Google+

Arama formu

Sao Paulo’da Gece Hayatı  

Sao Paulo’da Gece Hayatı  

Sao Paulo şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Homestay SP Zona Sul Suite, Apartamento Professor João Arruda (Female Only), Quartos Aconchegantes güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Suites em Perdizes, Apartamento Congonhas, Your Studio at London SP Residences. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Loft Moderno Berrini, Colonial Hostel, Motel Sedução gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz É aqui! hostel Pacaembu, State Hostel, Deck Hostel tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Sao Paulo aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Sao Paulo eğlence alanında sonsuz seçeneğe sahip bir şehirdir bu yüzden ne tür bir eğlence istediğinize karar verip ona göre bir bölge seçmeniz sizin için iyi olacaktır. Örneğin Vila Madalena bölgesi gençler için birçok bar ve gece kulübüne ev sahipliği yaparken Vila Olimpia ve Jardims mahalleleri daha sakin pub’lara sahiptir. Brezilya deyince elbette akla gelen ilk şeylerden biri sambadır. Hafta sonu birçok barda samba partilerine denk geleceğiniz gibi rock, caz, blues tarzları barlarda en çok çalınan tarzlardır. Sao Paulo’da çoğu gece kulübü 21.00’de açılır ve sabah 04.00-05.00 saatlerine kadar müzik ve eğlence durmadan devam eder. Gece kulüplerinde genelde giriş ücreti istenir. Bu giriş ücreti mekâna göre 20 real’den 300 real’e kadar çıkabilir.

Sao Paulo’da en çok tercih edilen tarzlardan biri de elektro müziktir. Çoğu bölgede elektro müziği içinizde hissedebileceğiniz birçok bar bulunmaktadır. Sao Paulo’da gece hayatının özellikle çarşamba ve perşembe günleri çok yoğun olduğunu söyleyebiliriz. Sao Paulo’da gece hayatında en çok tercih edilen bölgelerden biri Vila Madalena’dır. Bu bölgede bohem tarzda ve Brezilya’ya özgü moda kulüpleri oldukça ünlüdür. Sao Paulo’da nerede bulunursanız bulunun eğlenmek için yakın seçenekleriniz olacaktır. Şimdi Sao Paulo’da en çok tercih edilen yerlerden bahsedebiliriz.

Cafe Piu Piu: Bixiga semtinin kalbinde yer alan bar rock müziğin vazgeçilmez adreslerinden biridir. Dekorasyonuyla da dikkat çeken barda hem içeriden hem de asma kattan eğlenceye katılabilirsiniz. Gitmeden evvel nakit para taşıdığınıza emin olun çünkü barda kredi kartı geçmemektedir. Giriş ücreti alınmamaktadır.

Grazie a Dio: En ünlü samba barlarından biri olan Grazie a Dio, Vila Madalena’da bulunur. Birçok ünlü isme ev sahipliği yapan barda salı – pazar arasında canlı müzik vardır. İçerde çalan kişiye göre giriş ücreti değişir.

Hot Hot: En ünlü gece kulüplerinden biri olan Hot Hot elektro müziğin en canlı olduğu yerlerden biridir. Perşembe-Cumartesi günleri arasında dans pisti oldukça kalabalıktır ve mekânın meyveli içecekleri oldukça meşhurdur. Giriş ücreti 30-80 Brezilya reali arasında olmakla birlikte değişkendir.

PanAm Club: Maksoud Palaza Otel’in üst kısmında yer alan PanAm Club başkentin en güzel manzaralarını sunmakla birlikte pop ve elektro müziğe dair en güzel partileri vermektedir. Giriş ücreti 100 real civarındadır.

Lions Night Club: Retro dekoru, 3D dans pistiyle Se Katedrali manzaralı gece kulübü oldukça popüler bir mekândır. Elektronik müzik, hip-hop, soul, funk ve Brezilya yerel müziklerini çalan gece kulübü ortalama 100 real giriş ücreti istemektedir.

Bourbon Street: Bourbon Street şehirdeki en ünlü ve geleneksel caz, blues, soul, funk müzik kulüplerinden biri olabilir. Özel içecekleri ve mezeleriyle ünlü olan gece kulübü giriş için ortalama 250 Brezilya reali istemektedir.

Bar Barreto: Yüksek fiyatlar, konforlu deri koltuklar, loş ışıklandırma, son derece nazik bir hizmet, kaliteli canlı müzik için tercih edilen Bar Barreto giriş için 50 real istemektedir.


Sao Paulo Turları