Guangzhou'da Gezilecek Yerler

Yeni ve eskinin bir arada bulunduğu, M.Ö. 214 yıllarında kurulmuş tarihi bir şehir olan Guangzhou’da bol miktarda tapınak gezebilirsiniz. Çin’in en eski tapınaklarından bazıları, imparatorluk mezarları, 19. yüzyıl sömürgecilik dönemi yapıları ve kiliseleri, oldukça modern mimarisi ve binalarıyla Goungzhou etkileyici bir şehir.

Görülmesi gereken diğer yerler: Xiguan Residence, Chen Clan Akademisi, Sun Yat-Sen Anıtı, Shishi Sacré-coeur Katolik Katedrali, Sanyuan Temple, Nanyoe King Müzesi, Guangzhou Müzesi, Yuntai Bahçesi, Yuexiu Park.

Dafo Tapınağı

65327949.jpg

Budizm’in en görünür din olduğu Guangzhou’da DafoTapınağı 8. yüzyılda Güney Han hanedanlığı tarafından yaptırılmış bir eser. Guangxiao Tapınağı ve 9 katlı Altı Banyan Ağacı Tapınağı şehirdeki diğer önemli Budist tapınaklarındandır.

 

Canton Tower

Şehrin sembolü olan CantonTower,595metrelik uzunluğuyla inşa edildiği zaman dünyanın en uzun kulesi unvanını kazanmıştır. Çeşitli etkinliklerle turistleri misafir eden kulede restoranlar ve 4-D sinema salonu bulunuyor.

Our Lady of Lourdes Kilisesi

our lady of lourdes ile ilgili görsel sonucu

Koloniyal dönemin bir ürünü olan ve bu dönemi çok iyi yansıtan Shamian Adası Guangzhou’da gezilmesi gereken önemli bir yer. Sokakları, taş binaları ve iş merkezleriyle zengin ve elit bir bölge. Adada klasik bir eser olarak OurLadyofLourdesKilisesi turistlerin ilgisini çekiyor.

 

Baiyun Dağı

Şehrin kimliğini oluşturan BaiyunDağı şehre panaromik bir bakış atabileceğiniz, dinlenme ve farklı spor aktivitelerinin yapıldığı bir dağdır. Şehri diğer bölgelerden ayıran ve izole eden bu dağın Guangzhou kültürü için önemli bir yeri vardır.

Huaisheng Camii

https://dome.mit.edu/bitstream/handle/1721.3/53065/140167_sv.jpg?sequence=2 ile ilgili görsel sonucu

Çin’in ve dünyanın en eski camilerinden biri Guangzhou’da bulunuyor. HuaishengCamii bir rivayete göre ilk sahabelerden Sa’d ibn Ebu Vakkas tarafından 627 yılında Hz. Muhammed hayattayken inşa edilmiş. Doğruluğu kesin olmayan bu bilgiye ilaveten 7. yüzyılda şehirde Müslümanların olduğu net bir gerçektir. Caminin TangHanedanlığı (618-907) döneminde inşa edildiği kesin. Çünkü bu dönemde bir yangında zarar görmüş ve daha sonra birkaç kez yanmış ve tekrar inşa edilmiştir.