Bakü’de Alışveriş

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de alışveriş imkanları çok fazladır. Başkent olmasına yaraşır şekilde çok sayıda alışveriş merkezi barındıran Bakü’nün bazı caddeleri adeta Paris gibidir. Dünyaca ünlü lüks markaların olduğu mağazaları Bakü’de bulabilirsiniz.

Bakü’de alışveriş merkezine gitmek isterseniz seçeneğiniz çok fazla. TSUM Alışveriş merkezi Bakü’nün eski alışveriş merkezlerinden bir tanesi ve hala oldukça gözde. Şehirde bulunan mağazaların büyük çoğunluğu Fıskiye Meydanı ve Nizami Caddesi’nde toplanmıştır. Sadece yayaların kullanımına açık olan Nizami Caddesinde gönül rahatlığıyla gezebilirsiniz. Bakü’nün İçeri Şeher denilen bölümünde çok sayıda hediyelik eşya satan dükkanlar bulabilirsiniz. Dilerseniz buralardan Bakü hatırası olacak eşyalar satın alabilirsiniz.

Bakü halı ve kilimleri ile meşhur olan bir şehir. Eğer bütçeniz elverişli ise Bakü kilimlerinden alabilirsiniz. Bakü’de bulunan ve Guinness Dünya Rekorlar Kitabına girmeyi başarmış minyatür kitaplar yapıp satan bir dükkan bulunuyor. Dilerseniz buradan da minyatür boyutlarda kitaplar satın alabilirsiniz.