Google+

Atlanta’da Nerede Kalınır?

11415 Mar 2017Lokasyon Detay

Atlanta’da Nerede Kalınır?

Atlanta'nın önemli otellerinden çoğu, kolay hatırlanacak bir isimle beş metro hattının kesiştiği ana metro istasyonu (Five Points) ve Midtown arasındaki şehir merkezindedir. The Hotel District otel bölgesi; Atlanta'nın ekonomik ve politik merkezinin kalbindedir ve Centennial Olimpiyat Parkı, Coca-Cola Dünyası, Georgia Akvaryumu ve CNN Merkezi gibi birçok önemli turistik yere yürüme mesafesindedir.

Hızla büyüyen Midtown, Atlanta'nın ticaret bölgesinin merkezinde ve birçok lüks katlı bina ile birçok popüler müzenin ve tiyatronun yakınında bulunur. Eğer gelişen bir şehir düzenine yakın olan butik otelleri arıyorsanız, Midtown sizin için ideal bir alan olabilir.

Bir zamanlar Atlanta gece hayatının kalbi olan Buckhead, halen bölgenin alışveriş ve yemek bölgelerine yakın birkaç lüks otele ev sahipliği yapmaktadır.

Atlanta'da arabasız olarak kalıyorsanız, MARTA'ya merkezi ve kolay erişime sahip olan Midtown veya Downtown'da kalırsanız, seyahatiniz boyunca en verimli haliyle şehirde vakit geçirirsiniz. Her iki alanda da birçok mükemmel bar, restoran ve yürüyerek ulaşılabilir kültürel mekanlar bulunmaktadır. Şehrin bu bölgelerindeki ünlü binalar ve mekanlar tren istasyonlarına ve otobüs güzergahlarına yakındır. Böylece şehrin en ilgi çekici bölgelerine hızlı ve sorunsuz bir şekilde erişebilirsiniz. Buckhead ve Decatur, transit ulaşımın iyi olduğu diğer seçeneklerdendir, ancak bölgedeki pek çok turistik yere çok da yakın değildir ve Decatur'da alternatifli seçim yapmak için fazla otel seçeneği bulunmamaktadır. Atlanta dünyanın en iyi otellerine sahiptir. Önerdiğimiz bölgeler arasında bu lüks otellere düzenli bir şekilde dağılmıştır. Ancak yaz aylarında görülen yoğunluk nedeniyle buralarda kalmak için erken rezervasyon yapmanız gerekir. Belli başlı otel önerilerimiz arasıında; Embassy Suites Atlanta, Comfort Inn Atlanta, Five-Bedroom Atlanta Home, Westin Buckhead Atlanta, Red Roof Inn Atlanta, Three-Bedroom Apartment sayılabilir.

Şehirde bir daire kiralayarak kalmayı planlıyorsanız, Midtown, Peachtree Caddesi'nden Arts Centre ile Kuzey Avenue MARTA istasyonları arasında ve Virginia Bulvarı’nın güneyindeki North Highland Caddesi ile Little Five Points noktalarında birkaç blokta kiralık daire bulabilirsiniz.

Atlanta şehrinin bazı olumsuz intibalarına rağmen kent birçok kişinin algıladığı kadar tehlikeli değildir. Suç oranı 1990'ların sonları ve 2000'li yıllarda düşmüş ve 2005 yılında yok denecek kadar az bir orana yaklaşmış bir seviyeye gerilemiştir. Şiddet suçlarının çoğu Amerikan şehirlerine oranla halen yüksek olsa da, şiddetlerin çoğu uyuşturucu ticaretiyle ilgilidir ve şehrin ziyaretçileri bu olaylarla şimdiye kadar çok nadir olarak denk gelmişlerdir.

Yine de Atlanta’da da diğer her gidilen yabancı şehirde olduğu gibi, geceleri yalnız seyahat etmeme ve hangi mahallelerin suç işlemeye daha yatkın olduğunun farkında olma gibi olağan önlemler alınmalıdır. Atlanta'nın, güneybatı ve güneydoğu bölgeleri, en çok suç vakasının yaşandığı ve olay ihbarının bildirildiği kesimler olarak saptanmıştır. Araba hırsızlığı vakalarının ulusal standartlara göre son derece yüksek görüldüğü bu yerlerde araba kiralayarak gezecekseniz dikkatli olmalı hatta mümkünse risk atmamak için bu kesime girmemelisiniz.

Atlanta (Georgia) ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-