Topuk Yaylası

Topuk Yaylası rakım olarak 1300 metrede, Fenerbahçe Spor Kulübü‘ne ait olan bir sosyal tesistir. Düzce‘nin Kaynaşlı ilçesinde bulunan Topuk Yaylası’ndaki Fenerbahçe Spor Kulübü Topuk Yaylası Kamp ve Dinlenme Tesisleri 150 dönümden büyük bir arazi üzerinde ve 2 bin 500 metrekarelik bir alanda yer alır. Alanın tamamı doğal ahşap malzemeden yapılmıştır.

Tesisin kullanım alanı, üzeri açık spor alanları ve bunlara bağlı ek tesislerden meydana gelir. Tesisin de içinde bulunduğu Kaynaşlı’da bir de Topuk Yaylası Göleti vardır. Burada her yıl geleneksel Topuk Yayla Şenlikleri düzenlenir. Yöresel sanatçıların katılımıyla halaylar çekilir. Yayla, Düzce’ye 33, Kaynaşlı‘ya ise yaklaşık 15 kilometre mesafede bulunur. Topuk Yaylası Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından alındıktan sonra Topuk Yaylası Resort & Sport Otel inşa edilmiştir. Yolunuz Düzce’ye düşecek olursa burayı ziyaret edebilirsiniz.

TOPUK YAYLASI

Fenerbahçe Topuk Yaylası Resort & Sport

Bölgede konaklama yapabileceğiniz ve farklı etkinlikler için organizasyonlar düzenleyebileceğiniz Fenerbahçe Topuk Yaylası Resort&Sport otelde 40 adet standart ve 40 adet dubleks olmak üzere toplam 80 oda yer alıyor. Bütün odalarda merkezi ısıtma-soğutma sisteminin yanı sıra TV, telefon, elektronik kasa, gar dolap, saç kurutma makinesi, duş, mini bar, kablosuz internet bağlantısı, banyoda telefon, balkon ve iki katlı odalarda oturma grubu bulunuyor.

Mekanı toplantılarınız için kullanmak isterseniz 25-100 kişilik günışığı alan toplantı ve çalıştay odaları, kurumsal etkinliklerde de kullanılabiliyor. Tesis Fenerbahçe Spor Kulübü‘nün kamp alanı olarak da hizmet verdiğinden aktivite olanakları oldukça zengin. Tesiste 3 adet UEFA standartlarında çim futbol sahası, kış turizmi için kayak pisti, gece yapılacak müsabakalar için aydınlatma sistemi, 400 kişilik seyirci tribünü, gölün çevresinde 2 kilometre yürüyüş yolu, orman içine yapılan 4,5 kilomettrelik treking parkuru bulunuyor.

Ayrıca konforlu bir tatil için piknik alanı, saha çevrelerinde tartan pist, standartlara uygun kapalı voleybol ve basketbol sahaları, 2 adet sauna, fin hamamı, Türk hamamı, fitness merkezi, masaj salonu, locanium-kapalı yüzme havuzu de yer alıyor. Göl kenarında 1500 kişiye kadar konuk ağırlanabilen bir kokteyl alanı olduğunu da belirtelim.

Topuk Yaylası Kahvaltı Fiyatları

Topuk Yaylası’na gidecek olursanız tesisin açık büfe kahvaltısını mutlaka deneyimlemelisiniz. Manzara eşliğinde birbirinden lezzetli kahvaltılıklarla güne güzel bir başlangıç yapıp sonra yürüyüş parkurunda bol oksijenli bir tur atabilirsiniz. Kahvaltı fiyatlarına gelecek olursak açık büfe fiyatı hafta içi kişi başı 30 TL, hafta sonu ise kişi başı 40 TL.

Açık büfe kahvaltının saatleri 07:30’dan başlayarak 10:30’a kadar devam ediyor. Gittiğinizde saat 10:30’u geçmişse kahvaltınızı serpme olarak alabiliyorsunuz.

TOPUK YAYLASI

Topuk Yaylası İletişim

Topuk Yaylası nerede diyecek olursanız Adres: Bıçkıyanı Köyü / Kaynaşlı / Düzce
Telefon: (0380) 547 70 77
Fax: +90 (380) 547 74 00
[email protected]

Topuk Yaylası Ulaşım

Aracınız ile gidecek olursanız; İstanbul-Bolu istikametinden gitmelisiniz. Eski Bolu Dağı yolundan, İsmail’in yeri et lokantasını geçtiğiniz gibi, sağa dönüp tabelaları takip ederek yaklaşık 30-40 dakika sonra tesise ulaşabilirsiniz.