Brüksel’de Gece Hayatı

Brüksel, kozmopolit yapısından ve turistik kapasitesinden dolayı gece hayatı için birçok farklı seçenek barındırır: Irish barlar, caz kulüpleri, dans edebileceğiniz gece kulüpleri, nostaljik müzik yapan yerler... Buralarda ünlü belçika biralarını deneyimleyebilirsiniz, tercihinize göre sabahlara kadar dans da edebilir, daha hafif müzikler eşliğinde sohbetler de edebilirsiniz.

Brüksel'de 50'den fazla gece kulübü bulunur. Bu kulüplerde uluslararası Djlerle eşliğinde tekno, elektro, house müzik, R&B, salsa gibi çok çeşitli müzik türleriyle eğlenmek mümkün. Gece kulüpleri genellikle 23.00'da açılır ve sabah saatlerine doğru da kapanır. Gitmeden önce çoğu için rezervasyon yaptırmanız tavsiye edilrir. En popüler gece kuluplerinden birkaçı: Le Nostalgia Club, Fuse, YOU, Bazaar, Bloody Louis... Şehir merkezinde bulunan Le Nostalgia, 60lar/70ler/80/ler/90lar müzik konseptlerini içerir. Buraya şık kıyafetlerle gitmelisiniz, tişört ya da spor ayakkabıyla girmek mümkün değildir. Nostalgia için giriş ücreti yoktur. Fuse, Belçika'nın ilk tekno müzik yapan ve ilk kez uluslarası Djlerle çalışan gece kulübudur. YOU gece kulübü, şehir merkezinde bulunur ve her gece için farklı bir müzik tarzı belirler. Ayrıca pazar günleri LGBT bireyler için partiler düzenlenmektedir. Bazaar, yerli halkın da tercih ettiği, deep house müzik yapan bir gece kulübüdür. Boody Louis, koltukları, langırt masaları, neon ışıklarıyla yarattığı özgün dekoruyla oldukça ünlüdür. Hip hop ve house müzik ağırlıklı bir tarzı vardır.

Bir yüzyıldır değişmeden kalmış olan tarihi A La Mort Subite, dizaynıyla oldukça ilgi çeken bir bardır. Öğrencilerden iş adamlarına her kesime hitap eder. “Sessiz Bar” olarak da bilinen Greenwich, misafirlerine özel biralar sunmaz ancak onu özgün kılan şey bu barda satranç oynanmasıdır. Masalar satranç masası gibi dizayn edilmiştir. Bunun yanı sıra yalnızca cuma geceleri tango gecesi olarak belirlenmiştir. Ciddi içicilerin tercih ettiği bir mekan olan Le Corbeau ise egzotik aromalı biralardan, kendine has bardakları olan yerel biralara kadar birçok farklı seçenek sunar. İşeyen Çocuk Heykelinin karşısında bulunan bir diğer bar ise Poechenellekelder, oldukça egzotik dekorasyonuyla müşterilerine sürreal bir müzede izlenimi verir. Alışıldık biralarının dışında geleneksel özel biralar ve atıştırmalıklarıyla da oldukça ünlü ve tercih edilen bir mekandır.

Caz dinlemek isteyen Brüksel ziyaretçileri için de birçok alternatif mevcut. Bunlardan biri Sounds Jazz Club, burada pazar günleri hariç her gün canlı müzik vardır. Jazz Station adlı mekan ise misafirlerine caz müziğin ruhunu yansıyan bir dekorasyon sunmayı hedeflemiştir, hem ünlü kişiler hem de yeni genç yeteneklerin sahne aldığı bir mekandır.

Bunların yanı sıra geceleri Brüksel'de eğer yabancı diliniz imkan verirse tiyatrolara, sinemalara da gidebilir, bazı alışveriş merkezlerini gezebilirsiniz. Ayrıca bowling gibi eğlenceli aktiviteler yapabileceğiniz yerler de geceleri açık olacaktır.

Lokasyon Sayfasında Detayı Göster
Kapalı