Google+

Arama formu

Şanghay’da Alışveriş

Şanghay şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Ji Cha Zhi Geng Hostel, Kevin's Old House, Paper feat.H12 güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Shilin Classic Guesthouse, Xiuyiyuan Homestay, Shanghai Goodtime Boutique Design Apartment. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Vienna Classic Hotel Shanghai Hongqiao Airport Wuzhong Road, Lanson Place Jin Qiao Residence, Shanghai Marriott Hotel Hongqiao gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Tu Qu International Youth Hostel, Shanghai Old West Gate Hostel, Tours * Soho Garden Hotel (Shanghai City Centre Riverside) tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Şanghay aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Şanghay’da Alışveriş


Şanghay Turları

Şanghay’da turistler, şehrin tarihi güzelliklerini görmek ve iyi vakit geçirmenin dışında aynı zamanda Şanghay’ın sayısız mağazalarında alışveriş yapmak için de geliyorlar. Şanghay, mağazalarla dolu ünlü caddeler ve büyük alışveriş merkezleri ile alışverişte dünyada ilk sıralarda yer alıyor. Nanjing Caddesi; dünyaca ünlü, mağazalarla ve uluslararası ünlü markalarla kaplanmış ve görülmeden dönülmemesi gereken bir yerdir. Huaihai Caddesi ise butikler, hediyelik eşya dükkanları ile dolup taşıyor.

Hongkou bölgesindeki Sichuan Caddesi yerli ve kaliteli mağazalarıyla popülerliğini korumaktadır. Fakat bu cadde sizin için yeterli olmazsa Xujiahui bölgesini de deneyebilirsiniz. Bu bölge ticari bir bölge olmakla içinde birçok mağazayı da barındırıyor. Caddenin çok yakınında elektronik eşyalar için en iyi mağaza olarak kabul edilen Metro Alışveriş Merkezi bulunmaktadır. Yu Bahçeleri Pazarı, lezzetli çaylar, ünlü Çin porselenleri ve hediyelik eşyalar için hem uygun hem de birçok seçeneğin bulunduğu bir pazar alanıdır. Şanghay Tren İstasyonu yakınlarında bulunan Kerry Ever Bright City’den istediğiniz her şeyi çok uygun fiyata bulabilirsiniz.

Şanghay Kitap Çarşısı, hem yerli hem de uluslararası birçok kitabın bulunduğu, kitapseverlerin yoğun ilgisiyle karşılaşan bir alandır. El yazmaları, hediyelik kartlar, çok eski kitapçıların bulunduğu kitap çarşısı da görülmeye değer yerler arasındadır.

Şanghay’ın her köşesinde meyve ve sebze marketleri bulabilirsiniz. Çok taze olan bu ürünler aynı zamanda da yerlidir.