Google+

Düzce

Düzce - : - / -
--℃
1 TRY=0.00
Type F250V16 A
 • Ocaweather-icon3℃
 • Şubweather-icon5℃
 • Marweather-icon8℃
 • Nisweather-icon12℃
 • Mayweather-icon16℃
 • Hazweather-icon20℃
 • Temweather-icon22℃
 • Ağuweather-icon22℃
 • Eylweather-icon19℃
 • Ekiweather-icon14℃
 • Kasweather-icon10℃
 • Araweather-icon6℃
Nüfus: 219.533 / Dil: Türkçe / Para Birimi: Türk Lirası (TRY) / İklim: Karadeniz / Ortalama Kaç Günde Gezilir: 2 gün

Düzce Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Karadeniz Bölgesi'nde yer alan Düzce ilinde önemli oranda Karadeniz iklimi etkilidir. Bazı durumlarda batıdan komşu olduğu Marmara iklimi etkileri de hissedilir. Düzce'nin kuzeyinde Akçakoca, kuzeydoğusunda Yığılca, kuzeybatısında Çilimli ve Cumayeri, batısında Gümüşova ile güneydoğusunda Gölkaya ilçesi bulunmaktadır.

Batı Karadeniz’in tek antik kenti olarak adlandırılan Düzce, ekonomik ve sosyal gelişmelerle hep yükselme yolundadır. Düzce ekonomisinde tarım sektörü, Düzce'nin gelir kaynağında önemli yer teşkil etmektedir. Aynı zamanda küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık ve saniyede de kendini geliştirmiş olan Düzce, kaplıcalarıyla da ziyaretçilerin ilgi odağıdır.

Yaz ve kış turizminin merkezlerinden biri olan Düzce, her mevsim doğa ile baş başa kalıp, şehrin gürültü ve kalabalığından uzaklaşmak için tercih edilebilecek nadide yerlerdendir. Özellikle dağ yürüyüşü, salcılık, safari gibi doğa sporlarına ilgi duyuyorsanız Düzce’de vaktinizi değerlendirebilirsiniz.

 

 

Efteni Gölü

3511 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Efteni Gölü

Elmacık Dağı silsilesinin eteğinde ve Düzce Ovası mevkiinde yer alan Efteni Gölü, Düzce'nin 14 kilometre güneybatısında bulunmaktadır. Ekolojik açıdan oldukça zengin olan göl, Büyük Melen aracılığıyla Karadeniz’e dökülmektedir. Efteni Gölü’nde toplam 150 çeşit kuş türü bulunur.

-

Düzce lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz Sivrikaya Hotel, Gosterisli Otel, Hotel Almina Park. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz Hotel Duzce, Düzce Anil Hotel gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz Pelemir Hotel, Hizel Hotel, Hotel Duzce Surur otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Düzce aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Konuralp Müzesi

3711 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Konuralp Müzesi

Antik Roma Kenti üzerine konumlanmış Düzce'nin Konuralp beldesinde bulunan bu müzede Roma İmparatorluğu’nun günümüze bırakmış olduğu nadide eserler sergilenmektedir. Yapımı 1992'de biten müze, iki yıl ara ile ziyaretçilere açılmıştır. Konuralp Müzesi'nde toplam 6118 eser sergilenmektedir.

-

Melen Çayı

3111 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Melen Çayı

Rafting sporunun merkezi sayılabilecek Melen Çayı, Düzce'nin Yığılca ilçesinde bulunmaktadır. Senenin belirli dönemlerinde amatör ve ya profesyonel kano sporcularının uğrak noktalarından biridir.

-
Gezilecek yerler listesinin devamını görmek için tıklayın.

Düzce, Karadeniz Bölgesi’nin Batı Karadeniz bölümünde yer almaktadır. İlin doğusunda ve güneyinde Bolu, batısında Sakarya, kuzeyinde Zonguldak ve Karadeniz illeri bulunmaktadır.

Geolocation

Balkanlardan gelen soğuk hava ve tam bir Karadeniz iklimine sahip olan Düzce, bol yağışlı bir iklim yapısına sahiptir. Bu nedenle Düzce’ye turizm amaçlı seyahat edilecek en iyi aylar yaz aylarıdır.

Düzce’ye kara yolu ile ulaşım mümkündür. Otobüs şirketlerinden her gün Düzce’ye sefer düzenlenmektedir. Otomobil ile seyahat edecekler için; İstanbul 217 kilometre, Ankara 236 kilometre, Antalya 639 kilometre, Adana 722 kilometre, Artvin 1084 kilometre mesafededir.

Düzce merkez ve sahil taraflarında 3, 4 ve ya 5 yıldızlı oteller mevcuttur. Bunların yanında Fenerbahçe’ye ait sosyal tesisler, pansiyonlar, apart otellerde ve kamp alanlarında da konaklayabilirsiniz.

Düzce onlarca otel alternatifi sunmaktadır. Aşağıdaki seçeneklerden size uygun oteli Booking.com aracılığıyla bulabilirsiniz. Üstelik pek çok otelde ücretsiz iptal seçenekleriyle..

Düzce Otel Önerileri booking-logo

Sehir Merkezine En Yakın Düzce Otelleri

En Uygun Fiyatlı Düzce Otelleri

Sizin İçin Seçtiğimiz Düzce Otelleri

Ücretsiz WiFi hizmeti sunan Düzce Otelleri

Düzce’de şehir içi ulaşım halk otobüsleri, dolmuş ve taksiler ile sağlanmaktadır. Belediyenin otobüs saatlerine bu linkten ulaşabilirsiniz.

Düzce ilinin damak tadı genellikle hamur işi ürünler ve yeşil sebzeler üzerine yoğunlaşmıştır. Bunlardan bazıları Arnavut böreği, şıl börek, göbete ve mantısı, katlama, sarı burma ve su böreği, Boşnak böreği ve tatlısı, gözleme, höşmerim ve tavuklu keşkeği, lepsi, mamursa ve halujları, kara lahana yemeği ve mısır ekmeğidir.

Popüler Restoranlar

Çiftlik Restoran: Arkadaşlarınızla günün yorgunluğu atabileceğiniz bir mekandır. Yemekleri ve mezeleri ile meşhur bu yer, Düzce merkez Gaziantep Caddesi’nde bulunmaktadır.

Aydınpınar Alabalık: Güveçte alabalık ve mantarı ile ünlü olan mekan, Düzce Aydınpınar Koyu’nda bulunan gürül gürül akan bir derenin yanında hizmet vermektedir.

Bahşiş

Türkiye’de bahşiş verme oranı kişinin memnuniyetine göre değişse de ortalama miktar, toplam hesabın yüzde 7-10’u arasındadır. Bazı mekanlarda bahşiş miktarı hesabın içine yedirildiğinden, ödeme yaparken buna dikkat ederek bahşiş bırakmak gerekir.

Düzce’de aktif bir gece hayatı bulunmamaktadır. Fakat sohbet edip çayınızı, kahvenizi içebileceğiniz güzel kafeler mevcuttur. Bunlardan bazıları Yeşil Köşe, Bayramefendi Osmanlı Kahvecisi, Lavinya Cafe’dir.

Düzce Festivaller

Nisan Turizm Haftası (Merkez - 15-22 Nisan) Düzce’nin yayla, şelale, mağara, piknik yerleri, rafting alanları, denizi gibi turizm varlıklarına dikkat çekmek amacıyla kutlanan haftadır.

Yayla Şenlikleri:Yayla şenliklerinde halk oyunları gösterileri, mahalli sanatçılardan müzik konserleri, çeşitli etkinlikler ve yarışmalar düzenlenmektedir.

Kardüz Yayla Şenliği (Gölyaka/Temmuz birinci haftası)

Çınardüzü Köyü Odayeri Geleneksel Yayla Şenliği (Beyköy/Temmuz dördüncü haftası - Ağustos birinci haftası)

Sinekli Yayla Şenliği(Beyköy/Temmuz dördüncü haftası)

Kirazlı Köyü Kiraz Şenliği (Merkez - Mayıs 3. haftası)

Düzce'ye seyahat ettiğiniz sırada alınabilecek en güzel şey fındık ve tütün kolonyasıdır. Bu gibi ürünleri Düzce merkez çarşıda bulabilirsiniz.

Acil Yardım: 112

Yangın: 110

Polis: 155

Belediye: 0380 524 58 21