19. yüzyılın sonuna ait pinball (tilt) makinalarının atalarından, 21. yüzyılın son model makinalarına kadar 130 makinanın bulunduğu müze, Budapeşte’de görülmesi gereken bir müze. BBC ve New York Times gibi basın kanallarının belirttiği gibi Avrupa’nın en büyük pinball sergisi, 130 makinası ile bu oyunun tüm tarihini gözler önüne seriyor. 1940’ların ilk pinball oyunlarının öncülerini ve heyecan verici en son model makinalarını, Pinball Müzesi’nde deneyebilirsiniz.   

Budapeşte’de bir binanın bodrum katında bulunan müze, fanatik bir takım pinball meraklıları tarafından ortaya çıkarılmış, adeta pinball oyununun cenneti. Sergilenen düzinelerce makinaların yanı sıra, tek Macar yapımı nadir bulunan Mesovonat makinası, müzede üstünlüğüyle öne çıkmaktadır. Kendi kafesi olan bu eşsiz müzede, doğum günü partileri, yemekler, takım çalışması ve yılbaşı organizasyonları gibi pek çok farklı aktivite gerçekleştirilebiliyor. 

Budapeşte’de muhteşem tarihi yapıları ve turistik yerleri görmenin yerine değişiklik isteyen gezginler için, Pinball Müzesi kesinlikle gidilmesi gereken farklı bir mekan. Avrupa’nın süregelen en büyük interaktif pinball sergisinde eğlence tüm hızıyla sizi bekliyor.

Ziyaret Bilgileri:Çarşamba-Cuma: 16.00 – 24.00, Cumartesi: 14.00 – 24.00, Pazar: 10.00 – 22.00, Pazartesi-Salı-Perşembe: Kapalı, 19-20 Ağustos: Kapalı. Giriş Ücretleri ise şöyle; 3000 HUF(Yaklaşık 9 Euro), İndirimli bilet: 2000 HUF (Yaklaşık 6 Euro) (26 yaş altı ve 62 yaş üstü)

Adres:Radnoti Miklos utca 18, 1137, Budapeşte, Macaristan

Yol Tarifi: Otobüsü tercih edecekseniz 115 ya da 15 no’lu hatlara binmelisiniz. Tren için H5, metro içinse M3 hattını kullanmanız gerekiyor.

Yakın Yerler:Budapeşte Komedi Tiyatrosu, Güzel Sanatlar Müzesi