Google+

Arama formu

Santo Domingo’da Gezilecek Yerler

Santo Domingo şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Habitacion Amueblada, Casa Patricia, Habitaciones Las Carreras güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Residence Parque, Apt 1-C Las Dallias II, Bella Vista, Ocean View Santo Domingo. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Hotel Shakey, Hotel Alcaldeza, Crowne Plaza Santo Domingo gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Rooms10dollar, 10 dolares la habitación, Residenz Vesuvio tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Santo Domingo aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Santo Domingo’da Gezilecek Yerler

Yeni Dünya’daki ilk İspanyol sömürgesi olan şehir, yine Yeni Dünya’daki ilk üniversite, ilk katedral, ilk kale ve ilk manastırın kurulduğu yerdir. Şehrin sömürgecilik döneminden kalan merkezi, Zona Colonial, UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınmıştır.

Basilica Cathedral of Santa María la Menor

Basilica Cathedral of Santa María la Menor

Santa María la Menor katedrali Zona Colonial denilen sömürgecilik döneminden kalmış koruma altındaki tarihi bölgede yer alır. Tüm Amerika kıtasındaki en esli katedraldir. İnşaı 1512-1540 yılları arasında gerçekleşmiştir. Yeni Dünya’da kurulmuş ilk katedral olma özelliğini taşır.

Museo de las Casas Reales

Museo de las Casas Reales

Museo de las Casas Reales (Kraliyet Evleri Müzesi) sömürgecilik döneminde inşa edilmiş ve Zona Colonial denilen sömürgecilik döneminden kalmış koruma altındaki tarihi bölgede yer önemli kültürel eserlerdir. Sömürgeci askerlerin ikameti için yapılmış olan evler aynı zamanda sömürgecilik faaliyetinin yürütüldüğü ofisler olarak da zamanında hizmet vermiştir.

Alcázar de Colón


Alcázar de Colón

Alcázar de Colón, ya da Columbus Alcazar, Zona Colonial denilen sömürgecilik döneminden kalmış koruma altındaki tarihi bölgede yer alır. Binada The Museo Alcázar de Diego Colón adlı müze yer almaktadır. Bu müzenin koleksiyonunda Karayiplerde bulunan en önemli geç Ortaçağ ve Rönesans dönemi sanat eserleri yer almaktadır. Ülkenin en çok ziyaret edilen müzesidir.

Faro a Colón

Faro a Colón

Río Ozama’nın doğusunda yer alan bu muhteşem anıt tartışmalı geçmişiyle ünlüdür. 10 apartman katı yüksekliğinde bir haç şeklinde göklere uzanan yapıda haçı oluşturan kolların kesim noktasında Colombus’un mezarı olduğu idda edilir. Bu konuda İspanya ve İtalya itiraz etmekte ve amiralin kemiklerinin kendilerinde olduğunu söylemektedir.

Santo Domingo’da görülmesi gereken diğer yerler

Santo Domingo’da görülmesi gereken diğer yerler

Jardin Botanico Nacional, Puerta del Conde, Monasterio San Fancisco, Ulusal Kütüphane, Calle de Las Damas.