonu’na 100 metre mesafede bulunan Hotel Torbräu şehrin kalbindeki konumuyla son derece beğenilen bir diğer otel. Şehir merkezindeki tüm önemli gezi noktalarına yürüyüş mesafesinde olmasıyla daha önce konaklama yapan misafirlerinden 9,7 konum puanı almayı başaran bu merkez oteli aynı zamanda 4 yıldızla ev sahipliği yapmaktadır. Şık ve ferah odaları, harika kahvaltısı, barı, 24 saat çalışan resepsiyon servisi, evcil hayvan dostu olması, terası ve farklı amaçlara hizmet eden tesis bölümleri; ücretli otoparkı, otel dışı etkinlikleri, ücretli havaalanı servisi gibi ekstra özellikleriyle son derece beğenilmiştir. Azami olarak bir gece kalma bedeli ise 250 €’dur.

Beş yıldızlı otel Vier Jahreszeiten Kempinski München de başta çiftler olmak üzere binlerce misafir tarafından tercih edilmiş merkez otellerinden biridir. Muhteşem şehir manzarası ve şehir merkezi konumuna ek olarak çevresindeki butik mağazaları, galerileri ve müzeleri ve nefes kesen manzarası ile ziyaretinizi bekleyen Hofgarten Parkı'na yürüyerek 5 dakikada ulaşabilirsiniz. Bütün bunlara ek olarak tesiste spa ve fitness merkezi, masaj hizmetleri, bar, kahvaltı, internet, TV, muhteşem dekorasyona sahip odalar, otel dışı etkinlik ve ulaşım hizmetleri de bulacaksınız. Harika konumu ve özelliklerine göre son derece uygun fiyatlı sayılabilecek Vier Jahreszeiten Kempinski München’de kalmak için ödemeniz gereken azami ücret ise 280 €.

Otel atmosferini soğuk ve yüzeysel bulanlar için biçilmiş kaftan olan butik oteller Münih’te de çok sayıda bulunmaktadır. Kendine has çizgileri, mimarisi, dekorasyonu, sıcaklığı ve samimiyeti alıp otel odası konforuyla buluşturan Münih butik otelleri ile ilgi çekici ve sempatik bir atmosfer eşliğinde konaklama yapma imkânı yakalayabilirsiniz. Özellikle ulaşım açısından merkezi yerlere yakın olan butik otellerde kalarak hem dinlenirken hem de gezerken pek çok artı özellikten faydalanmış olacaksınız.

Eski Kent’e yalnızca 400 metre uzaklıkta, Maxvorstadt’ta bulunan Leonardo Boutique Hotel Munich‘ten dışarı çıkıp sadece 10 dakika yürüyerek Englischer Garten Park ve Münih şehir merkezine gitmeniz mümkün. Bununla birlikte otelin etrafında yine yürüme mesafesinde konumlanmış şekilde restoranlar, barlar ve kafeler de mevcuttur. Otel dışında ücretli otopark bulunmaktadır; otel içi hizmetlerine ise ücretsiz Wi-Fi, son derece yüksek puanlı bir kahvaltı ikramı, kısmen küçük fakat konforlu ve şık odalar, bar, 24 saat hizmet veren bir resepsiyon, yine oda içerisinde düz ekran TV, çay/kahve yapma imkânı sağlayan ekipmanlar bulunmaktadır. Tüm bu özelliklerine rağmen ise ücreti son derece ekonomiktir. Konum olarak oldukça sevilen butik otelde bir gece kalmak 80 €’dan başlıyor.

Mübih Butik Oteller

Son derece samimi ve misafirlerine düşkün bir aile tarafından işletilen Bavaria Boutique Hotel hem konumu hem de çalışanları sayesinde ziyaretçilerinin beğenisini kazanıyor. Her ne kadar üç yıldızlı olup lüks açısından orta halli bir seviyede olsa da, Marienplatz Meydanı ile Frauenkirche Kilisesi gibi önemli gezi noktalarına giden ulaşım ağına olan yakınlığı ile konum olarak avantaj sağlayan bir duruma gelip bu açığını kapatmayı başarıyor. Yürüyüş mesafesinde bulunan Theresienwiese U-Bahn (metro) İstasyonu’ndan bineceğiniz metro ile şehir merkezine ulaşmanız ise beş dakika sürecek. İyi konumuna ek olarak açık büfe kahvaltı, tüm odalarda çay/kahve makinesi, tesisin her noktasında ücretsiz internet, otel dışında ücretli ve ücretsiz otopark gibi hizmetler sağlayan otelde bir gecelik konaklama bedeli ise 115 €.

19. yüzyıl ruhunu tasarımına yansıtan Boutique Hotel Splendid-Dollmann da Münih butik otelleri çerçevesinde son derece ilgi gören, kaliteli ve yüksek performanslı bir butik oteldir. Totalde 9 tam puana ulaşmasının nedenlerinden biri olarak gösterilebilecek konumu (opera binası, tiyatro ve şehir merkezine kısa bir yürüme mesafesinde; St. Anna ve St. Lucas kiliseleri yürüyerek 5 dakika), şık dekorasyonlu ve donanımlı (klima, TV, internet vs) odaları, güler yüzlü ve kesintisiz hizmet sunan çalışanları, muhteşem kahvaltısı ve tesis dışı olanakları (ücretli otopark, toplu taşıma araçları bilet satışı) ile Münih turistlerince çok beğenilmiştir. Üstelik yaklaşık olarak 181 €’luk ücreti ile fiyat-performans dengesini başarılı bir şekilde yakalar.

Çiftlerin ve sevenlerinin yüreklerini ısıtacak o keyifli düğün gününün ardından şüphesiz ki unutulmaz bir balayı gelmelidir. Bu nedenle ta aylar öncesinden gidilecek güzergâh, görülecek tarihi ve kültürel yerler, denenecek yöresel tatlar ve tabii ki kalınacak yer belirlenir. Dolu ve tatmin edici bir balayı geçirmek isteyen çiftlerin tercihlerinden biri olan Münih, çiftlere istedikleri konforu, eğlenceyi ve lüksü sağlamak adına donanımlı ve şık otellerini birbiri ardına sıralar. Konum olarak gezi noktalarına yakın olması tercih sebebi olan Münih balayı otelleri arasından sıyrılan oteller ise bunu lüks özelliklerine rağmen son derece makul fiyatlara bağlı kalmalarıyla gerçekleştirebilirler.

İşte Bayerischer Hof bu otellerden birine örnektir. Tarihi bir bina olmasına rağmen iç dekorasyonu son derece şık ve göz alıcı bir şekilde tasarlanmış otel, gerek konumu gerek ise hizmet ve lüks özellikleri ile çiftlere kaliteli bir Münih balayı geçirmeleri için yardımcı olur. Bavyera Devlet Opera Binası ve Hofbräuhaus Bira Salonu gibi mekanlara sadece 5 dakikalık yürüme mesafesinde olan Bayerischer Hof’da geniş bir sauna alanı, şehir manzaralı bir spor salonu, güzellik salonu, kapalı yüzme havuzu, 3 Michelin yıldızlı Atelier Restaurant, bar ve kutlamalar ve organizasyonlar için özel bölümler bulunur. Özgün ve çarpıcı dekorasyonlu odalarının tümü ses ve ısı yalıtımlı olduğu gibi ücretsiz internete de sahiptir. Çift kişilik yataklı odada bir gece kalmak için ödeyeceğiniz ücret 266 €’dan başlar.

Münih Balayı Otelleri

Beş yıldızlı bir başka lüks balayı oteli olan The Westin Grand Munich harika bir şehir manzarasına sahiptir. Şehrin önemli gezi noktalarına giden ulaşım ağlarına oldukça yakın bir mesafede bulunan otel özellikle şıklığı ile çiftlerin beğenisini kazanmıştır. Zira otelin tüm odalarında modern koltuklarla süslenmiş bir oturma bölümü ve TV bulunmaktadır. Tesis içinde ise bira bahçesi, bar ve 2 restoran, spa alanı, gym, kapalı yüzme havuzu, Türk hamamı, solaryum, masaj hizmeti ve ücretsiz, açık büfe nefis bir kahvaltı sunulur. Kısacası bir çiftin hayallerindeki balayında arayacakları konfor ve lüksü sağlar; fakat bununla yetinmeyip uygun bir fiyat tablosu da ortaya çıkarır. Çift kişilik, ekstra geniş yataklı bir odada bir gecelik konaklama ücreti yalnızca 152 €’dur.

Yemek, bira tadımları ve mimari ile ilgilenen çiftlerin son derece hoşuna gidecek bir yer olan Ludwigsvorstadt’ta bulunan Le Méridien Munich, daha kapıdan girip lobiye ulaştığınız anda sizi esir edecek bir oteldir. Çarpıcı dekorasyonu ile göz dolduran lobiden odaya çıktığınızda ise büyük bir konfor ve stil sahibi dekorasyonla karşılaşacaksınız. Tabii bunlarla yetinmenize gerek yok; çünkü tesis içinde de pek çok özellik mevcut: Uzun bir kapalı yüzme havuzu, spa ve fitness merkezi, sauna, masaj hizmeti, hamam, güzel günlerini tadını çıkarmak için tasarlanmış geniş bir avlu, restoran, bar… Kısacası aradığınız balayının tadını Le Méridien Munich’te çıkarabilirsiniz, üstelik 203 €’dan başlayan fiyatlar karşılığında.

Evinizden kilometrelerce uzakta olsanız dahi o konforu yaşamak ve bir yuva sıcaklığını hissetmek için Münih geziniz boyunca bir apart otelde kalmayı tercih edebilirsiniz. Herkese hitap edebilecek; fakat özellikle ailece ya da küçük bir arkadaş grubu olarak Münih’i gezmek isteyenler için çok daha büyük bir avantaj niteliğinde olan apart oteller ile son derece tasarruflu, pratik ve rahat bir tatil yapmış olacaksınız. Örneğin apart otellerin daire formunda olması sebebiyle içerisinde barındırdığı mutfakta Münih’teki sıradan bir marketten almış olduğunuz malzemelerle kahvaltı, öğlen yahut akşam yemeği hazırlayarak restoranlara ödeyeceğiniz ücreti oldukça kısabilirsiniz. Bununla birlikte kişi başı ödeme yerine daire genişliğine göre ortak bir ücret belirlendiği için yine ekonomik bir gezi için büyük bir avantaj yakalamış olacaksınız.

Münih'in merkezindeki Karlsplatz Meydanı ve Sendlinger Tor'a 2 dakikalık yürüme mesafesindeki City Aparthotel München aradığınız apart otel olabilir. Zira daire içerisinde ihtiyacınız olabilecek her türlü mobilya bulunduğu gibi çamaşır makinesi, ütü, saç kurutma makinesi gibi önemli ev aletleri de unutulmamıştır. Özellikle çatı katındaki odalar manzarası nedeniyle sıklıkla tercih edilmiş ve hem konum, hem çalışanlar hem de daire içeriği ile City Aparthotel München birbirinden olumlu müşteri yorumlarını toplamayı başarmıştır. İki kişi için toplamda asgari olarak 115 € fiyat biçilen odalar üç ve dört kişi hesaba katıldığında sırasıyla 156 € ve 118 €’dan başlayan fiyatlara sahiptir.

Münih Apart Oteller

Concept Living Munich, Giesing Metro İstasyonu'na sadece 500 metre mesafede bulunan bir apart oteldir ve bu istasyon aracılığıyla Münih şehir merkezine yaklaşık olarak 10 dakikada ulaşabilirsiniz. Şehrin en önemli yapılarına ulaşım sağlayan rahat konumuna ek olarak, son derece lüks sayılabilecek daire içi dekorasyon ve tasarıma sahiptir. Özellikle evcil hayvan dostu olması ve aile odaları bulundurması sebebiyle gayet kalabalık bir grup halinde burada konaklayabilirsiniz. Ses ve ısı yalıtımlı odaları, birbirinden güzel döşenmiş mutfak, oturma odası ve yatak odası, ücretsiz Wi-Fi hizmeti ve daireye kahvaltı sipariş etme özelliği de bu apart oteli tercih etmek için bir diğer sebebiniz olabilir. 131 €’dan başlayan fiyatlarla ise burada çift kişilik bir oda temin edebilirsiniz.

Ferah, aydınlık, modern bir iç mimari zevkiniz varsa Bavaria Boardinghouse içinizi açacak demektir. Tam da bu şekilde dizayn edilmiş odalarını konforlu mobilyalarla birleştirdiğinizde Münih gezi keyfinizi ikiye katlayan bir deneyim elde edeceksiniz. Dışarı çıktığınızda ise Bavaria Boardinghouse, Staatstheater am Gärtnerplatz'a ve Karlsplatz'a (Stachus) 1,8 kilometre uzaklıkta bulunan apart otelden hedeflediğiniz gezi noktalarına ister yürüyerek ister toplu taşıma kullanarak ulaşabilirsiniz. İnternet, asansör, aile odaları, mikrodalga, ütü, vantilatör gibi artılara sahip tesiste konforlu ve ekonomik bir dinlenme süresi geçirebilirsiniz. Üstelik binanın en alt katında bir süpermarket bulunmaktadır; böylece alışveriş için uzaklaşmanıza bile gerek kalmayacak. İki kişi olarak bu apartı kiralamak istediğiniz takdirde ödeyeceğiniz fiyat ise sadece 46 € olacaktır.

Maceraperest bir ruhunuz, dünyayı gezip görme isteğiniz fakat az bir bütçeniz varsa tüm bu üç ortak noktayı barındıran çoğu gezgin gibi gideceğiniz ülkelerde hostellerde konaklamayı seçebilirsiniz. Orada tanışma fırsatı bulacağınız turistlerle ya da kendi grubunuzla ortak banyo, mutfak ve yatak odası kullanarak konaklama yapma sistemiyle oluşturulan bu tesislerde doğal olarak fiyatlar son derece hesaplıdır. Münih’in Almanya’nın son derece popüler bir şehri olduğunu düşünürseniz hem kur farkının yarattığı, hem de cazip bir şehrin doğal pahalılığından kaynaklanan yüksek fiyatları da not etmeniz gerekebilir; fakat Münih hostelleri bu noktada hem eğlenceli maceralara atılmanızı hem de bütçenizi korumanıza yardımcı oluyor.

1880’lerden kalma binasıyla ruhunuzu nostaljik, hatta neredeyse tarihi bir havayla harmanlayacak olan Euro Youth Hotel Munich ile konforlu, güvenli ve şık bir konaklama süresi geçirebilirsiniz. Farklı dekorasyonu ve aydınlık odaları, tüm tesis bünyesindeki ücretsiz interneti, açık büfe kahvaltısı, bar, aile odaları ve asansör özelliklerine ek olarak muhteşem bir konuma da sahiptir: Eski Kent bölgesine ve Marienplatz Meydanı'na yürüyerek 15 dakikada, Münih Merkez İstasyonu'na 2 dakikada ulaşabilirsiniz. Son derece yüksek puanlara sahip hostelde ortak banyolu çift kişilik bir odada kalma bedeli ise 105 €.

Münih Hosteller

Özellikle genç gezginlerin çok beğendiği, son derece modern ve samimi bir havaya sahip wombat's CITY Hostel, öncelikle konum olarak çok avantajlı bir durumda. Özellikle az bir süre içinde elinizden geldiğince gezip görmek istiyorsanız burada kalarak mantıklı bir seçim yapabilirsiniz. Zira hostel, Münih Merkez Tren İstasyonu'nun yanında konumlanmıştır ve Marienplatz Meydanı'na sadece 10 dakikalık yürüme mesafesindedir. Tesis içinde tümü ortak kullanıma açık etkinlik salonları, cam çatılı açık bir teras, bar gibi yeni insanlar tanımanıza olanak sağlayan bölümler de mevcuttur. İnternetli, şık, modern, iki yataklı bir odada bir gecelik konaklama bedeli ise sadece 95 €.

Hirschgarten Sbahn İstasyonu’na sadece 850 metre, Nymphenburg Sarayı’na ise 2,1 km mesafede bulunan PM-Rooms, renkli dekorasyonuyla misafirlerinin enerjilerini yükselttiği gibi güler yüzlü çalışanlarıyla da mutlu eden bir işletme. Üstelik araç kiralamayı planlıyorsanız ücretsiz otopark hizmeti de ilginizi çekebilir. Her ortak salonunda TV bulunan işletme özellikle cebini düşünen turistler için harika bir seçenek; çünkü burada konaklamak için ödemeniz gereken ücret (iki gece için) yalnızca 150 €.