Kopenhag’da Nerede Kalınır?

Kopenhag’da kalabileceğiniz bölgelerin tamamını yazımızda bulabileceksiniz. Kopenhag gibi dünyanın en güvenli şehirlerinden biri olan yerde hem bütçeye uygun hem lüks birçok otel, hostel ve pansiyon bulabilirsiniz. Her sene yapılan araştırmalarda dünyanın en mutlu insanları çıkan Danimarkalıların başkentinde hem çocuklu aileler hem sevgililer hem de arkadaş grupları kendi bütçelerine uygun konaklama tesisi bulabilecekler.

Şehrin merkezi ile Vesterbro arasında bulunan bölgeye Tivoli deniyor. Tivoli Oyun Parkı dolayısıyla küçük büyük herkesin Kopenhag’ta en çok ilgi gosterdiği yer Tivoli’dir. Kopenhag’da beklentiniz ve isteğiniz sakinlik ve tenhalık ise buraya gelmemenizi öneririz çünkü yaz-kış her daim Tivoli, Kopenhag’ın en canlı noktasıdır. Turistler sadece ana istasyon veya oyun parkı Tivoli’de olduğu için değil en hoş eğlence mekânları da burada olduğu için Tivoli’de konaklamayı tercih ederler. Üstelik Kopenhag’ın en önemli turistik noktalarından ikisi olan Ulusal Müze ve Christiansborg Sarayı da Tivoli’dedir.

Kopenhag’da alışveriş alanı Stroget ile Norreport arasında kalan bölge Latin Mahallesi’dir. Vor Frue Kirke Katedrali ile üniversite kampüsünden dolayı yoğun olan bu bölge restoran ve kafelerle dolu olduğu için turistlerin göz bebeğidir çünkü burada sosyal hayat yaşanır. Dolayısıyla Latin Mahallesi’nde birçok konaklama tesisi bulunur.

Nyhavn şeridi Kopenhag’ın en popüler noktasıdır desek abartmış olmayız. Kanal boyunca sıralanmış yapışık ve rengârenk binalar Nyhavn’ı bu kadar çekici kılmaktadır. Bu binaların çoğu bugün otel olarak kullanılmaktadır ve bölgenin popülerliğinden dolayı gecelik ücreti en yüksek olan oteller burada bulunur. Kopenhag’ın ünlü denizkızı heykeli ve popüler barlar ve alışveriş noktaları Nyhavn’da bulunur.

Indre By ismiyle bilinen şehir merkezinde konaklarsanız adeta zaman makinasına binip Orta Çağ’a gitmiş gibi hissedeceksiniz. Eski ama çok iyi korunmuş binalar, müzeler, kiliseleri ile Indre By gerçekten Orta Çağ’dan kalma bir yerdir. Dolayısıyla turistlerin en gözde konaklama tercihlerinden biridir. Kopenhag'ın merkezinde kalmayı tercih etmezseniz şehir merkezi dışındaki yerlerde de hoş otel ve pansiyonlar bulabilirsiniz. Örneğin Christianshavn çok hoş bir mahalledir ve eğlencelidir. Hollanda'yı andıran Flemenk tarzı mimarisi ve caddeleri sebebiyle buranın diğer adı "Küçük Amsterdam"dır. Her ne kadar hippi bir havası olsa da Christianshavn'da önemli bir opera binası da bulunur. Burada gerçekleşen etkinlikler ve eğlence sektörünün gelişmesinden dolayı turistler burada otel bulmayı tercih edebiliyor.

Kopenhag şehrinin batı yakasında adına “Göller Bölgesi” denen ve yapay göllerden oluşan bir bölge bulunur. Yürüyüş yapmak için uygun patikalarla çevrili olması, yapay göllerin meydana getirdiği hoş manzara ve güzel otellerin burada bulunması turistlerin ilgisini çeker. Buranın diğer avantajı botanik bahçesine ve Kopenhag’ın en meşhur yeme-içme ve eğlence noktası Torvehallerne’ye yakın olmasıdır. Torvehallerne hakkında detaylı bilgiyi gece hayatı bölümünde bulabileceksiniz. Son olarak Kopenhag'ın Dragor, East Amager, Osterbro ve Valby isimli mahallelerinin şehir merkezine uzak olduğunu ve burada size uygun bir otel bulsanız bile merkezden uzak kalacağınızı hatırlatmak isteriz.

Size Kopenhag'da kalınabilecek bölge ve mahalleleri tanıtmaya çalıştık. Danimarka gibi gelişmiş bir ülkenin başkentinde 2 veya 3 yıldızlı bir otelde bile yüksek kalitede hizmet alırsınız. Bu yüzden içiniz rahat bir şekilde bütçenizi aşmayacak bir tesiste odanızı ayırtabilirsiniz. Kopenhag’a yaz mevsiminde gidecekseniz mutlaka en az 3-4 ay önceden odanızı ayırmayı unutmayınız.

Lokasyon Sayfasında Detayı Göster
Kapalı