Hauptwache bölgesi, ana alışveriş caddesi olan Zeil, başka bir halk meydanı olan Rossmarkt ve Eschenheimer arasında toplu taşıma istasyonu ve merkezi konumundan kaynaklanan önemi nedeniyle Frankfurt'un modern şehir alanının merkezi olarak kabul edilen ortak bir alandır. Burası, bölgenin merkezinde bulunan barok bir bina olan Hauptwache’nin adını taşıyor. Şehrin modern merkezini görmek için Frankfurt gezilecek yerler listenizde mutlaka burası da olmalı. 

Bina, o sırada bağımsız bir şehir olan Frankfurt’ta 1730'da yerel şehir milislerini barındıracak şekilde inşa edildi. Frankfurt, Prusya'nın bir parçası olduğunda, bina yavaş yavaş orijinal fonksiyonunu kaybetti. 1905'ten beri yerine Café Hauptwache isimli bir kafe açıldı ve özellikle popüler bir yer olarak hizmet vermeye başladı. Buraya geldiğinizde dikkatinizi çekecek diğer yerler arasında Katharinenkirche ve Palais Thurn-und-Taxis bulunmaktadır.

Meydan adını Hauptwache adlı yapıdan alıyor. 1729 yılında gotik mimarinin etkisinde inşa edilen Hauptwache, önceleri asker yerleşke olarak kullanılıyordu. Daha sonra hapishane olarak da hizmet veren yapı günümüzde restoran olarak hizmet veriyor. 

MEydan, sunduğu alışveriş olanakları sebebiyel de kenti ziyarete gelenlerin ilgisini çekiyor. Frnakfurt'un ana alışveriş caddesi Zeil, noel döneminde kurulan pazarlar ve birbirinden lezzetli yemekler yiyeceğiniz restoranları buluşturan Hauptwache'de zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. 

Adres: An der Hauptwache, 60313 Frankfurt, Hesse, Almanya

Ziyaret Saatleri:Her zaman ziyaret edilebilir

Giriş Ücreti:Ücretsiz

Yakınlarındaki Yapılar:Galeria Kaufhof Frankfurt An der Hauptwache, Katharinenkirche, Börse Frankfurt