Strazburg Otelleri

Almanya sınırında, kuzeydoğu Fransa’da yer alan güzeller güzeli şehir Strazburg her yıl yüzbinlerce ziyaretçi ağırlıyor. Özellikle şehri meşhur kılan Noel pazarları ve Christmas ruhu sayesinde buz gibi soğuklara rağmen şehir, en yoğun dönemini bu aylarda yaşıyor. Hem tarihi zenginliği hem de sokaklarının ve doğasının güzelliği sayesinde ziyaretçileri büyüleyen şehir Strazburg’da konaklama için de birbirinden güzel, nostaljik ve şehrin romantikliğine uygun otel seçenekleri bulunuyor.

Strazburg otelleri

 

Şehir en fazla yılbaşı öncesi aralık ayında kalabalık oluyor gibi bir genelleme yapmak hiç de yanlış değil. Fakat bunun yanında şehrin en güzel zamanının da mayıs ayı olduğunu söylemekte fayda var. Havaların daha ılıman seyretmesi sayesinde nisan ayından eylül ayına kadar sık sık ziyaretçi ağırlayan bu şehirde dilediğiniz otellerde konaklama fırsatı yakalamak için erken davranmak gerekiyor.

 Strazburg otelleri konum itibariyle farklı bölgelerde konumlanıyor. Strazburg gezinizden ne beklediğinize, şehrin hangi aktivitelerine yakın olmak istediğinize ve elbette bütçenize göre otelinizi ayarlayabilirsiniz. Strazburg’da da toplu taşıma sistemi oturmuş olduğundan tramvay veya otobüs gibi seçenekleri değerlendirebileceğiniz gibi yürüyerek veya bisikletle de istediğiniz yere ulaşım sağlayabilirsiniz.

Strazburg Hakkında bilgiler

Strazburg Otelleri ve Bölgeleri

Petit France: Türkçesi Küçük Fransa anlamına gelen bu bölge Strazburg’un kartpostallara hatta tablolara konu olan halini yansıtmaktadır. Ziyaretçilerine ahşap Alsas evlerini, Arnavut kaldırımlı nostaljik sokaklarını, çiçeklerle ve renklerle bezenmiş köprülerini sunarak Petit France’de romantik ve unutulmaz bir tatil yapabilirsiniz. Çiftlerin, uzun süre konaklama yapacak olanların başlıca tercih ettikleri bölge olan Petit France tüm nostalji ve romantizmi misafirlerine yaşatan bir bölge olduğundan bu durum otel fiyatlarına da yansıyor. Burada yer alan Strazburg otel fiyatları ortalamanın biraz üzerinde oluyor.

Grand Island: Grand Island ve Grand Ile olarak bilinen ve Türkçede şehir merkezi olarak tanımlanan bu bölge turistik merkezlerden uzak kalmamak isteyenlerin tercihi oluyor. Şehir merkezi ve civarı misafirlerine ünlü, lüks restoranlar, alışveriş merkezleri ve tabii ki şehrin her yerinde olduğu gibi mimari güzellikler sunuyor. Yerli ve yabancı turistlerin yanı sıra yerel halkın da burayı sık ziyaret etmesi nedeniyle otopark ve araç problemi yaşanabiliyor. Bu nedenle şehir merkezi otelleri arasında değerlendirme yaparken otelin otoparkı olmasına özellikle dikkat etmek gerekiyor.

Place Kleber: Şehrin büyük ve ünlü alışveriş merkezlerinin yer aldığı bu bölge aynı zamanda aralık ayında şehri masalsı hale dönüştürmeye yarayan Noel pazarının kurulduğu yere yürüyüş mesafesinde olan bölgedir. Yerel halkla iç içe olmak, yılbaşı ruhunu doyasıya yaşamak isteyenlerin ve başta çiftlerin tercih ettiği Plece Kleber ve çevresindeki oteller de fiyat olarak biraz yüksek olsa da ziyaretçilerine harika bir deneyim sunduğu kesin. Eğer Strazburg geziniz aralık ayına denk geliyorsa Place Kleber bölgesini öncelikle değerlendirmeniz ve tabii ki erkenden rezervasyon yapmanız gerekiyor.

Gare Centrale: Adından biraz da olsa ipucu veren Gare Centrale, şehrin merkez tren istasyonunun bulunduğu bölgesidir. Kısa süreli konaklamak ve ara durak olarak Strazburg’a uğrayan, yolculuğu devam edecek ziyaretçiler için ekonomik otel alternatifleri sunduğu için tercih ediliyor. Bunun yanı sıra Strazburg’da görülmesi gereken turistik bölgelere kolayca ulaşım sağlanması ve araç kiralama imkanlarının bu çevrede yoğunlaşmış olması da bölgenin konaklama için tercih edilme nedenleri arasında yer alıyor.

Avrupa Birliği Mahallesi: Genellikle Strazburg’u yakından keşfetmek isteyenlerin çok tercih etmediği, toplu taşıma kullanmayı ve ortalama yarım saatlik yürüyüşleri göze alan ziyaretçiler Avrupa Birliği Enstitüleri Bölgesi adı verilen bölgeyi de tercih edebiliyor. Kendi halinde, sessiz ve sakin bir bölge olması otel fiyatlarına da yansıyor ve ekonomik konaklama isteyenlerin tercihi haline geliyor.

Strazburg Otelleri Otopark Durumu

Şehirdeki otellerin çoğu tarihi, nostaljik binalardan oluşuyor. Yine de birçoğunda otopark hizmetini bulmak mümkün fakat şehir merkezi çevresindeki otellerde trafik ve park başlı başına bir sorun haline geliyor. Dolayısıyla bu çevrede konaklamayı düşünenlerin mutlaka otelin otoparkı olup olmadığını incelemesi gerekiyor. Oteller Arnavut kaldırımlı dar sokaklarda yer aldığı için eğer kolay ulaşım sağlayabileceğiniz bir bölge seçtiyseniz araç kiralamak yerine yürümeyi veya toplu taşımayı kullanmak daha pratik bir seçenek olabilir.

Strazburg otelleri fiyatları başlıca bulundukları bölgeye göre değişiklik gösteriyor. Bölge dışında fiyatları etkileyen durumlar ise her yerde olduğu gibi otelin sunduğu imkanlar ve hizmet kalitesi oluyor. Strazburg şehri Avrupa genelindeki pahalı turistik kentlerden biri olduğu için gerçekten merkezi konumda ve lüks hizmet anlayışı benimsemiş oteller yüksek fiyatlarla sunuluyor. Fakat merkeze sadece 3 dakikalık yürüyüş mesafesinde olup konforlu, temiz, güvenli, kaliteli ve ekonomik otel seçenekleri de bulunuyor. Kısacası Strazburg otelleri geniş fiyat aralığında seçenekler sunan birçok alternatif barındırıyor. Strazburg yılbaşı öncesinde güzelliğiyle ünlenmiş bir şehir olduğu için fiyatlar özellikle bu dönemde yılın diğer zamanlarına kıyasla ciddi oranda değişiklik gösteriyor.

Strazburg Otelleri Fiyatları

Strazburg Otelleri Sezon Fiyatları

Strazburg’un meşhur Noel pazarları Kasım ayı sonundan aralık ayı sonuna kadar kurulu oluyor. Bu dönemler hem uçak biletlerinin hem de otel fiyatlarının yüksek olduğu zamanlardır. Bu nedenle Strazburg otelleri sezon fiyatları denince akla genellikle Kasım ve aralık ayları gelir. Bunun yanı sıra havaların güzelleştiği ve bu masalsı kentin doğal yapısının da renklendiği dönem olan Nisan ve mayıs aylarından itibaren Eylül’e kadar olan süreçte de fiyatlar nispeten yüksek oluyor. Yine de erken rezervasyon yaptırarak, tatil kampanyalarını takip ederek ve mümkünse bütçeyi biraz esnek tutarak Strazburg’un havasını en güzel şekilde hissedeceğiniz otellerde konaklayabilirsiniz. Genel olarak Mayıs – Eylül ve Kasım – Aralık aylarında Strazburg otel fiyatları en ekonomik seçeneklerde 320 TL’den başlıyor ve 5 yıldızlı otellere kadar 3 bin TL’ya kadar ulaşabiliyor.

Eylül ayından Kasım ayı sonuna kadar daha az rağbet gören Strazburg’da otel fiyatları ortalama 100 – 150 TL daha düşük oluyor. 4 ve 5 yıldızlı otel fiyatları 300 TL’ya kadar düşüş gösterebiliyor.

Avrupa şehirlerinde genellikle çok sayıda hostel görmeye alışık olsak da, Strazburg için durum biraz farklı. Bu şehirde hosteller yerine gerçekten çok uygun fiyatlarla hizmet veren oteller veya kiralık odalar ziyaretçilere sunuluyor. Hostel bulmak mümkün ancak, diğer şehirlerde olduğu kadar çok sayıda değil. Otelden otele değişmekle beraber genellikle ucuz Strazburg otelleri ortak tuvalet ve banyoya sahip olan seçeneklerden oluşuyor. Eğer hostel mantığına yakınsanız bu oteller günün yorgunluğunu atmak için konforlu yataklar sağlaması açısından yeterli olabilir. Bazı oteller merkeze uzak, bazıları penceresiz odalara sahip veya ortak tuvalet ve banyolu olduğu için bu fiyatlarla sunuluyor.

Ucuz Strazburg Otelleri Avantajları

Otellerin konumu fiyatlar için belirleyici unsurlardan bir tanesi. Dolayısıyla ucuz Strazburg otellerinin meşhur Noel pazarının kurulduğu bölgeye pek de yakın olmadığı söylenebilir. Eğer yer bulabilirseniz veya sezon dışında geliyorsanız turistik yerlere yakın konumda bulunan ucuz oteller elbette mevcut. Strazburg zaten çok büyük bir şehir olmadığından özellikle havaların güzel olduğu dönemlerde yürüyüş veya bisikleti tercih edebileceğiniz gibi toplu taşıma araçlarıyla da dakikalar içinde kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Strazburg merkezine en uzak oteller genellikle en fazla 4 km mesafeye sahiptir.

ucuz Strazburg otelleri fiyatları

Ucuz otellerde konaklamanın getirdiği sorunlar arasındaysa oda fiyatlarına kahvaltı veya otopark gibi hizmetlerin dahil edilmemesidir. Uygun fiyatlı otellerde otoparktan ve kahvaltıdan faydalanmak isterseniz bazı tesislerde ek ücrete tabi olduğunu ve ortalama 40-50 TL arasında değiştiğini unutmamak gerekiyor. Bu özelliklere sahip ucuz Strazburg otelleri arasından tercih yaparsanız yer bulabilmeniz halinde sezonda dahi daha uygun fiyatlara konaklamanız mümkün olacaktır.

Premiere Classe Strasbourg Quest: Premiere Classe Strasbourg Quest iki yataklı odalarını 420 TL’dan ziyaretçilerine sunuyor. Otobüs durağına 400 m, tramvay durağına 5 dakika yürüyüş mesafesinde olan otelden araçla şehir merkezine ulaşmak yalnızca 5 dakika sürüyor. Şehir merkezine ortalama uzaklığı 4 km olan Premiere Classe engelli misafirlerin kullanımına uygun özel odalar sunuyor. Ziyaretçiler ayrıca açık büfe kahvaltı ve ücretsiz otopark hizmetlerinden de faydalanabiliyor.

Blue Canary Hostel: Ucuz Strazburg otelleri arasında akla gelen ilk alternatiflerden bir tanesi de şehrin sayılı hostellerinden biri olan Blue Canary Hostel oluyor. Şehir merkezine çok yakın mesafede konumlanan hostel, Petit France bölgesi ve Strazburg Tarih Müzesi’ne 600 m uzaklıktadır. Şehir, nehir ve avlu manzaralı oda seçenekleri bulunan hostelde karma yatakhaneler bulunmaktadır. Açık büfe kahvaltı imkanı bulunan Blue Canary Hostel’de 25 TL karşılığında kahvaltı satın alınabilir. 6 kişilik karma odalarda kişi başı yatak ücreti 280 TL’den başlamaktadır. Genç veya maceraperest tüm gezginler için oldukça uygun konum ve fiyatıyla Blue Canary Hostel ekonomik alternatiflerden bir tanesi olabilir.

Cap Europe: Cap Europe ucuz Strazburg otelleri arasında misafirleri tarafından özellikle konumu itibariyle beğeni toplayan bir tesistir. Tramvay durağına yalnızca 200 m, Strazburg’da görülmesi gereken saraylar, opera binası ve müzelerin çoğuna 600 m mesafede bulunan Cap Europe misafirlerine açık büfe kahvaltı ve otopark hizmeti de sunmaktadır. Otelin özel otoparkından yararlanmak isteyen müşterilerin günlük 60 TL, kahvaltı için de 57 TL ödemesi yapması gerekmektedir. Şehir ve avlu manzaralı odalarda banyo ve tuvalet bulunmaktadır. Cap Europe’da 2 kişilik odalar 620 TL’den, 2-3 kişilik odalar 580 TL’den sunulmaktadır.

Strazburg’da konaklayabileceğiniz lüks oteller eksiksiz ve yüksek hizmet kalitesiyle misafirlerini gerçekten de çok memnun bırakıyor. Zaten şehir sokakları ve yapıları itibariyle genel olarak romantik ve nostaljik bir havaya sahipken lüks Strazburg otellerinin hem dışında hem de içinde bu ambiyansı doyasıya hissedebiliyorsunuz.

Lüks Strazburg otellerinde şehrin önemli yapılarına, nehirlere, yemyeşil bahçelerine ve Arnavut kaldırımlı sokaklarına bakan odalarda harika bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Özel donanımlı duşlarının yanı sıra keyifli ama yorucu Strazburg gezisinin ardından masaj yaptırıp ertesi güne en iyi şekilde kendinizi hazırlayabilirsiniz.

Genellikle şehrin merkezi bölgelerine birkaç dakikalık yürüme mesafesinde bulunan lüks Strazburg otelleri sayesinde şehrin temposundan hiç uzaklaşmadan en güzel konaklama deneyimini yaşayabilirsiniz.

Lüks Strazburg Otelleri

Pavillon Regent: Strazburg’un görülmesi gereken yerlerinden biri olan Petit France yani Küçük Fransa bölgesi sınırlarında kalan Pavillon Regent şehrin en lüks tesislerinden bir tanesi. Gerçekten de şehrin kalbinde konaklama imkanı sunan bu otelde odalarda misafirlerin ihtiyacı olabilecek her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüştür. Misafirler odalarında kendi hazırladıkları çay veya kahvelerini şehir, nehir veya şehrin simgesel yapılarına karşı yudumlayarak günün yorgunluğunu atabilirler. Otel misafirleri için özel otopark imkanı da sunmaktadır; günlük 240 TL gibi bir ek ücrete tabidir. Çift kişilik standart odalar 1000 TL’den, ultra geniş odalar ise 1400 TL’den başlayan fiyatlarla sunulmaktadır.

Gutenberg Otel: En güzel ve lüks Strazburg otellerinden bir diğeri olan Gutenberg Otel, misafirlerinden tam puan alan tesislerden birisi. Strazburg Katedrali’nin tam karşısında ve Petit France bölgesinin hemen yanında konumlanan otelde Alman – Fransız kültürünü tüm detaylarıyla, en iyi şekilde deneyimleyebilirsiniz. Otelin kahvaltısı isteğe bağlı olup oda fiyatlarına ek 100 TL şeklindedir. Salzburg Katedrali manzaralı odalarda konaklamak için ödeyebileceğiniz fiyatlar Gutenberg Otel’de en iyi seçeneklerle sunulmaktadır. Çift kişilik standart odalar 650 TL – 850 TL arasında, daha nostaljik bir ambiyansa sahip tavan arası odalar 650 TL – 850 TL arasında, tek kişilik konaklamalarda çift kişilik yatak tercih etme imkanı sunan privilege odalarda 770 – 970 TL arasında ve deluxe odalarda 1250 TL arasında değişen fiyatlarla konaklamak mümkündür.

Regent Otel & Spa: Strazburg’a gelmişken konforlu bir uyku çekmenin yanında spa ve masaj imkanlarından faydalanıp kendini şımartmak isteyen ziyaretçilerin en çok tercih ettiği Regent Otel & Spa yine Petit France bölgesinde yer alıyor. Az önce bahsedilen Regent Otel’den öncelikle Spa merkezi sayesinde farklılaşmaktadır. Bunun yanında Regent Spa & Otel 17. yüzyıldan günümüze kadar ulaşmış ve otele ev sahipliği eden bir değirmende kurulu olduğu için harika bir ambiyansa sahip. Otelin hamam, sauna ve masaj imkanları misafirlerin beğenisini toplayan hizmetlerden sadece birkaçı. Strazburg’da konaklarken tarihi Alsas ahşap evleri manzarasına doyabilirsiniz. Odaların bir kısmı Küçük Fransa bölgesine bakarken aynı zamanda güzel Alsas evlerini de izleme imkanı sunmaktadır. Regent Otel & Spa’nın restoranında leziz mutfakların tadına bakabilir, Şampanya Barı sayesinde 20’nin üzerinde şampanya çeşidini deneyebilirsiniz. Şehrin mutlaka görülmesi gereken yapısı olan Strazburg Katedrali ve Alsas Müzesi’nde yürüyerek yalnızca 10 dakika ve Merkez Tren İstasyonu’na 1 km mesafede bulunmaktadır. Regent Otel & Spa’da çift kişilik standart odalar 1100 TL’den, deluxe odalar 1400 TL’den, süitler 2000 TL’den başlayan fiyatlarla sunulmaktadır.

Strazburg şehrini gezmek için 2 gün, kendinizi en güzel şekilde şımartmak ve bu tatlı gezinin yorgunluğunu atmak için de harika Strazburg otellerinde 1 gün daha ayırabilirsiniz. En iyi Strazburg otelleri misafirlerin temizlik, düzen, konum, personel, konfor gibi hususlardan en iyi geri dönüşleri alan tesislerden oluşmaktadır. Strazburg’un kalbinde konumlanmış, lezzetli yemekleriyle hizmet sunan restoranı, bol seçenekli barları, profesyonel ve ilgili personel sayesinde otelde değil de evde konaklıyor hissi veren oteller bulabilmek büyük bir şans. Dolayısıyla özellikle kasım – aralık aylarında Strazburg’u ziyaret edecekseniz öncelikle en iyi otellerin tükendiğini unutmamak gerekiyor. Bu otellerin misafirlerini en iyi şekilde ağırlamalarının ve en iyi seçenekler arasında yer almalarının belli sebepleri var.

En İyi Strazburg Otellerinin Özellikleri

En iyi Strazburg otellerinde misafirlerin konforunu en üst seviyeye taşımak için özel yataklar kullanılmaktadır. Kesintisiz Wi-Fi erişimi, her an ulaşılabilen personel, dünya mutfağından lezzetlerin sunulduğu restoranlar oda konforunun yanı sıra konaklama keyfini artıran diğer sebepler arasında yer almaktadır. Bölgesel şaraplar, otel restoranında hazırlanan mevsimlik ve yerel ürünlere eşlik ederek damaklarda unutulmaz bir tat bırakmaktadır. Şehrin merkez bölgelerinin içinde, simgesel yapıların karşısında veya çevresinde yer alan en iyi Strazburg otelleri ile unutulmaz bir tatil yapmak kaçınılmazdır.

En İyi Strazburg Otellerinde Fiyat/Performans Dengesi

Bir tesisin sunduğu tüm imkanlardan en iyi şekilde faydalanmak her misafirin istediği bir şeydir. Otel misafirleri ödedikleri bedelin karşılığında eksiksiz bir hizmet aldığında bu durum otelin güvenilirliğini ve popülerliğini o derecede artırır. En iyi Strazburg otelleri arasında yer alan tesisler de fiyat/performans dengesini en iyi şekilde kurar ve misafirlerinin ödedikleri paranın karşılığını lezzetli yemekler, temiz odalar, güvenli ve konforlu ulaşım gibi hizmetlerle tam olarak almasını sağlar. Bu oteller arasından seçim yapmak herhangi bir otelde karşılaşılabilecek kötü sürprizlerin önüne geçerek harika bir konaklama deneyimi sunar.

En iyi Strazburg Otelleri

Origami Hotel: Hotel Origami, Strazburg’un nostaljik havası içinde inşa yılı 2018 yılı olan bir binada yer aldığı için şehrin yeni yapılarından bir tanesidir. Fakat açıldığı günden bu yana misafirlerini en iyi şekilde ağırlamayı başarmış ve merkeze 5 dk olmasa bile yarım saatlik yürüyüşle Petit France bölgesine ulaşma imkanı sunmaktadır. Bunun yanı sıra Strazburg Noel Pazarı’na yaklaşık 2 km ve Strazburg Katedrali’ne 2 km mesafede yer almaktadır. Odaların bazıları manzaralı ve balkonludur. Merkeze biraz uzak kalması nedeniyle fiyatları ekonomik olan Origami Otel’de çift kişilik oda fiyatları 400 TL’den başlamaktadır. Odaların her birinde TV, Wi-Fi, banyo, kasa, çay ve kahve makinesi gibi ihtiyaç olabilecek her türlü gereksinime yer verilmiştir. Modern bir havası olan Otel Origami, Strazburg’un en iyi ve ekonomik otellerinden biri olarak alternatifleriniz arasında yer almalıdır.

Maison Rouge Otel: Maison Rouge Otel Strazburg’un fiyat performans oranı en iyi olan tesislerinden bir tanesidir. Her biri farklı konseptlerle dekore edilmiş odalarda uydu TV, minibar, çay/kahve makinesi, klima, kasa, dolap ve özel banyo bulunmaktadır. Otelin kendine ait olmasa da yakınında açık hava otoparkı bulunmaktadır ve faydalanmak isteyen misafirlerin ekstra ücret ödemesi gerekmektedir. Maison Rouge Otel 4 kişiye kadar konaklama imkanı da sunmaktadır. 50 metrekarelik şehir manzaralı süit odalarda oturma grubu ve 1 geniş çift kişilik yatak yer almaktadır. 4 kişilik süitlerin fiyatları ise 1600 TL ile 2600 TL arasında değişmektedir. Aynı şekilde üç kişilik süit odalarda fiyatlar 850 TL -1300 TL arasındayken, 2 kişilik odalar 550 TL – 800 TL arasında fiyatlandırılmaktadır. Otelde açık büfe veya kontinental kahvaltı ücrete tabidir. Strazburg en iyi otelleri arasında yer alan Maison Rouge Otel konumuyla da oldukça beğeni toplamıştır. Çünkü Strazburg Katedrali’ne yalnızca 300 m, Petit France’a 400 m ve Noel Pazarı’na 500 m uzaklıkta yer almaktadır. Otelden birkaç adım atarak şehrin en güzel yerlerini keşfetmek isteyenler mutlaka Maison Rouge Otel’i alternatifler arasında değerlendirmelidir.

Comfort Otel: En iyi Strazburg otelleri arasında beğeni toplayan tesislerden biri de Comfort Otel’dir. İnternette Comfort Otel Strazburg – Montaigne Verte olarak da bulunabilir. Şehrin tarihi bölgelerine yaklaşık 2 km uzaklıkta olsa da bu otelin sunduğu harika bir doğa imkanı vardır. Ill Nehri kıyısına kurulmuş olan Comfort Otel fiyat/fayda dengesiyle oldukça yüksek bir puana sahip olup, ziyaretçilerini en iyi şekilde ağırladığını kanıtlamıştır. Otel odaları misafirlerin ihtiyacı olabilecek her detaya yer verilen, ferah ve temiz bir şekilde dekore edilmiştir. Küçük bir otel olarak nehrin kenarında yer alması samimi bir ambiyans oluşturmuştur. Özellikle yaz aylarında keyifli saatler geçirilebilecek bahçesiyle de ziyaretçilerine sakin, huzurlu bir tatilin anahtarını vermiş oluyor. 2 yıldızlı Comfort Otel Strazburg – Montagne Verte’de ücretsiz otopark, harika bir kahvaltı eşliğinde keyifli bir konaklama için acele etmek gerekebilir. Çünkü şehir merkezine biraz uzak kaldığı için fiyatları uygundur ve dolayısıyla çabuk tükenmektedir. Comfort Otel Strazburg’un iki kişilik odaları 250 – 300 TL’den başlayan fiyatlarla sunulmaktadır.

 

 Strazburg Tren Garı, Strazburg Katedrali ve Petit France bölgesine yakın olan bölgeler şehrin merkezi konumlarıdır. Aralık ayında şehri ziyaret etmeyi düşünen gezginler genellikle Noel Pazarı çevresinde yer alan otelleri tercih ediyor. Eğer otel bulma konusunda geç kaldıysanız yine merkezi bölgelerden biri olan tren garı ve çevresine de bakabilirsiniz. Özellikle kasım ayının son günlerinde yapılan indirimler sayesinde oldukça ekonomik bir fiyata, Noel Pazarı’na en fazla 10 dakika yürüyüşle ulaşabileceğiniz oteller bulmak mümkün oluyor.

Strazburg Merkez Otellerinde Konaklamanın Avantajları

Strazburg çok büyük bir şehir olmasa da şehir merkezine uzak mesafede konumlanmış otellerden yürüyüş mesafesi genellikle ortalama yarım saat sürüyor. Bunu kış aylarında yapmak her zaman çok kolay olmasa da araçla seyahat ederken de merkezi bölgelerde inanılmaz bir trafik problemi yaşanabiliyor. Bu nedenle Strazburg şehir otelleri arasından seçim yaparak her yere mümkün olan en kısa sürede ulaşabilirsiniz. Üstelik eğer araçla seyahat etmiyorsanız Strazburg’a gelip şehri keşfetmek için araç kiralama hizmetlerine bile gerek duymayabilirsiniz. Seçeceğiniz otel bu nedenlerden ötürü konumu itibariyle çok önemli ve eğer katedrale ya da pazarın olduğu bölgeye çok yakınsa kısa sürede müsaitlik durumunun tükeneceğiniz göze alarak hareket etmelisiniz. Kaijoo Otel, Maison Rouge, Otel Patricia, The Original Boutique Otel gibi tesisler de merkezde ve merkeze çok yakın konumda yer alan tesislerdir. Aşağıda listelenmiş Strazburg merkez otelleri arasında öne çıkan otelleri de tercih edebilirsiniz.

Strazburg Merkez Otelleri Çevresinde Görülecek Yerler

Strazburg merkez otellerinde konaklama halinde meşhur Noel Pazarı’na 150 m – 1 km, Strazburg Tren İstasyonu’na ise 300 m -1 km ve Petit France bölgesine 400 m – 1 km mesafede olabilirsiniz. Merkez otelleri araştırmanız halinde kimi Strazburg Tren Garı’na en yakın mesafede olurken bazı oteller Petit France bölgesi içinde veya çevresinde yer almaktadır. Bu nedenle eğer Strazburg’u ara durak olarak tercih etmiş ve yolculuğunuza kısa sürede devam edecekseniz gara yakın olan oteller, şehrin tadını en hareketli caddelerinde çıkarmak için alışveriş merkezinin de yanında olduğu Petit France ve katedrallerin süslediği meydanların çevresinde otel aramayı tercih edebilirsiniz.

Strazburg Merkez Otelleri

Le Grillon Otel: Strazburg merkez otelleri arasında tercih edebileceğiniz seçenekler arasında en iyi yorumlara sahip olan otel Le Grillon, tam olarak şehrin kalbinde konaklamak isteyenlerin bir numaralı tercihi olmaktadır. 3 yıldızlı Grillon Otel konumu sayesinde harika bir konaklama deneyimi sunmaktadır. Petit France ve tren istasyonunun arasında ve her ikisine yalnızca 5 dakika yürüme mesafesinde olan otelin odaları eksiksiz, temiz ve ferah bir şekilde döşenmiştir. Odalar biraz küçük olsa da kullanılan eşyaların ve renklerin ferah bir hava vermesi misafirlerin rahatça konaklamalarını sağlamaktadır. Dileyen misafirler ücrete tabi olarak bisiklet kiralayabilir ve Strazburg’un görülmesi gereken yerlerinden olan Modern ve Çağdaş Sanatlar Müzesi’ne 8 dakika içinde ulaşabilmektedir. İndirimli dönemlerde Otel le Grillon oda fiyatları 330 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Normal dönemlerde ise yer durumuna bağlı olarak 500 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Otel des Anges Strazburg: 2013 yılından bu yana hizmet veren Strazburg merkez otellerinden biri olan 2 yıldızlı Otel des Anges Strazburg Notre Dame Katedrali’ne yalnızca 100 m mesafededir. Yürüyerek 15 dakikada Strazburg Tren Garı’na, Strazburg Tarih Müzesi’ne, Güzel Sanatlar Müzesi’ne kolayca ulaşılabilmektedir. Üstelik Petit France ve Noel Pazarı bölgesine de sadece 500 m mesafede konumlanmaktadır. Otel des Anges, şehre güzellik katan Ill Nehri kıyısına da birkaç dakikalık yürüyüş mesafesindedir. Odalarda misafirlerin ihtiyacı olabilecek tüm temel eşyalar yer almaktadır ve araçla gelen misafirler ücrete tabi olan açık hava otoparkını kullanabilirler. Otel des Anges odaları ortalama 500 TL’den fiyatlandırılmaktadır.

Le Kleber Otel: Strazburg eski şehir bölgesini merkezinde yer alan Kleber Otel, hoş dekorasyona ve ambiyansa sahip odalarıyla misafirlerini en iyi şekilde ağırlamaktadır. Kahvaltı ve yemek servislerinin yapıldığı alanda göz alıcı Strazburg Katedrali’ne ve Kleber Sarayı’nın manzarasına karşı oturmak mümkündür. Konumunun yanı sıra temizlik, konfor ve personel ilgisi ile misafirlerinden çok iyi geri dönüşler alan Kleber Otel, Noel Pazarı’na, Petit France bölgesine, Strazburg Tarihi Müzesi’ne ve daha birçok simge yapıya birkaç dakika yürüyüşle ulaşma imkanı da sunmaktadır. Araçla gelenler içinse ücretli otoparkı açık ve kapalı olarak hizmet vermektedir. Otelde kahvaltı 66 TL karşılığında satın alınabilmektedir. Tek kişilik odalardan dört kişilik dairelere kadar geniş seçenekleri bulunmaktadır. Tek kişilik yataklı odalar 320 TL – 500 TL arasında değişen fiyatlarla sunulmaktadır. Kleber Otel çift kişilik odaları 450 TL ile 700 TL arasında fiyatlandırılmaktadır. Çift kişilik odalar iki tek yataklı oda, çift kişilik küçük oda, geniş yataklı çift kişilik oda gibi farklı konseptlere sahiptir. Ayrıca üç ve dört kişilik odalar da bulunmaktadır ve fiyatları 550 TL’den 650 TL arasında değişmektedir. Kleber Otel odaların aksine daire kiralama imkanı da sunmaktadır. 2 yatak odalı 4 kişilik daireler 900 TL ile 1200 TL arasında fiyatlandırılmaktadır.

Strazburg şehri kendine has nostaljik ve romantik tarzını yansıtan tasarım otellere de ev sahipliği ediyor. Unutulmaz bir Strazburg tatilinde deneyimlenmesi gereken bu tasarım otelleri minimalist ve modern tasarımıyla misafirlerine benzersiz bir konaklama imkanı sunuyor. Konum, konfor, temizlik gibi her özelliği ile fiyat/performans oranını en üst düzeyde tutmayı başaran birbirinden güzel Strazburg tasarım otelleri arasında ince işçilik ve harika mimariyi hissedeceksiniz. Strazburg tasarım otellerinin çiçekler ve şehirler gibi birbirinden farklı konseptlerle süslenen odaları sayesinde gerçekten de keyifli bir tatil deneyimi yaşamak kaçınılmazdır.

Hem dış mimarisi hem de içinin ve odalarının özel şekilde dekore edilmiş hali sayesinde diğer otellerden ayrılan güzelliğe sahip tasarım otellerine Noel Pazarı bölgesinin çevresinde, Petit France’e 15-20 dakikalık yürüyüş mesafesinde veya Strazburg Güzel Sanatlar Müzesi’nin hemen yanında rastlayabilirsiniz. Oteller özel tasarımlarının yanı sıra konumları sayesinde de misafirlerin beğenisini toplayan ve şehrin hareketiyle daima iç içe olma fırsatı sunuyor.  

Strazburg Tasarım otelleri

Roses Otel: Strazburg tasarım otelleri arasında en beğenilen seçeneklerden biri olan Roses Otel adından da anlaşıldığı gibi gül konseptli odalarıyla hizmet veriyor. Her biri farklı gül resimleri ve renkleriyle dekore edilmiş 34 odasından birinde aydınlık, ferah ve konforlu bir deneyim yaşayabilirsiniz. Otel misafirleri için açık büfe kahvaltı sunmakla beraber, tesiste akşam yemeği için rezervasyon yaptırılması gerekmektedir. Otel çevresinde misafirlerin kullanabileceği halka açık bir otopark yer almaktadır. Araçsız olanlar içinse birkaç dakika yürüyüş mesafesinde tramvay ve otobüs durakları yer almaktadır. Dileyen misafirler yürüyerek de Noel Pazarı ve Petit France bölgesine kolayca ulaşabilmektedir. Strazburg Katedrali ve Ill Nehri yanında konumlanmış olan Roses Otel özellikle çiftler için romantik ve unutulmaz bir tatil imkanı sunmaktadır. Odada iki tek kişilik yatak veya çift kişilik geniş yataklı odalar bulunmaktadır. Bu odaların fiyatları 500 TL ile 600 TL arasında değişmektedir. Üç kişilik, 1 tek ve 1 çift kişilik yatak bulunan odalar 700 – 800 TL arasında, 5 kişiye kadar konaklama imkanı sunan süit odalar ise 2 çift, 1 tek kişilik yatak imkanıyla 900 TL ile 1300 TL arasında değişen fiyatlarla sunulmaktadır.

Otel des Arts: Strazburg’un kendine has, göz alıcı tarzıyla misafirlerini ağırlayan tasarım otellerinden biri olan Otel des Arts, eski şehir bölgesinin merkezinde yer alan tesislerden bir tanesidir. Hem otel binası hem de odalarıyla benzersiz bir tarzı olan otel konum itibariyle Noel Pazarı ve Petit France’a 10-15 dakikalık yürüyüş mesafesinde, Strazburg Tarih Müzesi ve Güzel Sanatlar Müzesi’ne ise 100 m mesafede yer almaktadır. Çevresinde yer alan binalara da hakim olan mimari sayesinde bulunduğu konum da oteli güzelleştiren detaylardan bir tanesidir. Özenle dekore edilmiş odalarından şirin Alsas evleri manzarasını izleyebilirsiniz. Otel des Arts tek kişilik odaları 370 TL’den, çift kişilik odaları 380 TL’den, üç kişilik odaları 480 TL’den başlayan fiyatlarla sunuluyor. Otelde servis edilen kahvaltı, kişi başı 45 TL’ye satın alınabiliyor.

Victoria Otel: 3 yıldızlı Otel Victoria, daha dış mimarisiyle görenleri büyüleyen nostaljik bir mimariye sahip. Sokak köşesinde tarihi bir binanın otele dönüştürülmesiyle hizmet veren Victoria Otel Strazburg Katedrali, Petit France ve görülmesi gereken müzelere yürüyüş mesafesindedir. Şehrin hareketli sokaklarından birinde yer aldığı için tramvay, otobüs ve şehirlerarası servislerin güzergahı üzerinde ve sadece birkaç dakikalık yürüyüş mesafesindedir. Strazburg tasarım otelleri arasında dış mimarisinin yanında modern ve nostaljiyi birleştiren özenle dekore edilen oda tasarımları sayesinde harika bir konaklama deneyimi sunmaktadır. Misafirlerin ihtiyacı olabilecek her şey eksiksiz olarak odalarda yer almaktadır ve bazı odalar şehir, bazıları avlu manzarasına bakan ferah odalardır. Otel Victoria Strazburg Tren İstasyonu’na 300 m, en yakın tramvay durağına 200 m, Petit France bölgesine 400 m ve Güzel Sanatlar Müzesi’ne 400 m mesafede yer almaktadır. Bunların yanında Strazburg’un görülmesi gereken birçok yerine yürüyerek veya toplu taşımayla kolayca ulaşmak imkanı sunmaktadır. Her biri farklı bir konsepte sahip tek kişilik odalar 400 TL’den başlayan fiyatlarla sunulurken, çift kişilik odalar 450 – 500 TL arasında, üç ve dört kişilik odalar ortalama 620 TL’den sunulmaktadır.

Strazburg’da binalar genellikle tarihi binalardan oluştuğu için apart otel tarzı hizmet veren tesisler daha geniş odalara sahip olması nedeniyle şehir merkezinden biraz daha uzakta konumlanıyor. Kalabalık ailelerin veya arkadaş gruplarının sıklıkla tercih ettiği apart oteller kimi zaman çift kişilik odalarda ayrı ayrı konaklamaya kıyasla çok daha ucuza geliyor. Dolayısıyla Strazburg’a grup halinde seyahat etmeniz halinde bu apart oteller arasından seçim yapabilir ve kişi başı konaklama masrafını en aza indirebilirsiniz.

Strazburg Apart Otellerin Özellikleri

Apart otellerde odalar genellikle daire şeklinde sunulmaktadır. İçerisinde yatak, salon, mutfak ve banyosu bulunan odalar genişliklerine ve kullanılan eşyalara göre 8 kişiye kadar bile konaklama imkanı sunabilir. Misafirler yeme içme ihtiyaçlarını mutfakta diledikleri şekilde karşılayabilir, kendilerine özel banyo ve oturma grubunun tadını çıkarabilir. Geniş yataklar, kanepe veya ekstra yataklar bulunan apart otel odalarında ihtiyaç olabilecek tüm malzemeler yer almaktadır. Gezi sırasında kendini evinde gibi hissetmek isteyen kalabalık aile ve arkadaş grupları apart otelleri gönül rahatlığıyla tercih edebilirler.

Strazburg Apart Oteller

Le Kleber Otel: Strazburg apart otelleri arasında en beğenilen tesislerden bir tanesi olan Le Kleber Otel, sadece ortamıyla değil merkezi konumuyla da misafirleri için en iyi seçenek olmayı başarmıştır. Petit France bölgesine 500 m, Strazburg Katedrali’ne 400 m uzaklıkta olması yürüyerek ulaşımı mümkün kılmaktadır. Ayrıca en yakın tramvay istasyonu sadece 100 m uzaklıktadır. Otelde apart dairelerin yanı sıra tek ve çift kişilik odalar da sunulmaktadır. Bu odalar standart bir dekora sahip, yatak, dolap, TV, havlu ve banyo imkanları ile 300 TL – 700 TL arasında sunulmaktadır. Daire konseptli odalar 3 ve 4 kişinin beraber konaklamasına imkan sağlayıp, iki yatak odası, oturma grubu ve mutfak ile sunulmaktadır. Dileyen misafirler kahvaltı ve yemeklerini kendi mutfaklarında hazırlayabilecekleri gibi otelden kahvaltı hizmetini 66 TL karşılığında satın alabilmektedir. Le Kleber Otel daire fiyatları 600 TL ile 1200 TL arasında değişmektedir.

Citadines Kleber Strazburg: Modern dekorasyona sahip odalarıyla maksimum konfor ve ferahlık sunan daireleri ile Citadines Kleber Strazburg şehrin en çok tercih edilenleri arasında yer alıyor. Misafirlerinden her hizmeti hakkında en iyi puanları almayı başaran otel şehrin hareketli caddelerinin biraz gerisinde kalsa da otelin çevresi doğal, sakin ve huzurlu bir ortamda konaklama imkanı sunuyor. Tren İstasyonu’na yalnızca 10 dakika yürüyüş mesafesinde, Strazburg Katedrali ve Noel Pazarı’na sadece 500 m mesafede yer almaktadır. Otelin apart dairelerinde mutfak kısmında mikrodalga fırın, su ısıtıcısı, mutfak eşyaları, set üstü ocak, ekmek kızartma makinesi banyoda havlu, saç kurutma makinesi ve temizlik malzemeleri, dolaplarda nevresim, battaniye gibi her türlü araç gereç bulunmaktadır. Kalabalık gruplara beraber konaklama imkanı sunan Citadines Kleber Strazburg 40 metrekareye ulaşan büyüklükleriyle dairelerini 500 TL ile 1000 TL arasında değişen fiyatlarla satışa sunuyor.

Cerise Strazburg: Strazburg apart otelleri arasında nispeten daha ekonomik bir seçenek olan Cerise Strazburg, şehir merkezinin yaklaşık 2,5 km dışında yer alıyor. Aydınlık ve geniş odaları, renkli eşyalar ve aksesuarlarla dekore edilmiştir. Su ısıtıcısı, mikrodalga fırın, mutfak malzemeleri gibi araçların hepsi eksiksiz olarak mutfaklarda yer almaktadır. Otele en yakın tramvay durağı 5 dakika yürüyüş mesafesindedir ve tramvayla şehir merkezine ulaşım 10 dakika sürmektedir. Dileyen misafirler otel tarafından sunulan kahvaltı veya anlaşmalı restoranlarda yemek yiyebileceği gibi, apart dairelerdeki mutfaklarında kendi yemeklerini de hazırlayabilirler. Kahvaltıyı otelden almak isteyen misafirlerin kişi başı 76 TL ödemesi gerekmektedir. Üç yıldızlı Cerise Strazburg Apart Oteli’nde çift kişilikten dört kişiliğe kadar konaklama imkanı sunan stüdyo dairelerin fiyatları 700 TL ile 1200 TL arasında değişmektedir.

Strazburg’da tercih edebileceğiniz diğer apart oteller arasında Adagio Access Strazburg, City Residences Access Strazburg, Nemea Apart Otel Elypseo, Le Petit Tonnelet gibi seçenekler de yer almaktadır.