Google+

Arama formu

Tiran’da Nerede Kalınır?

Tiran’da Nerede Kalınır?

Tiran konaklama açısından ziyaretçilerine oldukça geniş bir yelpaze sunuyor. Üstelik konaklama ücretleri de çok uygun. Şehirde çok sayıda otel ve hostel bulmanız mümkün. Bunlar içinde beş yıldızlı otellerden düşük bütçeli otellere kadar çeşitli seçenekler var. Tiran’da konaklama için tercih edebileceğiniz bir diğer alternatif ise apartlar. Genellikle tek katlı müstakil evlerden oluşan apartların pek çoğunda bahçe bulunuyor. Bu apartları tercih ederseniz evinizin rahatlığını ve şirin müstakil evin size sağladığı sakinlikle Tiran seyahatinizi unutulmaz kılabilirsiniz.

Tiran’daki konaklama mekanlarının hemen hepsi şehir merkezinde bulunuyor. Dolayısıyla seçtiğiniz konaklama mekanından gezmek istediğiniz yerlere ulaşım konusunda sıkıntı yaşamıyorsunuz. Özellikle Tregu, Blloku ve Pazar bölgelerinde toplanmış olan oteller ve apartlar ulaşım sıkıntısı yaşamamak için tercih edebileceğiniz yerlerdir.

Başkent olan Tiran’a seyahat amaçlı gelen turistlerin haricinde iş amaçlı şehri ziyaret edenlerin sayısı da oldukça fazla. Tiran gezinizi planlarken bu durumu göz önünde bulundurmalısınız. Rezervasyonunuzu önceden yaptığınız takdirde şehirde kalacak yer bulma sıkıntısı yaşamayacaksınız.

Dünyanın pek çok şehrinde şubeleri bulunan işletmeleri Tiran’da da bulmanız mümkün. Beş yıldızlı olan bu oteller misafirlerine lüks hizmetler sunuyor. İçerisinde masaj salonları, havuzlar, oldukça lezzetli yemekleri olan restoranlar barındıran bu lüks oteller seyahatinizin konforlu geçmesini garanti ediyor. Lüks konforun sunulduğu beş yıldızlı oteller için bir gecelik ortalama fiyat 90 Euro civarında. Tercih ettiğiniz otele ve odaya göre fiyatlarda farklılıklar olacaktır elbette.

Lüks otellerden ziyade daha küçük işletmelerde kalmak isterseniz Tiran bu konuda da size çok sayıda alternatif sunuyor. Şehir merkezinin pek çok noktasında bulunan bu oteller güler yüzlü personelleriyle sizleri bekliyor. Bu otellerde arzunuza göre yer ayırtmanız mümkün. İsterseniz sadece size ait olan bir oda tutabileceğiniz gibi başkalarıyla paylaştığınız odalardan birinde de kalabilirsiniz. Bu tarz odalarda odaya değil kiraladığınız yatağa ücret ödüyorsunuz. Bu tarz odası olan işletmeler güvenlik konusunda oldukça hassaslar. Misafirlerin güvenliği ve konforu için bütün imkanlar mevcut. Orta bütçeli bu otellerde bir gecelik oda ücreti yaklaşık 30 Euro civarında.

Tiran’a kalabalık bir grupla gitme kararı aldıysanız ya da otel havası değil de evinizde kalıyormuş gibi hissetmek isterseniz apartlar sizin için biçilmiş kaftan. Genellikle müstakil evlerden oluşan apartlarda oda ya da yatak değil ev kiralıyorsunuz. Evlerin hepsinde ayrı yatak odaları, tuvalet, banyo ve mutfak mevcut. Yerinizi ayırtmadan önce evlerde ne gibi eşyaların olduğuna göz atmanız faydalı olacaktır. Ayrıca pek çok apartın bahçesi de bulunuyor. Genellikle limon ağaçları bulunduran bu bahçeler Tiran seyahatinize hoş bir atmosfer katacaktır. Üstelik bu konaklama mekanları bütçeniz açısından da dost. Bir gecelik dört kişilik bir apartın fiyatı yaklaşık 45 Euro civarında. Kişi başına 10-15 Euro gibi bir ücretle ev rahatlığında konaklayabilirsiniz. Seyahat tarihiniz kesinleşir kesinleşmez kalacak yeriniz için rezervasyon yaptırarak erken rezervasyon imkanlarından faydalanabilirsiniz.