Şanghay’da Alışveriş

Şanghay’da turistler, şehrin tarihi güzelliklerini görmek ve iyi vakit geçirmenin dışında aynı zamanda Şanghay’ın sayısız mağazalarında alışveriş yapmak için de geliyorlar. Şanghay, mağazalarla dolu ünlü caddeler ve büyük alışveriş merkezleri ile alışverişte dünyada ilk sıralarda yer alıyor. Nanjing Caddesi; dünyaca ünlü, mağazalarla ve uluslararası ünlü markalarla kaplanmış ve görülmeden dönülmemesi gereken bir yerdir. Huaihai Caddesi ise butikler, hediyelik eşya dükkanları ile dolup taşıyor.

Hongkou bölgesindeki Sichuan Caddesi yerli ve kaliteli mağazalarıyla popülerliğini korumaktadır. Fakat bu cadde sizin için yeterli olmazsa Xujiahui bölgesini de deneyebilirsiniz. Bu bölge ticari bir bölge olmakla içinde birçok mağazayı da barındırıyor. Caddenin çok yakınında elektronik eşyalar için en iyi mağaza olarak kabul edilen Metro Alışveriş Merkezi bulunmaktadır. Yu Bahçeleri Pazarı, lezzetli çaylar, ünlü Çin porselenleri ve hediyelik eşyalar için hem uygun hem de birçok seçeneğin bulunduğu bir pazar alanıdır. Şanghay Tren İstasyonu yakınlarında bulunan Kerry Ever Bright City’den istediğiniz her şeyi çok uygun fiyata bulabilirsiniz.

Şanghay Kitap Çarşısı, hem yerli hem de uluslararası birçok kitabın bulunduğu, kitapseverlerin yoğun ilgisiyle karşılaşan bir alandır. El yazmaları, hediyelik kartlar, çok eski kitapçıların bulunduğu kitap çarşısı da görülmeye değer yerler arasındadır.

Şanghay’ın her köşesinde meyve ve sebze marketleri bulabilirsiniz. Çok taze olan bu ürünler aynı zamanda da yerlidir.

Lokasyon Sayfasında Detayı Göster
Kapalı