Münih’te Alışveriş

town-hall-68854_960_720.jpg

Münih, Almanya’nın en ünlü moda merkezlerinden birisidir. Birçok mağaza, butik ve dükkânı içerisinde barındıran Münih, oldukça popüler caddeleri ile de dikkat çekmektedir. Modanın merkezi haline gelmiş caddeler arasında ise Residenzstrasse, Maximillianstrasse, Theatinerstrasse, Kaufingerstrasse ve Neuerstrasse yer almaktadır. Birçok ünlü tasarımcının ürünlerini bu saydığımız caddeler üzerinde bulmanız mümkündür.

Hem kendinize hem de sevdiklerinize Münih pazarlarından birçok hediyeler alabilirsiniz. Münih’ten hediye almak isteyenler, Almanya’ya özgü olan porselen takımlarına, Alman üretimi olan elektronik eşyalara, oldukça iyi bir kaliteye sahip mutfak eşyalarına ve dekoratif ev ürünlerine göz atabilirler. Bunun haricinde alışveriş yapmak isteyenler Almanya’nın birçok şehrinde olduğu gibi Münih’te de ikinci el pazarları gezebilirler. Bu pazarlarda ziyaretçiler saat, kitap, broş, kıyafet, CD, elektronik eşya ve takı gibi aksesuarlara rastlayabilirler. Bunun yanında ikinci el pazarlarda ev yapımı Alman pastaları da tezgâhlarda ziyaretçilere sunulmaktadır.

Elisabethmarkt ise daha çok meyve ve sebze alışverişi yapacağınız bir pazardır. Ayrıca bu pazarda oldukça taze meyveler bulmanız da mümkündür. Bunun yanında Münih’te bulabileceğiniz diğer önemli pazarlar arasında Münchner Freiheit, Chinesischer Turm, Marienplatz, Wittelsbacher Platz, Residence courtyard, Christkindltram, Auer Dult, Theresienwiese, Hofflohmärkte, Messegelände Riem, Olympiapark, Flohpalast bulunmaktadır.

Ayrıca Münih’in en ünlü pazarı Viktualienmarkt’tır. Bu pazarda kaliteli bira tüketebilir, düzenlenen eğlencelere katılabilirsiniz. Bunun yanında pazarda şarapseverler için birçok farklı Fransız ve İtalyan şarapları tadacakları noktalar bulmak mümkündür. Viktualienmarkt pazarına gitmek isteyenler hafta içi her gün saat 07.00 – 18.00 arasında bu eşsiz sunumlara ulaşabilir. Ayrıca cumartesi günleri ise geç saatlere kadar pazarı ziyaret edebilirsiniz.