Düzce’de Gezilecek Yerler

Yaz ve kış turizminin merkezlerinden biri olan Düzce, her mevsim doğa ile baş başa kalıp, şehrin gürültü ve kalabalığından uzaklaşmak için tercih edilebilecek nadide yerlerdendir. Özellikle dağ yürüyüşü, salcılık, safari gibi doğa sporlarına ilgi duyuyorsanız Düzce’de vaktinizi değerlendirebilirsiniz.

Efteni Gölü

Elmacık Dağı silsilesinin eteğinde ve Düzce Ovası mevkiinde yer alan Efteni Gölü, Düzce'nin 14 kilometre güneybatısında bulunmaktadır. Ekolojik açıdan oldukça zengin olan göl, Büyük Melen aracılığıyla Karadeniz’e dökülmektedir. Efteni Gölü’nde toplam 150 çeşit kuş türü bulunur.

Konuralp Müzesi

Antik Roma Kenti üzerine konumlanmış Düzce'nin Konuralp beldesinde bulunan bu müzede Roma İmparatorluğu’nun günümüze bırakmış olduğu nadide eserler sergilenmektedir. Yapımı 1992'de biten müze, iki yıl ara ile ziyaretçilere açılmıştır. Konuralp Müzesi'nde toplam 6118 eser sergilenmektedir.

Melen Çayı

Rafting sporunun merkezi sayılabilecek Melen Çayı, Düzce'nin Yığılca ilçesinde bulunmaktadır. Senenin belirli dönemlerinde amatör ve ya profesyonel kano sporcularının uğrak noktalarından biridir.

Pürenli Yaylası

Doğanın tüm renkleriyle karşılaşabileceğiniz Pürenli Yaylası, Düzce'ye 28 kilometre mesafededir. Pürenli Yaylası’na, Efteni Gölü ya da Güzeldere Şelalesi yolundan ulaşabilirsiniz. Birçok yaz kampı ve gençlik kampı burada yapılmaktadır.

Fakıllı Mağarası

Damlataş bakımından zengin olan mağaranın astım ve nefes darlığı gibi hastalıklara iyi geldiği bilinmektedir. Düzce'nin Akçakoca şehir merkezine 8 kilometre uzaklıktadır.

Güzeldere Şelalesi

Düzce ilinin Gölkaya ilçesinde bulunan şelale, doğanın çıplaklığını görebileceğiniz ender yerler arasındadır. Renk cümbüşünün köpürerek akmasını ve pastel renklerin uyumunu Güzeldere Şelalesi’nde bulabilirsiniz.

Hemşin Camii

Yapımı 150 yıl öncesine dayanan Hemşin Camii, Akçakoca'ya 15 kilometre mesafedeki Hemşin Köyü’nde yer almaktadır. Yapı itibariyle ahşap olup iki katlı mimariye sahiptir.

Aydınpınar Şelalesi

Doğal güzelliği, muhteşem yosun örtüsü, hiç kurumayan suyu, damlalardan oluşan yakamozu, görülmeye değer muhteşem görünümü ile Aydınpınar Şelalesi, Düzce'nin Aydınpınar Köyü’nde bulunmaktadır. Şelalenin etrafında huzur turu yapabileceğiniz, kamp kurabileceğiniz meşe ve gürgen ağaçlarıyla nefes alabileceğiniz alanlar bulunmaktadır.

Akçakoca Ceneviz Kalesi

Cenevizliler tarafından inşa edilen kale, Akçakoca şehir merkezine 3 kilometre uzaklıktadır. Tarihin gizemini ve doğanın canlılığını burada bulabilirsiniz.