Google+

Incheon’da Gezilecek Yerler

23518 Kas 2016Lokasyon Detay

Incheon’da Gezilecek Yerler

Renkli, canlı ve enerji dolu bu şehri keşfetmek inanılmaz zevkli ve kolay. Kore’deki tek 'Chinatown' burada bulunuyor. Tarihi ve kültürel dokusunun yanı sıra deniz restoranlarıyla da ünlü bu şehri gezerken hem Kore kültürünü keşfedecek hem de eşsiz deneyimlere imza atacaksınız.

Görülmesi gereken diğer yerler

Incheon,Daecheongdo, Yeonpyeongdo, Ganghwado, Yeongjongdo, Muuido ve Deokjeokdo adaları,Wolmido,Korenin en eski tapınağı olan Jeondeungsa, Yeongjongdo(kumarhane)

Incheon şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Yeni başlayanlar için Seul Temel Paket Kayak Paradise (69.06 €), Seul: Palgakjeong ve Changdeokgung yarısı Gün Turu (37.98 €), Seul: Bir Yerel Host yapın (54.796 €), Seul: Rehberli Tam Gün Kraliyet Sarayı ve Alışveriş Turu (96.68 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.

Bupyeong

018 Kas 2016Gezilecek Yerler

Bupyeong

Hareketli sokakları, işlek caddeleri, durmak bilmeyen ticaretiyle şehrin en işlek yerlerinden olan Bupyeong; yer altı mağazaları, kozmetikten giyime, elektronik eşyalardan seramiklere kadar envaiçeşit ürünle dolu. Birçok kafe, restoran ve bar barındıran bu mekânı gezmek için en ideal zaman akşam saatleridir. Güneşin batışına dünyanın öbür ucundan eşlik ederken şehrin canlılığına kendinizi bırakmanız yeterli. Sadece, oldukça kalabalık ve gürültülü bir cadde olduğunu unutmayıp kaybolmamaya dikkat edilmeli.

-

Chinatown

018 Kas 2016Gezilecek Yerler

Chinatown

Günümüzde ikinci ya da üçüncü kuşak Çinlileri barındıran bu mekân, eski zamanlarda sadece Çin’den ithal edilen malların satıldığı bir bölgeydi. Eski mağazaların yerini şimdi turistik restoranlar almış durumda. Arabesque adlı restoranın favorimiz olduğunu ve buradaki Asya yemeklerini mutlaka denemeniz gerektiğini belirtelim. Chinatown'un hemen yanında bulunan Liberty Park ise Incheon vatandaşları için General MacArthur'un heykelini barındırdığı için de önemli bir lokasyon.

-

Arts Center

318 Kas 2016Gezilecek Yerler

Arts Center

8 Nisan 1994 tarihinde açılan Arts Center konferans odası, sergi alanları, performans odası ve sanat bilgilendirme odasıyla geniş bir kültürel birikim sunmaktadır. 1332 kişilik büyük performans salonunda asansörlü opera sahnesi bulunmaktadır. Tarih kayıtlarını, video kliplerini, performans kayıtlarını ve 10.000’den fazla eseri barındıran bu salonlarda unutulmaz anlar yaşayacağınıza şüpheniz olmasın. Ayrıca yer aldığı bölgede birçok tasarım merkezi, ünlü mağazalar ve restoranlar da yer almaktadır. Halk hizmetine açık bir bölgedir.

-

Songdo International City

718 Kas 2016Gezilecek Yerler

http://www.businesskorea.co.kr/sites/default/files/field/image/songdo%20...

Kore piyasasının kalbinin attığı merkezlerden biri olan Sangdo’da, milyar dolarlık bu bölgede Kore’nin en uzun binası olan the North Asia Trade Tower yer almaktadır. Şu an inşaat halindeki dünyanın en uzun ikiz binaları 151 Incheon Tower da bu caddenin sakinlerinden biri olmaya hazırlanıyor. Free Economic Zone olarak da adlandırılan bölge Incheon’un ana bölgelerinden ve gelişmesine en çok hizmet edecek yerlerden. Ekonomi ve finansa ilgi duyuyorsanız mutlaka bu atmosferi solumalısınız, diğer türlü sizin için sıkıcı bir gezi olacaktır.

-

Independence Memorial Hall

718 Kas 2016Gezilecek Yerler

Independence Memorial Hall

Kore’nin Japonya'dan bağımsızlığını simgeleyen bu bölgede ünlü general General MacArthur’un anıtının yanı sıra ülkenin bağımsızlığını simgeleyen birçok heykel ve sembol de yer alıyor. Tarih kokan bu bölgede geçmişe bir yolculuk yapabilirsiniz.

-

Incheon ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-