Google+

Arama formu

Bocas del Toro

Panama’nın 9 adet adasından oluşan Bocas del Toro, Kristof Kolomb...
Devamı oku
Bocas del Toro, Panama’nın kuzeybatısında bulunan takımadalara verilen...
Devamı oku
Bocas Del Toro, Panama'nın kuzeybatısında, Karayiplerde yer alan...
Devamı oku
Yerel Saat - : - / -
Kur Farkı 1 PAB = 0.00
Priz Tipi Type F250V-16 A
Hava Durumu -- ℃
Yıllık Ortalama Sıcaklık
Oca 25.6℃
Şub 25.8℃
Mar 26.1℃
Nis 26.6℃
May 27.2℃
Haz 27.2℃
Tem 26.6℃
Ağu 27℃
Eyl 27.3℃
Eki 27.1℃
Kas 26.5℃
Ara 25.8℃

Bocas Del Toro Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bocas Del Toro, Panama'nın kuzeybatısında, Karayiplerde yer alan takımadalara verilen isimdir. Aynı zamanda Panama'nın bölgelerinden bir tanesidir. Bocas Del Toro bölgesinin başkenti Bocas Town da Bocas Del Toro olarak anılır. Adalar grubu yedi büyük adadan oluşur. Yedi adanın dışında da yerleşim olmayan küçük adalar bulunmaktadır. Bocas Del Toro'nun başkenti bölgedeki en gelişmiş ada olan Colon Adası'nda yer alan Bocas Town'dır. Takımadaların nüfusu 125,461'dir. 

Bocas Del Toro 1502 yılında Christopher Colombus tarafından keşfedilmiştir. Karayipler'de yer alan Bocas Del Toro kuzeyinde Kosta Rika'nın Limon kentiyle komşudur. La Amistad Uluslararası Parkı da Bocas Del Toro Bölgesi'ne bağlıdır. La Amistad Uluslararası Parkı Kosta Rika ile Panama arasında ikiye ayrılmıştır. UNESCO'nun Dünya Kültür Mirasları Listesi'nde de yer alan La Amistad dünyanın en önemli ekoturizm bölgelerinden biridir. 

Bocas Del Toro'da yer alan bir başka önemli ekoturizm alanı ise Bastimentos Adası Ulusal Deniz Parkı'dır. Başkente feribotla 20 dakika uzaklıkta olan bu park yıl boyunca çok sayıda turist tarafından ziyaret edilir.

 Bocas Del Toro diğer adıyla Bocas Town, Panama'daki Bocas Del Toro isimli adalar bölgesinin başkentidir. Panama'nın kuzeybatısındaki, Karayiplerdeki Bocas Del Toro grup adalarının en büyüğü olan Colon Adası'nda yer alır. Turizm alanları da Colon Adası'nda yoğunlaşmıştır. Colon Adası takımadalar arasında en çok plajın bulunduğu adadır. Ülkenin en önemli turizm merkezlerinden bir tanesidir. Yıl boyunca su sporları yapılabilmektedir. 

Bocas del Toro’da Nerede Kalınır?

Bocas del Toro, Panama’nın kuzeybatısında bulunan takımadalara verilen isimdir. “Boğanın ağzı” anlamına gelen bölge, dokuz büyük adadan oluşur. 1502’de Kristof Kolomb’un keşfettiği adalar, nefes kesen bir güzelliğe sahiptir. Farklı hayvan ve bitki örtüsü, turkuazla yeşilin birleştiği manzarasıyla mükemmel bir seyahat destinasyonu olan Bocas del Toro’da kalacağınız otel de çok önemlidir. Bocas del Toro’da 150’den fazla konaklama tesisi bulunur, bu yüzden konaklama için birçok seçeneğiniz vardır. Hangi bölgede kalmak istediğinizi ve en uygun tesisi bulabilmeniz için bu rehberi hazırladık.

 
Bocas del Toro’da Nerede Kalınır?

İpucu: Otellerde seyahatinizden iki veya üç ay öncesinde rezervasyon yaparsanız çok daha uygun fiyatlara yer bulabilirsiniz. Ayrıca Bocas del Toro otel fırsatlarını buradan görebilirsiniz.

Booking.com

Bocas del Toro Otelleri

Panama’nın 9 adet adasından oluşan Bocas del Toro, Kristof Kolomb tarafından 16. yüzyılda keşfedilmiştir. Başkenti Bocas Town olan Bocas del Toro, UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ndeki La Amistad Ulusal Parkı’na da ev sahipliği yapar. Bocas del Toro, tertemiz denizi ve doğal güzellikleriyle adeta dünyadaki cennettir. Doyasıya alışveriş yapabileceğiniz, Kırmızı Kurbağa Plajı’nı gezebileceğiniz ya da sörf yapabileceğiniz Bocas del Toro size eşsiz bir deneyim sunacaktır.

 Bocas del Toro Otelleri

Bocas del Toro’da 170 civarında konaklama tesisi bulunur. Butik otellerden hostellere, lüks otellerden dairelere kadar birçok seçenek bulunur ve bu tesisler arasından her bütçeye uygun bir tesis bulmak mümkündür. Bocas del Toro otellerinde erken rezervasyon yaparak çok daha uygun fiyatlara konaklayabilirsiniz.

Panama Vizesi

Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 6 aylık bir süre için vizeden muaf bulunmaktadırlar.