Google+

Arama formu

ABD’nin önemli ekonomik şehirlerinden birisi olan Detroit, Michigan...
Devamı oku
Polis: 911 Acil: 911 Yangın: 911
Devamı oku
Yeni yıl- 1 Ocak, Noel Bitiş Tatili- 4 Ocak, M.Luther King’i anma Günü- 19...
Devamı oku
Özellikle yaz ve sonbahar aylarında Detroit (Michigan)'da...
Devamı oku
Detroit alışveriş zevkinize göre birçok seçenek sunan bir şehirdir. Butik...
Devamı oku
Detroit gece hayatı bakımından renkli olduğu kadar tehlikeli bir şehirdir...
Devamı oku
Detroit çok büyük olmasının yanında çok büyük bir finans merkezi...
Devamı oku
Detroit her ne kadar büyük bir şehir olsa da turistler tarafından çok...
Devamı oku
Detroit büyük bir kent olmasına rağmen şehir içi ulaşımda kısıtlı...
Devamı oku
Amerika’nın büyük şehirlerinden birisi olan Detroit, aynı zamanda Kanada...
Devamı oku
Uçak ile Chicago aktarmalı olarak Detroit’e ulaşabilirsiniz. Bunun...
Devamı oku
Detroit karasal - ılıman bir iklime sahiptir. Şehirde her mevsim yağış...
Devamı oku
Detroit’e gitmek için Amerika vizesi gerekmektedir. Amerikan vizesi almak...
Devamı oku
T.C.DETROİT FAHRİ BAŞKONSOLOSLUĞU Telefon: +1 (248) 701-1050 Fax: +1 (248...
Devamı oku
Detroit (GMT -5) ile Türkiye (GMT +3) arasında 8 saat zaman farkı vardır....
Devamı oku
Detroit’de resmi dil olarak Amerikan İngilizcesi kullanılmaktadır.
Devamı oku
Detroit’da para birimi olarak ABD Doları kullanmaktadır.
Devamı oku
Detroit konum olarak Kuzey ucunda Michigan eyaletine bağlı olan ve Kanada...
Devamı oku
ABD’nin siyahi kenti olarak bilinen Detroit, aynı zamanda ülkenin...
Devamı oku
Yerel Saat - : - / -
Kur Farkı 1 USD = 0.00
Priz Tipi Type B100-125V-15 A
Hava Durumu -- ℃
Yıllık Ortalama Sıcaklık
Oca -3.6℃
Şub -2.4℃
Mar 2.3℃
Nis 9.2℃
May 15.3℃
Haz 20.8℃
Tem 23.4℃
Ağu 22.3℃
Eyl 18.2℃
Eki 11.9℃
Kas 5.5℃
Ara -0.9℃
Kısa Kısa...
Ülke: Amerika Birleşik Devletleri / Nüfus: 5.200.000 / Dil: Amerikan İngilizcesi / Din: Hristiyan / Para Birimi: Amerikan Doları / Ortalama Kaç Günde Gezilir: 2 Gün / İklim: Karasal İklim / Big Mac Index: $ 4.79 (Türkiye $ 3.87) /  

Detroit Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Detroit Hakkında Bilinmesi Gerekenler

ABD’nin siyahi kenti olarak bilinen Detroit, aynı zamanda ülkenin önemli bir ekonomik kenti olarak da bilinir. Birçok ünlü otomotiv firmasının yanında dünyaca ünlü markalara ev sahipliği yapar. Metropol alanı 7000.000 nüfusa sahip olan Detroit, banliyöleriyle birlikte 5.200.000’lik nüfusuyla ABD’nin en kalabalık şehirlerinden biridir. Yerel idare bakımından ise başkenti olduğu Michigan eyaletine bağlıdır.

Detroit 1701 yılında Fransız Cadillac ve daha birkaç kişi tarafından kurulmuştur. Şehir merkezinde genellikle siyahi vatandaşlar nüfusluyken, açık tenli vatandaşlar ise daha çok banliyölerde yaşamaktadır. Detroit ABD’nin otomotiv şehri olarak bilinmektedir. General Motor, Ford, Cryhsler bu şehrin en önemli markaları arasında yer alır. Bu nedenle Detroit, dünyanın en büyük otomotiv fuarına da ev sahipliği yapar. Tam bir finans şehri olan Detroit turistik açıdan ise genellikle ilgi çekmemektedir. Ancak son yıllarda yapılan yatırımlarla bu açık kapatılmaya çalışılmaktadır.

Tanıtıcı Video:
 

 

Detroit Nerededir?

Detroit konum olarak Kuzey ucunda Michigan eyaletine bağlı olan ve Kanada sınırında yer alan bir şehirdir.

Detroit Gezilecek Yerler

Detroit Gezilecek Yerler

Detroit her ne kadar büyük bir şehir olsa da turistler tarafından çok tercih edilen bir şehir değildir. Bunda şehrin tam bir finans merkezi olması ve suç oranının yüksekliği etkilidir. Ancak yine de Detroit’de gezip görülmeye değer yerler bulunabilir. Genellikle sokak sanatları, müzeleri ve modern yapıları Detroit’in en ilgi çeken yanlarıdır.

Detroit'e Ne Zaman Gidilir?

Detroit karasal - ılıman bir iklime sahiptir. Şehirde her mevsim yağış görülür. En yağışlı dönemi haziran – ağustos ayları arasıdır. Kış ayları sert soğuk yaz ayları ise ılıman geçmektedir. Seyahat için en uygun zaman aralığı nisan - mayıs ayları arasıdır. Bu aylarda ortalama sıcaklık 13 derece civarıdır.

Detroit'e Nasıl Gidilir?

Uçak ile Chicago aktarmalı olarak Detroit’e ulaşabilirsiniz. Bunun yanında uluslararası havayolu şirketleriyle de aktarmalı olarak ulaşım mümkündür. Toplam uçuş süresi ise aktarma dâhil 15 saattir.

Detroit (Michigan) şehrine ulaştıktan sonra etrafı kolayca gezmek için araç kiralamanız mümkündür. Aşağıdaki arama kutusunu kullanarak, tek bir tıklamayla tüm ünlü firmalardan araç kiralama teklifi alabilirsiniz.

Araç Kiralama

Detroit'te Nerede Kalınır?

Amerika’nın büyük şehirlerinden birisi olan Detroit, aynı zamanda Kanada ile sınırı olan bir kenttir. Önemli finans kentlerinden birisi olan Detroit, diğer şehirlere kıyasla turistik açıdan çok fazla tercih edilmese de yıl içerisinde özellikle iş seyahatleri için ziyaretçilerine ev sahipliği yapmaktadır. Kış mevsimi sert ve soğuk geçen şehirde yıl boyunca çok fazla yağış görülmektedir. Şehir içerisindeki oteller çoğunlukla şehir merkezinde bulunmaktadır ve çoğu otel lüks konaklama hizmeti sağlamaktadır. Detroit’e aktarmalı uçuşlarla varabilirsiniz. Kısa süreli tatillerde hem Detroit’i gezebilir hem de Kanada sınırına geçebilirsiniz.


Detroit'te Nerede Kalınır?
 

İpucu: Otellerde seyahatinizden iki veya üç ay öncesinde rezervasyon yaparsanız çok daha uygun fiyatlara yer bulabilirsiniz. Ayrıca Detroit otel fırsatlarını buradan görebilirsiniz.

Booking.com

Detroit Otelleri

ABD’nin önemli ekonomik şehirlerinden birisi olan Detroit, Michigan eyaletine bağlıdır. Kanada sınırında yer alan bu şehir aynı zamanda dünyaca ünlü birçok markaya ev sahipliği yapmaktadır. Ekonomi merkezi olduğu için yıl boyunca çok fazla turistin ilgi odağı haline gelen bir şehir olmasa da nisan - haziran ayları arasında gidildiğinde keyifli bir gezi için ideal bir şehirdir. Aktarmalı uçuşlarla veya kara yolu ile Detroit’e varabilirsiniz.


Detroit Otelleri
 

Konaklama için her bütçeye göre birçok farklı otel bulunmaktadır. Planlamış olduğunuz gezi rotası ve bütçeye göre birçok farklı otel konsepti arasından size en uygun olanını seçebilirsiniz. Yüzlerce kişinin yararlandığı ve en uygun alternatifleri sunan Detroit otelleri rehberimizin devamını okumak için tıklayın.

Detroit Şehir İçi Ulaşım

Detroit Şehir İçi Ulaşım

Detroit büyük bir kent olmasına rağmen şehir içi ulaşımda kısıtlı imkanlara sahiptir. Otobüs ve taksilerin kullanıldığı şehirde yalnızca şehir merkezindeki kısıtlı yerlere ulaşım sağlanmaktadır. Banliyölere ulaşım sağlamak için taksi veya araç kiralama yöntemi yaygın olarak tercih edilir.

Detroit Mutfağı

Detroit Mutfağı

Detroit çok büyük olmasının yanında çok büyük bir finans merkezi olmasından dolayı yerel restoranların yanında dünya mutfaklarından lezzetlerde bulunan birçok restoran bulunmaktadır. Şehirde balıkçılık çok gelişmiştir ve bu yüzden deniz ürünleri bolca tüketilir. Bunun yanında Michigan usülü pizza’da Detroit’in ünlü lezzetleri arasındadır. Greektown çevresinde ise Yunan mufak kültürüne ait birçok restoran bulunabilir. Bu restoranlarda Türk yemek kültürüne hiç yabancı olmayan yemekleri de tadabilirsiniz. Ayrıca şehrin en yüksek binalarından olan Renaissance Centre’da dünyanın en büyük teras restoranları bulunmaktadır.

Detroit Gece Hayatı

Detroit Gece Hayatı

Detroit gece hayatı bakımından renkli olduğu kadar tehlikeli bir şehirdir. Gece hayatı şehir merkezinin içinde yoğunlaşmış bar ve gece kulüplerinde yaşanmaktadır. Genellikle bira ve Michigan şarapları tüketilen bu mekânlarda fiyatlar ise normaldir. Detroit suç oranı bakımından ABD’nin en tehlikeli şehirlerinden biridir. Çeteleşme çok yaygın olduğundan gece geç saatlere kadar bu mekânlarda kalmamak ve gece tek başına veya yaya olarak otele dönmemek çok faydalı olacaktır. En popüler mekânlar ise aşağıda listelenmiştir. 

Detroit'te Alışveriş

Detroit alışveriş zevkinize göre birçok seçenek sunan bir şehirdir. Butik dükkanlar ve büyük markalara ait mağazalar iç içe geçmiştir. Almak istediğiniz ürüne yönelik tavsiyelerde bulunmak gerekirse, giyim alışverişi için Woodward Bulvarı’nda bulunan Moosejav kaliteli bir parakende giyim mağazasıdır ve fiyat olarak da oldukça uygundur. Bunun yanında Suite Caddesi’nde yer alan Division Street Boutiqe’de oldukça kaliteli giyim ürünleri sunan butik mağazlardan biridir.

Kitap alışverişi için en uygun adres Lafeyette sokağında yer alan John K. King Books’dur. Bünyesinde barındırdığı 500.000 kitap ile ABD’nin en büyük kitapçılarından biridir. Canfield bölgesinde bulunan Shinola’da ise seçkin saat ve deri ürünlerini bulabilirsiniz. Müziğiyle de ünlü olan Detroit’te müzik ürünleri alışverişi için ise en uygun adres Grand Bulvar’da ki Submerge Recors’dur diyebiliriz. Gıda alışverişi için ise şehirde birçok noktada süpermarketler bulunmaktadır.

Fiyatların yüksek olabileceğini unutmayarak bütçenize göre hediyelik eşya alışverişi yapmanız mümkündür. 

Detroit Festivaller

Özellikle yaz ve sonbahar aylarında Detroit (Michigan)'da gerçekleştirilen festivaller muhteşem görüntülere ve şovlara sahne olmaktadır. Bölgeyi ziyaret edeceğiniz dönemde herhangi bir festivale denk gelirseniz mutlaka katılmalı ve yerel halkla kaynaşmalısınız. 

 • Detroit Otomobil Fuarı (Haziran)
 • Dünya Afrika Festivali (Ağustos)
 • Detroit Caz Festivali (Eylül)
 • Arts, Beats & Eats Festival (Eylül)

Detroit Resmi Dili

Detroit’de resmi dil olarak Amerikan İngilizcesi kullanılmaktadır.

Detroit Vize İşlemleri

Detroit’e gitmek için Amerika vizesi gerekmektedir. Amerikan vizesi almak sizi biraz uğraştırabilir ama aldıktan sonra çok rahat edersiniz. Çünkü Amerikan vizeleri genellikle on yıllık verilir ve bu süre içinde tekrar tekrar uğraşmak zorunda kalmazsınız. Amerikan vizesi almak için internet üzerinden DS-160 formunu eksiksiz doldurup, randevu tarihinin en az 3 iş günü öncesinde elektronik imzanız ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Vize almak için yapmanız gerekenler hakkında bilgi almak için buraya göz atabilirsiniz.

Detroit Dış Temsilcilikleri

T.C.DETROİT FAHRİ BAŞKONSOLOSLUĞU

Detroit Saat Farkı

Detroit (GMT -5) ile Türkiye (GMT +3) arasında 8 saat zaman farkı vardır. Türkiye’de saat öğlen 12.00 iken, Detroit’de gece 04.00’dür.

Detroit Para Birimi

Detroit’da para birimi olarak ABD Doları kullanmaktadır.

Detroit Resmi Tatiller

 • Yeni yıl- 1 Ocak,
 • Noel Bitiş Tatili- 4 Ocak,
 • M.Luther King’i anma Günü- 19 Ocak,
 • Washington’un Doğum Günü- 16 Şubat,
 • Anma Günü- 25 Mayıs,
 • Bağımsızlık Günü- 3-4 Temmuz,
 • İşçi Bayramı- 7 Eylül,
 • Columbus Günü- 12 Ekim,
 • Gaziler Günü- 11 Kasım,
 • Noel- 25 Aralık

Detroit Faydalı Bİlgiler

 • Polis: 911
 • Acil: 911
 • Yangın: 911