Nobel Kardeşler Teknoloji Müzesi

Batum Nobel Kardeşler Teknoloji Müzesi, Leselidze Caddesi üzerinde yer alır. Müze, 2007 yılında kurulduğu için çok derin bir geçmişe sahip değildir. Ancak tarih kategorisindeki bu müze, 2.000 parçalık bir koleksiyona ev sahipliği yapmaktadır. Müze, Batum'da 19. yüzyılın sonlarında ve 20. yüzyılın başlarında tanıtılan teknik teknolojik başarıları temsil etmektedir. Batum gezilecek yerler listenizde kültürel alanları da eklemek istiyorsanız Batum Nobel Kardeşler Teknoloji Müzesi'ni mutlaka ziyaret edin. 

Nobel Kardeşler, Rothshild ve Mantashev'in faaliyetleri bu müzede görülmektedir. Nobel Kardeşler’in yardımı ve aktivitesi ile yeni petrol transit geçiş teknolojisi uygulandı ve teknoloji, Batum Uluslararası Ticaret İşleri tarafından kullanılmaya başlandı. Bu gelişmelerin haricinde çay kültürü, matbaa ve fotoğraf geliştirme alanlarında sergiler de vardır. Müzede renkli fotoğrafın öncülerinden olan Prokudin - Gorski'nin fotoğrafları vardır.

Nobel Kardeşler Teknoloji Müzesi, bünyesinde bulunan 2000 parça ile Gürcistan'ın en etkileyici bilim müzeleri arasında başta gelmektedir. 19 yüzyılda petrol endüstrisinin en önemli şehirlerinden olan Batum, Nobel Kardeşler'in katkılarıyla çok daha gelişti ve sanayide ilerledi. 

Ziyaret Bilgileri: Müze Pazartesi günleri kapalı. Diğer günler 10.00-18.00 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor. Yetişkin girişleri 2 Lari, öğrenci girişleri 1 Lari ‘dir.

Adres: 3, Leselidze str, Batum 6001, Gürcistan

Yol Tarifi: Otobüsle ulaşım için 13 ve 8 numaralı otobüsleri kullanabilirsiniz.

Yakın Yerler: Batum Tren İstasyonu, Makhinjauri Plajı