Google+

Arama formu

Aix-En-Provence’da Gezilecek Yerler

Aix-en-Provence şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Chambre indiv. avec literie qualité, parking fermé, Au pays de Cézanne Picasso, Chambre B&B 1 personne au ♥ de ville güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Fernand Pouillon, Le Mas des Anges de Flo, LOUSTALET D'AIX. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Beau duplex centre ville, Homelly- Sublime demeure avec piscine à Aix-En-Provence, Best Western Le Galice Centre Ville gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Goclands, studio centre d Aix, Sleep in Provence tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Aix-en-Provence aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Aix-En-Provence’da Gezilecek Yerler

Akdeniz’in sıcak ve keyifli havasının ağaçlı yollarında yürürken rahatlıkla hissedildiği Aix-En-Provence’da her an 17. yüzyıl mimarisine ait yapı ya da bir müzeyle karşılaşabilirsiniz.

Cours Mirabeau

Cours Mirabeau

440 metre uzunluğunda ve 42 metre genişliğinde olan bu yol şehrin en popüler ve canlı bölgelerinden biridir. Sağlı sollu kafelerin uzandığı cadde üzerinde yer alan en popüler mekan Les Deux Garçons’dur. Burası ününü dönemin Fransız entelijensiyasının uğrak noktası olmaktan alır. Bu kafede sanat ve siyaset üzerine derin sohbetlere giriştiği bilinen bu kişiler arasında ressam Paul Cézanne, yazar Émile Zola ve felsefeci Albert Camus vardır.

Cathédrale St-Sauveur

Cathédrale St-Sauveur

1285 ve 1350 yılları arasında inşa edilmiş olan bu katedral Romanesk mimarinin özelliklerini taşır. 14. ve 15. yüzyıllarda inşa edilmiş iki şapeli olan katedralin, 18. yüzyılda yapılmış Barok tarzda bir kalvseni bulunmaktadır.

Musée Granet

Musée Granet

Bu muhteşem sanat müzesi sadece şehrin değil, tüm Fransa’nın mutlaka görülmesi gereken sanatsal alanları ve yapıları arasında başı çekmektedir. Picasso, Léger, Matisse, Monet, Klee, Van Gogh ve, dokuz resmiyle Cézanne’ı misafir eden bu müze ismini, müzeye işlerinin büyük bir bölümünü bağışlayan Provansal ressam François Marius Granet’den (1775–1849) almıştır.

Terrain des Peintres

Terrain des Peintres

Bu muhteşem bahçe piknikler için ideal bir lokasyon olmasının yanı sıra, yerel ressam Cezanne’ın Montagne Ste-Victoire adlı resmini yaptığı yer olarak meşhurdur. Muhteşem manzarasıyla ziyaretçileri büyülemektedir. Atelier Cézanne durağından 10 dakikalık bir yürüyüşle erişebilirsiniz.

Aix-En-Provence’da görülecek diğer yerler

Aix-En-Provence’da görülecek diğer yerler

Atelier Cezanne, Carrieres de Bibemus, Parc Jourdan, Eglise de Madeleine, Vieil Aix.