Bansko Gezilecek Yerler

Pirin Ulusal Parkı

1983’ten beri UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’nde koruma altına alınan parkta 18 yerel endemik bitki, 15 tane de Bulgaristan’ın ve Balkanların endemik bitkileri bulunur. Alplere özgü olan Edelweiss çiçeği parkın sembolü olmuştur. Güzel bir doğa yürüyüşü yapmak isteyenler için görülmesi gereken bir yerdir.

Trinity Kilisesi

Milli Uyanış dönemine denk gelen 1835 yılı içerisinde Lazer German tarafından inşa edilmiş bu kilise uzun çan kulesi ile dikkat çeker.

Vihren Tepesi

Vihren Tepesi, Rila Dağı’nda bulunan Musala Tepesi’nden sonra Bulgaristan’ın en yüksek noktasıdır. Denizden 2914 metre yüksekte yer almaktadır. Deneyimli dağcıların yılın her ayında tırmanabileceği söylenen tepeye, turistlerin hava şartlarından dolayı temmuz ve eylül ayında tırmanmaları önerilir.

Kayak Merkezleri

Avrupa’nın en ünlü kayak merkezlerinden biri olan Bansko’nun kayak pistlerini mutlaka görmelisiniz. Zorluk derecelerine göre 17 piste ayrılan dağda kayak yapmak istemezseniz Gondola’nın ilk durağında inebilir, restoranlarda veya kafelerde oturma şansı yakalayabilirsiniz.

 

Lokasyon Sayfasında Detayı Göster
Kapalı