Google+

Arama formu

Bocas del Toro

Yerel Saat - : - / -
Kur Farkı 1 PAB = 0.00
Priz Tipi Type F250V-16 A
Hava Durumu -- ℃
Yıllık Ortalama Sıcaklık
Oca 25.6℃
Şub 25.8℃
Mar 26.1℃
Nis 26.6℃
May 27.2℃
Haz 27.2℃
Tem 26.6℃
Ağu 27℃
Eyl 27.3℃
Eki 27.1℃
Kas 26.5℃
Ara 25.8℃
Genel Bilgiler / Rehber

Bocas Del Toro, Panama'nın kuzeybatısında, Karayiplerde yer alan takımadalara verilen isimdir. Aynı zamanda Panama'nın bölgelerinden bir tanesidir. Bocas Del Toro bölgesinin başkenti Bocas Town da Bocas Del Toro olarak anılır. Adalar grubu yedi büyük adadan oluşur. Yedi adanın dışında da yerleşim olmayan küçük adalar bulunmaktadır. Bocas Del Toro'nun başkenti bölgedeki en gelişmiş ada olan Colon Adası'nda yer alan Bocas Town'dır. Takımadaların nüfusu 125,461'dir. 

Bocas Del Toro 1502 yılında Christopher Colombus tarafından keşfedilmiştir. Karayipler'de yer alan Bocas Del Toro kuzeyinde Kosta Rika'nın Limon kentiyle komşudur. La Amistad Uluslararası Parkı da Bocas Del Toro Bölgesi'ne bağlıdır. La Amistad Uluslararası Parkı Kosta Rika ile Panama arasında ikiye ayrılmıştır. UNESCO'nun Dünya Kültür Mirasları Listesi'nde de yer alan La Amistad dünyanın en önemli ekoturizm bölgelerinden biridir. 

Bocas Del Toro'da yer alan bir başka önemli ekoturizm alanı ise Bastimentos Adası Ulusal Deniz Parkı'dır. Başkente feribotla 20 dakika uzaklıkta olan bu park yıl boyunca çok sayıda turist tarafından ziyaret edilir.

 Bocas Del Toro diğer adıyla Bocas Town, Panama'daki Bocas Del Toro isimli adalar bölgesinin başkentidir. Panama'nın kuzeybatısındaki, Karayiplerdeki Bocas Del Toro grup adalarının en büyüğü olan Colon Adası'nda yer alır. Turizm alanları da Colon Adası'nda yoğunlaşmıştır. Colon Adası takımadalar arasında en çok plajın bulunduğu adadır. Ülkenin en önemli turizm merkezlerinden bir tanesidir. Yıl boyunca su sporları yapılabilmektedir. 

Panama Vizesi

Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 6 aylık bir süre için vizeden muaf bulunmaktadırlar.