Frankfurt, Avrupa'daki en yüksek binalardan bazılarına sahiptir. Commerzbank Kulesi Avrupa'nın en yüksek ofis binasıdır ve Almanya'nın en yüksek binasıdır. Yüksekliği, nispeten küçük bir şehir merkezinde yoğunlaştığı için Frankfurt'a bir metropol görünümü kazandırdığından ülke için benzersizdir. Eğer şehirlerin panaromik manzaralarına düşkünseniz Frankfurt gezilecek yerler listenizi hazırlarken Skyline'a yer verin. 

Frankfurt, Almanya'nın geri kalanına kıyasla gevşek imar yasaları olan bir Alman şehridir. Başka yerlerde böyle yüksek binalar inşa etmek neredeyse imkansız gibidir. Frankfurt’un, bazen Mainhattan takma adıyla anılmasının nedeni de şehir siluetidir. Gökdelenlerin bir başka güzel manzarası için Schweizer Platz'a doğru kuzeye yürüyün. Buralarda harika fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz.

Şehrin manzarası için ana nehir köprülerini deneyebilirsiniz. Doğu köprüleri, özellikle Ignaz-Bubis-Brücke ve Alte Brücke gibi en iyi manzarayı sunmaktadır. Yeni Avrupa Merkez Bankası binası da dahil olmak üzere harika manzaralar için, Ostend tren köprüsü ve arkasındaki yeni köprü mükemmel manzaralar sunmaktadır. Ayrıca, havalimanından metro ile şehre yaklaştığınızda, trenin sağ tarafında kalın. Tren, Frankfurt merkez istasyonuna yaklaşmadan hemen önce büyük bir eğriye giriyor ve buradan şehrin siluetine bakabiliyorsunuz. 

Adres: Siesmayerstr. 61, 60323 Frankfurt, Hesse, Almanya

Ziyaret Saatleri: Pazartesi – Pazar 09.00-18.00

Giriş Ücreti: 7 Euro

Yakınlarındaki Yapılar:Senckenberg Natural History Museum (Naturmuseum Senckenberg), IG Farben Building Johann Wolfgang Goethe University, Bockenheimer Warte