Altınpark, Bursa’nın Nilüfer ilçesinde yer alan doğal atmosferli bir tesistir. Temiz hava, bol oksijen ve manzaralı işletmede sabah açık büfe kahvaltıları ya da diğer öğünlerinizi geçirebilirsiniz. Nilüfer ilçesinde gezecek pek çok yerden sonra yorgunluğunuzu atmak için ideal yerlerden biri olan Altınpark‘ta özel günlerinizi de organize edebilirsiniz.

26 dönüm arazi üzerinde kurulu olan tesis şık bir atmosferde lezzetli yemekler için tercih edebileceğiniz yerler arasında bulunuyor. Altınpark ayrıca Ankara’da Altındağ ilçesinde yer alan bir doğa parkıdır. Ancak yazımızda bahsettiğimiz Altınpark, Bursa ilinde bulunan bir mekandır.

Ailenizle gidebileceğiniz yerler arasında bulunan Altınpark’ta çocuklarınızın güzel zaman geçirebileceği oyun alanları, at binme parkurları ve bol yeşillik alanlar yer alıyor. Ayrıca çevredeki orman manzarası ve dere şırıltısı doğal bir ortamda güzel zaman geçirmenize neden oluyor. Çevrede göreceğiniz köpek, tavus kuşu ve atlar ise ortamın doğallığını pekiştiren etmenler arasında bulunuyor.

Sevdiklerinizle gidebileceğiniz Altınpark‘a özellikle Bursa’da oturuyorsanız ya da yolunuz oradan geçerse uğrayabilirsiniz. Dere kenarında manzaraya karşı alkol almak isterseniz bu mümkün olamıyor. Zira buradaki mekan alkolsüz olarak hizmet veriyor. Mekan işletmecilerinin bir jesti de açık büfe kahvaltıdan sonra ücretsiz olarak at binme seansı hediye ediyor olmaları.

Bursa Altınpark Tesisleri'nde Kahvaltı

Bursa’nın Nilüfer ilçesinde bulunan Altınpark tesislerinde hafta sonları açık büfe kahvaltı hizmeti veriliyor. Yoğun ilgi gören kahvaltıda yaklaşık olarak 100 çeşit kahvaltılık bulunuyor. Peynir çeşitlerinden zeytine, et türlerinden söğüş alternatiflerine, yumurta türevlerinden reçellere, hamur işlerinden kahvaltılık soslara kadar geniş bir ürün yelpazesi bulunan Altınpark, özellikle çocuklarınızla gidecek olursanız çok rahat zaman geçirebileceğiniz yerler arasında bulunuyor.

Siz kahvaltınızı ederken çocuklarınız kendileri için ayrılan özel bölümde eğlenceli zaman geçirebiliyorlar. Hafta içi mekanı ziyaret edecek olursanız serpme kahvaltı servisinden faydalanabiliyorsunuz. Sıcak ve güneşli havalarda gidecek olursanız dere kenarındaki masalarda oturabilmek için erken gitmeniz ya da rezervasyon yaptırmanız gerekebilir.

 Altınpark tesisleri fiyatları; çevrenin güzelliği, ortamın dinginliği ve yemeklerin çeşitliliği düşünüldüğünde pahalı denemeyecek aralıkta bulunuyor. Altınpark’a kahvaltıdan akşam yemeğine, 5 çayından öğle atıştırmasına kadar her zaman gidebiliyorsunuz.

Bursa Altınpark açık büfe kahvaltı fiyatı kişi başı 35 Türk Lirası olarak fiyatlandırılıyor. Hafta içi gittiğiniz zaman alabileceğiniz serpme kahvaltı ücreti ise 1 kişilik 30 Türk Lirası. Serpme kahvaltınıza ek olarak yumurta çeşitleri ve ara sıcak ekletebiliyorsunuz. Yumurta türleri 6 ile 10 Türk Lirası arasında değişiyor. Gözleme çeşitleri ise 8 ile 12 Türk Lirası arasında oluyor. Ayrıca kahvaltıdan sonra at binebilir, dilerseniz burada binicilik eğitimi de alabilirsiniz. Ramazan aylarında da Bursa Altınpark tesisleri iftar menüsü ile ziyaretçilerine hizmet veriyor. Doyurucu porsiyonları ve zengin içeriği ile iftar menüsü fiyatları yaklaşık 40 Türk Lirası oluyor.

* Fiyatlar Eylül 2017 tarihinde güncellenmiştir.

Altınpark Tesisleri Restoran Fiyatları

Altınpark’a kahvaltı dışında öğünleriniz için de gidebiliyorsunuz. Izgara çeşitlerinden salataya, tatlılardan pidelere kadar çeşitli alternatifinizin bulunduğu restoranda az porsiyon seçeneğiniz de bulunuyor. Fiyatlar buna göre değişiklik gösteriyor.

Mekanda karışık ızgara ve pirzola 28 Türk Lirası, köfte ve piliç pirzola ve sucuk 18 Türk Lirası, kuzu şiş, külbastı ve beyti 25 Türk Lirası, tatlılar ve salatalar 8-15 Türk Lirası arasında fiyatlandırılıyor.

* Fiyatlar Eylül 2017 tarihinde güncellenmiştir.
 

Altınpark Tesisleri Düğün Fiyatları

Bursa’daki Altınpark tesislerinde düğün ve pek çok özel gününüzü organize edebilirsiniz. Mekanın 2 farklı bölümünde davet verilebiliyor.

Tesisin açık alan kapasitesi 1500 kişi, kapalı alan kapasitesi ise yaklaşık 450 kişi. Kokteyl vermek isterseniz 1000 ile 2000 kişi arasında misafir davet edebiliyorsunuz. Yemekli organizasyonlar için olması gereken kişi aralığı 750 ile 1000 kişi arasında değişebiliyor.

Ayrıca 500 araca kadar alabilen otopark kapasitesi ile aracınızla gittiğiniz zaman yer bulma sorunu yaşamıyorsunuz.


Organizasyonlarda yemek için fiyat aralığı ise kişi sayısı ve menü içeriğine göre farklılık göstermekle birlikte 30 ile 50 Türk Lirası arasında değişiyor. Organizasyon alanının yerleşim planından masa giydirmeye, canlı müzikten hostes hizmetine, kokteyl servisi ve ekipmanlarından havai fişek gösterisine kadar her şey mekanın yetkilileri tarafından ayarlanıyor.

Altınpark’ta dilerseniz doğum günü etkinlikleri ve evlenme teklifi gibi özel günler de planlayabiliyorsunuz. Beklentilerinizi restoran yetkilileri ile konuşarak unutulmaz bir gün geçirebilirsiniz.

* Fiyatlar Eylül 2017 tarihinde güncellenmiştir.
 

Altınpark Tesisleri Bursa Nasıl Gidilir?

Altınpark Tesisleri'ne gitmek için İstanbul’dan yola çıkılacak olursa yolculuk yaklaşık 1 saat 55 dakika sürecektir.

Otomobil: Adres bilgileri ile navigasyon desteği alarak rahatça ulaşım sağlayabilirsiniz. Mekana ulaşmak için öncelikle Nilüfer ilçesinin Gökçeören Köyü’ne gitmeniz gerekecek. Daha sonra mekanı işaret eden yol tabelalarını da takip edebilirsiniz.

Otobüs: Burulaş 2B Doğancı-Acemler hattında sefer yapan belediye otobüslerini kullanabilirsiniz.