Seul’de Gece Hayatı


Güney Kore’nin başkenti ve en büyük şehri olan Seul bu unvanlarına yakışır bir biçimde canlı ve rengarenk bir gece hayatına sahiptir. Şehirde birbirinden farklı eğlence anlayışlarına hitap eden çok sayıda mekan bulunmaktadır. Başkent olarak ülkenin nüfusunun büyük çoğunluğunu barındıran Seul geceleri oldukça dinamiktir. Şehirde yaşayan çok sayıda genç ve öğrenci nüfus bulunmaktadır. Özellikle bu genç nüfusa hitap eden hareketli ve hızlı eğlencelerin yanı sıra daha sakin bir akşam geçirmek isteyen, gece eğlencesi ile birlikte dinlendirici aktiviteler yapmak isteyen kişiler için de Seul’de çok sayıda seçenek mevcuttur.

Seul seyahatiniz sırasında hareketli ve rengarenk bir gece geçirmek isterseniz şehir size çeşitli alternatifler sunuyor. Canlı müzik yapan kafelerden barlara, birbirinden lezzetli içecekler deneyebileceğiniz pub’lardan Kore müziğinin en güzel örneklerinin çalındığı dans kulüplerine kadar sayısız eğlence mekânı mevcuttur. Seul caddelerinin hemen hemen hepsinde kendi eğlence anlayışınıza uygun mekân bulmanız mümkün. Eğlence mekânlarının menüleri de oldukça zengin. Dünyanın dört bir yanından içecek alternatifleri bulabileceğiniz gibi Güney Kore’ye özgü içecekler de deneyebilirsiniz. Bu içeceklerin başında da sonju gelmektedir. Güney Kore’nin adeta ulusal içkisi sayılabilecek olan sonjuyu Seul’daki büyük küçük bütün eğlence mekânlarında bulabilirsiniz. Üstelik fiyatı da diğer içkilere oranla oldukça uygundur. Seul gece hayatını deneyimlerken mutlaka denemeniz gereken bir diğer içki ise Güney Kore’ye özgü olan bir biradırCass adı verilen ve sadece Güney Kore topraklarında yetişen bir bitkiden üretilen bu bira Seul gece hayatının vazgeçilmezleri arasındadır.

Seul’da yüksek bütçeli lüks eğlence mekanları bulmanız oldukça kolaydır. Şehirde çok sayıda büyük gece kulüpleri bulunuyor. Bu lüks gece kulüplerinde yer bulmak özellikle hafta sonu geceleri zor olabilmekte. Bu yüzden gitmeden önce rezervasyon yaptırmanız gecenizde bir aksilik yaşanmasını önleyecektir. Seul’de bulunan lüks gece kulüplerinin en önemli özelliği hepsinde büyükçe bir dans pistinin bulunmasıdır. Seul’de kaldığınız süre zarfında kıpır kıpır bir akşam geçirmek istiyorsanız bu gece kulüpleri tam size göre.

Büyük ve lüks gece kulüplerinin yanı sıra orta bütçeye hitap eden barlar ve pub’lar da mevcuttur şehirde. Bu mekanların bir kısmı küçük olsa da menüleri ve müzikleriyle ziyaretçilerini memnun eden eğlence mekanları arasında sayılabilir. Güney Kore eğlenceleri denildiğinde akla ilk gelen şeylerin başında K-pop gelmektedir. Son zamanlarda özellikle gençler arasında yaygınlaşan bu müzik türü Kore’ye özgü dans ve kliplerden oluşan bir pop müzik türüdür. Seul’deki pek çok eğlence mekânında K-pop dinleyebilirsiniz.

Şehirdeki eğlence hayatını oluşturan bir diğer aktivite ise kareokedir. Şehrin pek çok noktasında kareoke mekânı bulmanız mümkündür. Seul’deki eğlence mekanlarının toplandığı ve gece hayatının adeta kalbi sayılabilecek bölge It’aewon-dong bölgesidir. Bu bölgede çeşitli eğlence anlayışına ve her bütçeye hitap eden mekânlar bulmanız mümkün. It’aewon-dong bölgesindeki eğlence mekânlarının tamamında Perşembe geceleri kadınlar gecesi yapılmaktadır. Bunun anlamı perşembe gecesi bu mekanlarda kadınlar 12’ye kadar ücretsiz içki içebilirler. Birbirinden renkli manzaraların yaşandığı kıpır kıpır bir gece hayatına sahip olan Seul’da eğlenceye doyacaksınız.

Lokasyon Sayfasında Detayı Göster
Kapalı