Google+

Santo Domingo’da Gezilecek Yerler

17811 Kas 2016Lokasyon Detay

Santo Domingo lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz Colonial House, Hotel Second Home, Apartamento en Gazcue. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz Catalonia Santo Domingo, Spacious Oceanfront Condo gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz San Jose De La Montaña, Apartamento DN, Hotel Jade otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Santo Domingo aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Santo Domingo’da Gezilecek Yerler

Yeni Dünya’daki ilk İspanyol sömürgesi olan şehir, yine Yeni Dünya’daki ilk üniversite, ilk katedral, ilk kale ve ilk manastırın kurulduğu yerdir. Şehrin sömürgecilik döneminden kalan merkezi, Zona Colonial, UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınmıştır.

Santo Domingo şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Santo Domingo: Ses Kılavuz 3 saatte Walking Tour (17.26 €), Boca Chica Otelleri Santo Domingo Özel Transferi (17.26 €), Trikke tarafından Santo Domingo Tur (30.2 €), Santo Domingo: Tam Gün Saona Island Excursion (103.56 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.

Basilica Cathedral of Santa María la Menor

011 Kas 2016Gezilecek Yerler

Basilica Cathedral of Santa María la Menor

Santa María la Menor katedrali Zona Colonial denilen sömürgecilik döneminden kalmış koruma altındaki tarihi bölgede yer alır. Tüm Amerika kıtasındaki en esli katedraldir. İnşaı 1512-1540 yılları arasında gerçekleşmiştir. Yeni Dünya’da kurulmuş ilk katedral olma özelliğini taşır.

-

Museo de las Casas Reales

011 Kas 2016Gezilecek Yerler

Museo de las Casas Reales

Museo de las Casas Reales (Kraliyet Evleri Müzesi) sömürgecilik döneminde inşa edilmiş ve Zona Colonial denilen sömürgecilik döneminden kalmış koruma altındaki tarihi bölgede yer önemli kültürel eserlerdir. Sömürgeci askerlerin ikameti için yapılmış olan evler aynı zamanda sömürgecilik faaliyetinin yürütüldüğü ofisler olarak da zamanında hizmet vermiştir.

-

Alcázar de Colón

311 Kas 2016Gezilecek Yerler


Alcázar de Colón

Alcázar de Colón, ya da Columbus Alcazar, Zona Colonial denilen sömürgecilik döneminden kalmış koruma altındaki tarihi bölgede yer alır. Binada The Museo Alcázar de Diego Colón adlı müze yer almaktadır. Bu müzenin koleksiyonunda Karayiplerde bulunan en önemli geç Ortaçağ ve Rönesans dönemi sanat eserleri yer almaktadır. Ülkenin en çok ziyaret edilen müzesidir.

-

Faro a Colón

011 Kas 2016Gezilecek Yerler

Faro a Colón

Río Ozama’nın doğusunda yer alan bu muhteşem anıt tartışmalı geçmişiyle ünlüdür. 10 apartman katı yüksekliğinde bir haç şeklinde göklere uzanan yapıda haçı oluşturan kolların kesim noktasında Colombus’un mezarı olduğu idda edilir. Bu konuda İspanya ve İtalya itiraz etmekte ve amiralin kemiklerinin kendilerinde olduğunu söylemektedir.

-

Santo Domingo’da görülmesi gereken diğer yerler

011 Kas 2016Gezilecek Yerler

Santo Domingo’da görülmesi gereken diğer yerler

Jardin Botanico Nacional, Puerta del Conde, Monasterio San Fancisco, Ulusal Kütüphane, Calle de Las Damas.

-

Santo Domingo ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-