Saraybosna’da Gece Hayatı

days-and-nights-1454583227.jpg

Saraybosna gece hayatı yazısında, Saraybosna'daki gece hayatında dışarı çıkıp eğlenmek için en iyi yerleri size sunmaktayız. Baştan ipucunu paylaşalım; pazar akşamları kimse dışarı çıkmaz, herkes evde dinlenmektedir. Perşembe, cuma ve cumartesi akşamları ise atmosfer her yerde harika olduğu için kaçırmamanız gereken günlerdir.

Gece kulüplerinin en önemlileri olarak Zlatna Ribica, La Cava, Birtija, The Brew Pub, Kino Bosna, Cafe Barometar, Koktel Bar Que Pasa, Bambus Lounge Club, Mevlana Caffe, Jazz Club Monument, Ma Jaba Bar, City Pub - Mala Otvorena Kulturna Scena, Pink Houdini, Rock & Jazz Club Underground, People's Cafe, Baghdad Cafe, Mucha Lucha, Caffe Libris, Fildzan Viska, Club Jez, Club Jez.

Saraybosna'da bir gece, şehrin barlar caddesinde dolaşarak, kahve, bira, kokteyl, şarap ya da meyve suları içebilirsiniz.

Saraybosna'da gece hayatı etrafındaki diğer ülke kentlerine göre daha ucuzdur. Alkollü içeceklerden biranın fiyatı yaklaşık 2 euro, kokteyllerin fiyatı ise yaklaşık 3-5 euro civarındadır. Saraybosna iyi bir içki kültürüne sahiptir. Saraybosna'nın daha geniş anlamda Bosna Hersek'in meşhur içecekleri şunlardır: erikten yapılan Slivovitz, üzümden yapılan rakiya, cevizden yapılan orahovaca, kirazdan yapılan visnavaca ve kayısıdan yapılan yerel içkileri Saraybosna'nın barlarında ve gece kulüplerinde bulabilirsiniz.