Tiran’da Gece Hayatı

tiran_radio_cafe_bar_arnavutluk.jpg

Tiran geceleri oldukça dinamiktir. Şehirdeki eğlence hayatı rengarenk ve hareketli geçmektedir. Şehrin giderek artan genç nüfusunun ve ziyarete gelen turistlerin bunda payı büyüktür. Tiran’da her türlü eğlence anlayışına uygun mekan bulmak mümkün. İsterseniz şehrin merkezindeki barlarda eğlenebilir isterseniz de merkezin biraz dışında kalan daha büyük ve sakin mekanları tercih edebilirsiniz. Fiyat konusunda da farklı bütçelere hitap eden çeşitli mekanlar bulunuyor. Şehir merkezinde bulunan eğlence mekanlarına ulaşım da oldukça kolaydır.

Tiran’da bulunan eğlence mekanlarının büyük çoğunluğuna girebilmek için size eşlik eden bir kadın olması gerekiyor. Ne yazık ki pek çok mekan damsız almıyor. Ayrıca bazı eğlence mekanlarına girebilmek için giriş ücreti ödemeniz gerektiğini hatırlatalım.

Tiran’daki eğlence mekanlarının en tanınmışları parlamento binasının yakınında bulunan yerlerdir. Ulaşım sıkıntısı olmayan bu mekanlar eğlence hayatında lüksü seven ziyaretçiler için idealdir. Bu mekanlar oldukça geniş bir alana sahiptir ve bir kısmının terası vardır. Sıkışık eğlence ortamlarından hoşlanmıyorsanız bu mekanların genişliğini seveceksiniz. Ayrıca teraslı bölümleri tercih ederek ferah bir ortamda eğlencenize devam edebilirsiniz.

Şehirde bulunan eğlence mekanlarının bir kısmı Blok olarak adlandırılan bir bölgede bulunuyor. Tiran’ın genç ve öğrenci nüfusu tarafından sıklıkla tercih edilen bu bölgede çok sayıda bar, canlı müzik yapan kafeler ve gece kulüpleri bulunuyor. Bu bölgedeki eğlence mekanlarının bir kısmı ise tarihi yapıların içerisinde yer alıyor. Özellikle şehri ziyarete gelen turistler tarafından tercih edilen bu mekanlar sizi tarihi bir atmosfer eşliğinde eğlenceye çağırıyor.

Blok bölgesinde bulunan eğlence mekanları çok büyük değiller. Daha küçük ve sakin bir atmosfere sahipler. Gece eğlenceniz sırasında arkadaşlarınızla sohbet etmeyi kaliteli müzikler dinlemeyi isterseniz bu bölgede bulunan eğlence mekanları sizin için biçilmiş kaftan. Tarihi yapıların içinde kalan eğlence mekanlarının apayrı bir atmosferi olduğunu söyleyelim. Tarihe tanıklık etmiş duvarların arasında içkinizi içip, arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz. İsterseniz kendinizi dans pistine atarak Tiran eğlence hayatının tadını çıkarabilirsiniz.

Eğer özel aracınız varsa ya da ulaşım için taksiyi tercih etmekten çekinmiyorsanız merkezin biraz dışında kalan eğlence mekanlarına da gidebilirsiniz. Fakat bu mekanların sayısı çok değil. Tiran gece hayatını deneyimlemek isterseniz en uygun zaman elbette hafta sonlarıdır. Hafta içi çoğu eğlence mekanı açık olmuyor. Açık olanlar ise erken saatlerde kapanıyor. Pek çok mekan hafta içi 12 gibi kapanmış oluyor. Hafta sonları ise asıl hareketine ve heyecanına kavuşan Tiran eğlence mekanları ziyaretçi akınına uğruyor. Tiran’daki eğlence mekanları hafta sonları sabahlara kadar açık oluyor. Dikkat etmeniz gereken tek nokta gitmek istediğiniz eğlence mekanın giriş konusundaki şartları. Mekana damsız alıp almadıklarını ve giriş ücretlerinin ne kadar olduklarını önceden öğrenmeniz kapıda yaşayacağınız sorunların önüne geçecektir. Seyahatinizi Tiran eğlence hayatını deneyimlemeden bitirmemenizi tavsiye ediyoruz.