Konyaaltı Plajı

Konyaaltı Plajı, Antalya’nın en önemli ve güzel plajlarından biridir. Akdeniz sahil şeridinin en güzel noktalarından biri olarak Konyaaltı ilçesinde konumlanan plaj, her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin denize girmek için tercih ettiği yerlerin başında gelir.

Şehrin batısında bulunan Konyaaltı Plajı, aynı zamanda Türkiye’nin en uzun plajları arasında yer alır. 7 kilometre uzunluğundaki plajın etrafında çok sayıda otel ve konaklama alternatifi bulunur.

Keyifli vakit geçirmek için yürüyüş ve spor yapabileceğiniz alanların da yer aldığı Konyaaltı Plajı’na gitmeyi yaz tatili planlarınızın arasına ekleyebilirsiniz.

Konyaaltı Plajı

Konyaaltı Plajı Hakkında Bilgi

Konyaaltı Plajı nerede, diye soracak olursanız, Antalya il merkezinin 4 kilometre batısında bulunur ve çevrenin en uzun plajı olma unvanına sahiptir. Plajın sınırlarını doğuda Antalya falezleri ve batıda Antalya Limanı oluşturur.

Limanın yaklaşık 1 kilometre ilerisinde ise Sarısu Deresi yer alır. Konyaaltı Plajı kaç km, diye soracak olursanız sahil şeridi yaklaşık olarak 7 kilometreden oluşur. Kıyı şeridinde aralıklarla kayalıklar bulunsa da genellikle kumsal ve çakıl taşlarına rastlanır. Lara ve Kumköy Plajları ile kıyaslandığı zaman kum yönünden fakir kalan Konyaaltı Plajı; konumu, denizin temizliği ve duruluğu, ulaşım kolaylığı gibi faktörleriyle daha çok tercih edilen bir plaj olarak bilinir.

Sahilde Boğa Çayı, Arapsuyu ve Sarısu Akdeniz ile buluşur. Sahil şeridinin 4,5 kilometre uzunluk ve 70 metre genişliğe sahip olan bölümü halk plajı olmasının yanı sıra mavi bayrak sahibidir. Alanda ücretsiz halk plajı ve ücretli bölümler bir aradadır. Konyaaltı Plajı şezlong fiyatları ise 20-35 Türk lirası arasında değişir. Yanınızda şemsiye ve şezlong götürmeseniz bile ücretli olarak alandan temin edebilirsiniz.

Konyaaltı Plajı derinliği ise Antalya’daki diğer plajlarla hemen hemen benzeşir. Sığ başlayan deniz adım atıldıkça derinleşir. Ülkemizin güney kesiminde yer alması sebebiyle su sıcaklığı ve tuzluluk oranı diğer denizlere göre fazladır.
 

Konyaaltı Yeme İçme

Konyaaltı Plajı ve ilçesinde zaman geçirecek olursanız Antalya’nın yöresel yemeklerini ve deniz mahsullerini mutlaka tatmalısınız. Turistik ilçedeki restoranlardan bazılarını inceleyebilirsiniz.

Sedir Restaurant: Öğretmenevleri Mah. Atatürk Bulvarı 122/1 Konyaaltı/Antalya Telefon: (0242) 229 49 49

Kolcuoğlu Restaurant: Arapsuyu Mahallesi, 603. Sok. No:2, Bahtılı Köyü Konyaaltı/Antalya Telefon: (0242) 230 01 01

Shakespeare Bistro: Gürsu Mahallesi, 304. Sok. No:2, Bahtılı Köyü Konyaaltı/Antalya Telefon: (0242) 230 22 70

Konyaaltı Plajı Yol Tarifi

Konyaaltı Plajı Yol Tarifi

Konyaaltı, merkeze çok yakın bir konumda bulunduğu için toplu ulaşım araçları ile kolaylıkla ulaşılabilir. Şehrin havaalanı olduğunu ve farklı şehirlerden uçak seferleri düzenlendiğini de belirtmekte fayda var.

Otobüs: Antalya merkezden binebileceğiniz 800, VF 02, VF 04, KC 06, LC 07, KL 08, UC3 2, KC 33, KC 34, KC 35, TK 36, MF 40, TCP 45, CV 47, TK 51, TK 52, VC 57, MC 58, VC 59, MC 68, KC 71 hat numaralı otobüslerle kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otomobil: Şahsi aracınızla gitmek isterseniz Antalya merkezdeki yol tabelalarını takip etmeniz yeterli olacaktır. Ayrıca navigasyon desteği ile sorunsuzca ulaşabilirsiniz.

Dolmuş: Antalya merkezden hareket eden ve Konyaaltı’na sefer yapan dolmuş ve minibüsler ile ulaşım sağlayabilirsiniz.