Argo Teleferiği

Tüm Batum'u çoktan gezdiyseniz ve şehri her yönden gördüğünüzü düşünüyorsanız şehre farklı bir açıdan bakmanın zamanı geldi. Teleferik "Argo" bu konuda size yardımcı olacaktır. Acara‘nın başkenti ve çevresinin muhteşem manzaralarını göstermek için tüm ziyaretçileri beklemektedir. Teleferik denilince belki Batum gezilecek yerler listesinde yer almasına ihtimal veremeyeceğiniz Argo Cable, şehir gezinizde mutlaka bulunmalı. 

Bina oldukça genç, 2013 yılında yapılmış. Ancak hiç şüphesiz tüm turistler için en çok tercih edilen ziyaret yeri haline geldi. 9 modern kabinin her birinde 6 kişi bulunmaktadır. Yumuşak koltuklar ve yeterli havalandırma ile tüm kabinler geziniz boyunca size rahat bir konaklama sağlar. Şehrin ana hatları gittikçe uzadıkça ufukta tamamen dikkatinizi çekecek yeni yerleri görebilirsiniz. Bu nedenle mesafe sizi yormayacak ve yol 2,6 km olmasına rağmen 10 dakikayı aşmayacak şekilde kolayca hareket etmiş olacaksınız.

En üst istasyona ulaştıktan sonra, 250 m rakımda gözlem güvertesinin bulunduğu Feria dağına ulaşabilirsiniz.Bölgede keyifle yiyip içebileceğiniz bir kafe, hediyelik eşya ve şarap dükkânları vardır. Ancak, fiyat seviyesi biraz değişiklik göstermektedir, bu yüzden alışverişinizi şehirde yapmanızı tavsiye ediyoruz. Gözlem güvertesine giderken, gözler saatlerce hayran kalabileceğiniz dağlara kaymaktadır. Ve biraz daha geçtikten sonra, görüş binlerce insanı her yıl buraya getiren manzaraya açılıyor.

Batum, özellikle yüksekten güzeldir. Ve denize bakarak, sonu yokmuş gibi görünmektedir. Burada gün batımının tadını çıkarabilirsiniz. Batum, şehir ışıkları ile ışıldamaya başladığında, özellikle 20:00 - 24: 00 saatleri arasında Gürcü şarkıları dinleyebilir, dans edebilir ve yarışmalara katılabilirsiniz. Batum'u kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz bu güzel fırsatı kaçırmayın. 

Giriş Ücreti: Yetişkinler - 15 Lari (28,8 Tl) / 12 yaşın altındaki çocuklar - 5 Lari (9,6 Tl)

Adres: Gogebashvili St., Batumi, Gürcistan

Ziyaret (Açılış-Kapanış) gün ve saatleri: Pazar 11:00 - 00:00 Pazartesi - Cumartesi 10:00 - 00:00

Websitesi:http://argocablecar.ge/