Atlanta_Night.jpg

Eğlenceli ve benzersiz cazibe merkezleri, ünlü restoranları ve en üst düzey otel deneyimiyle Atlanta, partiyi gece gündüz devam ettiriyor. Buckhead'deki şık stile, Little Five Points'te alternatif bir sahneye, Virginia-Highland'de rahat bir atmosfere ve Midtown'da gözde mekanlara sahip olan Atlanta gece hayatı, rahatlayabilmeniz için her tarzı size sunar. Her ilçenin çok fazla seçeneği olduğundan, her bir ilçenin web sitesini ziyaret ederek daha ayrıntılı bir listeye sahip olabilirsiniz.

Buckhead hala hem yerliler hem de şehir dışı insanlar için en popüler gece hayatı bölgesidir. Buckhead'de 20 ve 30'lu yılların en popüler dans kulüpleri arasında Andrews Cafe ve Aiko Lounge bulunurken, Beluga Martini Bar'da daha büyük bir kalabalık görülebilir. Buckhead müşterisi çoğunlukla lüks bir kalabalıktan oluştuğundan, ortama uyacak şık bir elbise giydiğinizden emin olun.

Midtown, 20'lerin ve 30'ların arasında farklı bir kalabalık olan kentsel bir yerdir. Çoğu üniversite öğrencisi, yerli halk, eyalet dışından gelen ve dış ülkelerden gelen insanlarla dolup taşan bu bölge aynı zamanda bir eşcinsel ve lezbiyen dostu bir bölgedir.

Downtown, gece hayatında da bir kaç seçeneğe sahiptirtir. Downtown eğlence merkezlerinin Kenny's Alley in Underground'da bulabilirsiniz. Fairlie-Poplar semtinde de birkaç mahalle bar bulunmaktadır. İstatistikler, Centennial Olimpiyat Parkı yakınlarında gerçekleşen bir spor oyununu izlemek için ideal bir spor barları bu merkezde işaret etmektedir.

Şehrin diğer popüler kulüplerini The Masquerade ve MJQ Concourse içerir. Şehrin tüm alanlarında ayrıca Buckhead'de Fado Irish Pub, Midtown'da Shakespeare Lokali ve Virginia-Highland'da Highland Tap gibi birçok bar ve taverna bulabilirsiniz.

Ülke danslarını seviyorsanız, şehir merkezi dışına çıkıp kenar mahallelere gidip Duluth'daki Wild Bills'i ziyaret edebilirsiniz. Ancak güvenlik konusunda dikkatli olmanız gerekir.

Barlarda saat 5'e geldiğinde, Atlanta canlı müzik eğlencesi ve atıştırmalık atıştırmalıklar eşliğinde egzotik martini ve el yapımı kokteyller servisi başlar. Gündelik bir semt barında rahatlayıp arkadaşlarınızla bir şeyler içmek için buluşabilirsiniz. Atlanta barları ve gece restoranları, özlem duyduğunuz gece hayatını size sunacaktır.

Gece kulüplerini ziyaret etmek isterseniz de Atlanta gece kulüpleri, konuklara kırmızı halı atmosferi ve eşsiz bir eğlence seçeneği sunar. Ünlü manzaralar, damak tadına hitap eden içecekler, birinci sınıf djler ve samimi VIP alanları ile ünlü olan Atlanta kulüpleri ve salonları aradığınız her şeye sahiptir.

Canlı müzik dinlemek isterseniz, hip-hop türünden klasik müziğe kadar her şeyin arasında olan Atlanta'nın canlı müzik mekanları, müziği haftanın her günü akıcı tutar. Atlanta halkı canlı müziği sever ve pek çok yerde kaliteli müzik dinleyebilirsiniz.

Komedi seçenekleri arıyorsanız, Atlanta'daki birçok komedi kulübüne göz atabilir ve uzun bir günün ardından dinlenip stand-up şovları izleyebilirsiniz. Hatta bazı mekanlarda siz de eğlencenin bir parçası olarak kendi stand-up şovunuzu yapabilirsiniz.